Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

ROCKWOOL stawia na Polskę

Redakcja RI  |  18.07.2017
ROCKWOOL zamierza przebudować zakład w Małkini i otworzył centrum kompetencyjne w Poznaniu.
ROCKWOOL zamierza przebudować zakład w Małkini i otworzył centrum kompetencyjne w Poznaniu.

ROCKWOOL planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę przemysłową w Polsce. Firma rozwija fabryki w kraju, ponadto otworzyła niedawno w Poznaniu centrum kompetencyjne dla całej Grupy. Polska jest dla producenta ważnym rynkiem, z dużym potencjałem wzrostu oraz dogodnym położeniem geograficznym, ułatwiającym prowadzenie działalności eksportowej.

ROCKWOOL jako pierwszy zachodni inwestor rozpoczął w Polsce produkcję i sprzedaż materiałów izolacyjnych z wełny skalnej. Firma ma w kraju dwie fabryki - w Cigacicach i w Małkini – zatrudnia ponad 1200 pracowników. W ciągu ponad 24 lat działalności w Polsce, producent zainwestował w proces technologiczny, rozbudowę linii i instalacje proekologiczne w naszym kraju ponad 1,3 miliarda złotych. To jednak nie koniec – ROCKWOOL planuje dalsze inwestycje i rozszerzenie swojej obecności w naszym kraju.

Inwestycje w infrastrukturę przemysłową

W czerwcu 2016 r. ROCKWOOL zakończył wartą 330 mln zł inwestycję w nową linię produkcyjną w swojej fabryce w Cigacicach. Zastosowane tam rozwiązania techniczne bazują na doświadczeniach zdobytych przy realizacji podobnych projektów w Danii, Holandii i USA. Jest to czwarta tak nowoczesna linia na świecie – gwarantuje najbardziej zaawansowaną technologicznie infrastrukturę do wytwarzania wełny skalnej w Polsce. Inwestycja pomogła większyć wydajność oraz zminimalizować wpływ na środowisko.

Czytaj także: ROCKWOOL nawiązał współpracę z firmą BOSCH

Teraz firma przygotowuje kolejną inwestycję – tym razem w drugiej fabryce firmy w Polsce – w Małkini, w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Przebudowa zakładu umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych oraz poprawę jakości wytwarzanych produktów. Integralną częścią projektu są również urządzenia służące ochronie środowiska. Planowane nakłady inwestycyjne przekroczą 100 milionów złotych, a nowa instalacja będzie gotowa w pierwszym kwartale 2018 roku.

Centrum kompetencyjne w Poznaniu

W marcu ROCKWOOL oficjalnie otworzył swoje centrum kompetencji (ROCKWOOL Global Business Services) dla całej grupy w Poznaniu – w biurowcu Maraton, przy ul. Marcelińskiej. Docelowo w centrum ma być zatrudnionych ponad 100 pracowników – specjalistów z zakresu finansów, IT oraz innych usług związanych z procesami biznesowymi. Poprzez otwarcie RGBS w Poznaniu firma chce zwiększyć wydajność usług finansowych, podnieść ich jakość oraz ustandaryzować je we wszystkich regionach. Centrum będzie odpowiedzialne za zarządzanie i wykonywanie codziennych procesów zaplecza administracyjnego, a także wsparcie wszystkich spółek operacyjnych w Europie i Rosji.

Zobacz też: Gra Rock Town nagrodzona Golden Arrow

 

 

mat. ROCKWOOL

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl