Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Polacy coraz chętniej inwestują w OZE

Redakcja RI  |  25.07.2017
50% ankietowanych uważa, że polska polityka energetyczna powinna koncentrować się na rozwijaniu energetyki opartej na OZE.
50% ankietowanych uważa, że polska polityka energetyczna powinna koncentrować się na rozwijaniu energetyki opartej na OZE.
pixabay.com

Z badania CBOS "Polacy o oszczędzaniu energii i energetyce" wynika, że 22 proc. z nas rozważa zainstalowanie urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w swoim domu. Dla 76 proc. badanych najbardziej atrakcyjne w zakresie źródeł energii cieplnej są kolektory słoneczne.

Co drugi ankietowany przez CBOS uważa, że polska polityka energetyczna powinna koncentrować się na rozwijaniu energetyki opartej na odnawialnych źródłach energii.

Okazuje się również, że zdecydowana większość z nas stara się oszczędnie korzystać z energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. Aż 95 proc. ankietowanych twierdzi, że wyłącza światło wychodząc z pomieszczenia, a 87 proc. używa energooszczędnych żarówek lub sprzętu AGD i RTV o niskim zużyciu energii elektrycznej (88 proc.).

Zobacz też: Film "Punkt krytyczny – Energia od Nowa"

Jak wynika z analizy CBOS, najniższe oceny, zwłaszcza w wymiarze przyszłościowym, zbiera ropa naftowa i węgiel. W przypadku tych nośników energii tylko mniej niż 2/5 badanych upatruje szansy na zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego w wykorzystaniu ropy naftowej, jeszcze mniej osób stawia w tym kontekście na węgiel.

Poznaj: Rynek fotowoltaiki 2016/17 w Polsce - raport IEO

Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce wciąż się powiększa. Według "Krajowego planu rozwoju mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do 2020 roku" bazującego na rządowym Krajowym Planie Działań, do 2020 roku aż 2,5 mln prosumentów (osób produkujących i konsumujących energię elektryczną na własne potrzeby) będzie wykorzystywać mikroinstalacje OZE, w tym ok. 500 tys. instalacje fotowoltaiczne. Niezmiennie, wśród osób zainteresowanych "zieloną energią" prym wiodą rolnicy (26 proc.).

 

mat. prasowe

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl