Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

W trosce o bezpieczeństwo ludzi i budynków

Redakcja RI  |  01.09.2017
SMAY

Rozwiązania Autodesk wspierają firmę SMAY w dostarczaniu innowacyjnych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Celem firmy SMAY jest dostarczanie na rynek rozwiązań, które zapewniają odpowiedni dostęp do świeżego powietrza i chronią ludzi podczas pożaru. Tworzenie bezpiecznych systemów w branży wentylacji i zabezpieczeń przeciwpożarowych wymaga posługiwania się nowoczesnymi rozwiązaniami projektowymi.

Pracę projektantów wspiera oprogramowanie Autodesk Architecture Engineering & Construction Collection, Autodesk AutoCAD Revit MEP Suite oraz Autodesk Revit Collaboration Suite. Za cały proces implementacji, od dostarczenia oprogramowania poprzez dedykowane wdrożenia, szkolenia i konsultacje odpowiedzialna była firma MAT – Autoryzowany Partner Autodesk.

– Autodesk Revit umożliwia inżynierom kontrolę postępu prac, wykonywanie zestawień zaawansowania realizacji projektów dla poszczególnych branż, praktycznie w każdym momencie. Wszyscy projektujący nowoczesne rozwiązania, w tym także ci, którzy odpowiadają za tworzenie zabezpieczeń przeciwpożarowych i wydajnej klimatyzacji, pracują na jednolitym trójwymiarowym modelu – mówi Janusz Kosak, Kierownik Działu Projektowego w firmie SMAY.

Rola symulacji

SMAY przeprowadza analizy przemian termodynamicznych dowolnych instalacji powietrznych. Narzędzie CFD (Computational Fluid Dynamics) jest używane przy instalacji HVAC, dzięki czemu już na etapie projektowania możliwa jest weryfikacja systemu oraz dobór optymalnych urządzeń. Tak zaprojektowane instalacje przeciwpożarowe minimalizują ryzyko wystąpienia pożaru i jednocześnie maksymalnie ograniczają jego skutki. SMAY podchodzi kompleksowo do całego procesu projektowania, stosując filozofię BIM.

Pracownicy firmy SMAY projektując systemy wentylacji pożarowej, przeprowadzają symulacje pożaru, w trakcie których równolegle wykonywana jest analiza rozchodzenia się dymu, zmian temperatury oraz skupiania się toksyn. Już na etapie wirtualnego modelu projektant SMAY analizuje możliwe zagrożenia, które powstać mogą w trakcie ewentualnego pożaru w obiekcie, oraz weryfikuje, jak działają zaprojektowane instalacje oddymiające oraz instalacje przeciwpożarowe.

 

mat. SMAY

Tagi: 
smay | 
hvac | 
instalacje ppoż | 
autodesk | 
bim

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl