Projekt BMS 2017 - poznaj program konferencji

Redakcja RI  |  15.09.2017
Po sukcesie, jaki odniosła pierwsza edycja wydarzenia w 2016 roku, firma Lockus kontynuuje i rozwija inicjatywę Projekt BMS.
Po sukcesie, jaki odniosła pierwsza edycja wydarzenia w 2016 roku, firma Lockus kontynuuje i rozwija inicjatywę Projekt BMS.
fot. Projekt BMS

W dniach 18-19 października 2017 w Hotelu Lamberton & Conference, w Ołtarzewie koło Warszawy, odbędzie się druga ogólnopolska konferencja Projekt BMS. W trakcie wykładów i debaty eksperci oraz przedstawiciele instytucji branżowych podzielą się swoją wiedzą i poruszą wiele ciekawych zagadnień.

Konferencja adresowana jest do decydentów reprezentujących firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne, zarządcy nieruchomością.

W ramach konferencji przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny na temat Procesu inwestycyjnego z zastosowaniem systemów BMS. Modernizacja budynków użyteczności publicznej oraz biurowych w świetle Dyrektyw Unii Europejskiej. Podczas debaty poruszone zostaną następujące tematy:

 • etapy procesu inwestycyjnego;
 • planowanie inwestycji;
 • commissioning;
 • doradztwo na etapie założeń inwestycji – konsultacje techniczne, wspomaganie inwestora przez producenta; narzędzia wspomagające;
 • obiekt i realizacja;
 • rola zespołu technicznego;
 • optymalizacja procesu rozruchowego.

W debacie wezmą dział m.in. przedstawiciele IFMA Polska, KNX Professionals Polska, Kancelarii prawnej SMW Legal, Sodexo Polska, reprezentanci użytkowników końcowych.

Eksperci zwrócą uwagę na wymogi dla budynków użyteczności publicznej obowiązujące od 2018 roku: Budownictwo 2.0. Jak to zrobić w zamówieniach publicznych. Nowe technologie w budownictwie i ich zastosowanie na rynku publicznym w kontekście dyrektyw dotyczących zamówień publicznych i charakterystyki energetycznej budynków. Temat omówią radcy prawni Konrad Majewski i Kamil Stolarski z kancelarii SMW Legal.

Przedstawione zostaną przykłady wdrożeń, między innymi Case study na temat budynku Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Prelekcje poprowadzą: dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak – dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej i dr hab. inż. arch. Marcin Furtak – dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Pani Marta Lenarczyk, kierownik projektów w SPIE Polska omówi temat optymalizacji kosztów operacyjnych budynków biurowych z wykorzystaniem BMS.

KNX Professionals w trakcie wykładu eksperckiego przedstawi proces inwestycyjny z uzasadnieniem wyboru automatyki budynkowej. Poruszone zostaną takie kwestie jak: opracowanie projektu; dobór rozwiązań do sprzętu; wybór produktów; analiza kosztów; zastosowanie konkretnych rozwiązań.

Uczestnicy konferencji wezmą udział także w panelu eksperckim, poprowadzonym przez prelegentów z BIM Point – firmy, będącej pionierem procesowego podejścia do inwestycji. W trakcie wykładu omówiona zostanie integracja modelowania informacji o budynku (BIM) z BMS.

Zobacz też: Pierwsza ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2016 - relacja

Uczestnikom przybliżone zostaną światowe trendy, w tym wykład gościa specjalnego: Johna D. Petzego, dyrektora aarządzającego Project-Haystack.org: Uwalniamy potencjał danych z systemów urządzeń — Wprowadzenie do Project Haystack oraz modelowanie danych w systemach zarządzania budynkami BMS i systemach zarządzania energią.

Przez pełne dwa dni sprawdzone rozwiązania i najciekawsze wdrożenia oraz nowinki technologiczne w zakresie systemów automatyki budynkowej zaprezentują:

 • GLOBAL CONTROL 5:  iSMA – zaprojektowane by sprostać każdemu wyzwaniu, teraz i w przyszłości; 
 • ROGER: Skalowalny system kontroli dostępu i automatyki budynkowej;
 • SIEMENS, Wizualizacja i zarządzanie budynkami w erze digitalizacji;
 • WAGO ELWAG: Automatyka Budynkowa WAGO – sprawdzone, elastyczne rozwiązanie dla każdej inwestycji; 
 • AMiT: Zdrowe środowisko wewnątrz budynków; 
 • IMPAKT/POWERWALKER:  Uniwersalny charakter zasilania awaryjnego PowerWalker; 
 • SOMFY: Jak połączenie zarządzania ochroną przeciwsłoneczną Somfy z naturalnym światłem słonecznym może przyczynić się do poprawy energetycznej budynków.

W strefie wystawienniczej uczestnicy będą mogli zapoznać się także z rozwiązaniami firmy ENIKA. Pierwszy dzień konferencji zakończy bankiet i część integracyjna, które zaowocują w nieformalne kontakty, które przełożą się na efektywną współpracę z obecnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Sprawdź: "Smart house" - na co zwrócić uwagę

Wśród Patronów i Ekspertów są min.: Patroni Honorowi: Narodowa Agencja Poszanowania Energii - NAPE, Stowarzyszenie Polskich Energetyków – SPE; Patroni Merytoryczni: Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Klaster Zrównoważona Infrastruktura, SPIE Polska, KNX Professionals Polska, Kancelaria prawna SMW Legal, BIM Point i IFMA Polska.

W celu rejestracji na konferencję należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.projektbms.pl/rejestracja

Szczegółowe informacje dotyczące udziału dostępne są na stronie wydarzenia www.projektbms.pl oraz na www.facebook.com/projektbms

Rynek Instalacyjny jest medialnym patronem konferencji.

 

mat. Lockus

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Co osuszy powierzchnię do 80 m² »

osuszanie pomieszczeń


 


Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

zawory antyskażeniowe
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


 Jak zapewnić skuteczny monitoring parametrów środowiskowych w pomieszczeniach medycznych »

izolacje w instalacji


 


Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »
armatura bezdotykowa
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Skróć czas montażu i uruchomienia układu mieszającego nawet o 50% »

uklad mieszający projektowanieJak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Zarejestruj się i zgarnij  pieniądze na kolejne zakupy   »
 
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

wyciek z rury


 


Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »
panele fotowoltaiczne ochrona przed pożarem
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

dyletacja

 Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

cichy oszczedny klimatyzator hydraulik
jestem na bieżąco » korzystam z wiedzy »

 


Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

alternatywne zrodla energii


 


Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »
kanalizacja wentylatory
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Czy pompa ciepła się opłaca »

alternatywne zrodla energii


 


Poznaj metody na oszczędność wody »

W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »
produkcja studni wodomierzowych
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

grzejniki aluminiowe czy stalowe


 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - OZE w budynkach wielorodzinnych
 • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl