Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

25 mln na przebudowę sieci ciepłowniczej w Białymstoku

Redakcja RI  |  15.09.2017
Dofinansowanie w wysokości ponad 25 mln zł Białystok otrzyma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Dofinansowanie w wysokości ponad 25 mln zł Białystok otrzyma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

NFOŚiGW przekaże ponad 25 mln zł unijnej dotacji na przebudowę sieci ciepłowniczej w Białymstoku. Realizacja projektu zajmie 3 lata i pochłonie ponad 62 mln zł. Efektem będzie duży spadek emisji gazów cieplarnianych i znaczna oszczędność energii.

Beneficjentem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku, które w ramach projektu przebuduje wybrane odcinki sieci miejskiej o łącznej długości ok. 23,40 km. Planuje się także wymianę armatury w komorach ciepłowniczych, wentylacji grawitacyjni i odwodnienie komór cieplnych.

W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia roczny spadek emisji gazów cieplarnianych szacuje się na 4 270,57 Mg CO2/rok, a zużycie energii pierwotnej zmniejszy się o 17 065,53 GJ/rok.

Umowę o dofinansowanie przebudowy sieci ciepłowniczej w Białymstoku podpisano 13 września 2017 r. w siedzibie NFOŚiGW, który reprezentował Artur Michalski, wiceprezes zarządu. Ze strony beneficjenta obecni byli: Wiktor Dulewicz – prezes zarządu, Andrzej Wysocki – wiceprezes zarządu ds. technicznych oraz Monika Walicka ­– wiceprezes zarządu ds. finansowych. W uroczystości wziął udział również poseł z Podlasia Kazimierz Gwiazdowski, a także dyrektor Departamentu Energii i Innowacji NFOŚiGW Urszula Zając.

Zobacz też: 10 mln zł na politykę klimatyczno-energetyczną

Dofinansowanie w wysokości 25 800 000 zł Białystok otrzyma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, oś priorytetowa i Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na 62 074 275,25 zł.

Jest to pierwszy z listy projektów ocenionych pozytywnie i wybranych do dofinansowania w procedurze pozakonkursowej.

 

mat. NFOŚiGW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl