Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

XXI Forum Ciepłowników Polskich pod hasłem "Czyste powietrze w mieście"

Redakcja RI  |  18.09.2017
Podczas tegorocznego Forum Ciepłowników Polskich dyskutowano m.in. o finansowaniu poprawy jakości powietrza.
Podczas tegorocznego Forum Ciepłowników Polskich dyskutowano m.in. o finansowaniu poprawy jakości powietrza.
mat. arch.

W dniach 10-13 września 2017 roku w Międzyzdrojach odbyło się XXI Forum Ciepłowników Polskich. Głównym tematem spotkania było "Czyste powietrze w mieście".

Forum Ciepłowników Polskich to najważniejsze, coroczne spotkanie branżowe, podczas którego poruszane są kluczowe kwestie sektora ciepłowniczego w Polsce. W tym roku obrady miały na celu zwrócenie uwagi na fakt, iż branża ciepłownicza może mieć istotny udział w dbaniu o czyste powietrze w miastach. Obradom towarzyszyła wystawa EXPO FCP, na której firmy mogły zaprezentować swoje produkty i usługi. Organizatorem wydarzenia była Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie.

Spotkanie zainaugurowała sesja "Czyste powietrze w mieście – Czas na strategiczne decyzje". Udział w niej wziął wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Artur Michalski, opowiadając o działalności NFOŚiGW, a także możliwościach finansowania poprawy jakości powietrza ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz środków krajowych. Dyskusję prowadził Jacek Szymczak, Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwa Polskiego. W debacie uczestniczyli również m.in. Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) oraz Bogusław Białowąs, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska SA.

Czytaj także: 10 mln zł na politykę klimatyczno-energetyczną

Tematami panelu "Redukcja emisji", organizowanego przez PGNiG Termika, była modernizacja i rozbudowa systemów ciepłowniczych oraz wdrażanie kogeneracji jako najbardziej efektywnego wykorzystania energii pierwotnej. W dyskusji uczestniczyli: Artur Michalski, wiceprezes NFOŚiGW, Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGNiG Termika, prof. dr hab. Janusz Lewandowski z Politechniki Warszawskiej, Krzysztof Melka, doradca w Ministerstwie Środowiska, Instytucie Ochrony Środowiska i Krajowym Ośrodki Bilansowania i Zarządzania Emisjami oraz dr inż. Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego. Debatę moderował Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznesalert.pl.

 

mat. NFOŚiGW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl