Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nagrody PASCAL 2018 czekają na projektantów

Redakcja RI  |  28.11.2017
Statuetki zostaną wręczone w czasie uroczystej gali branżowej 27 lutego 2018 r. w Warszawie.
Statuetki zostaną wręczone w czasie uroczystej gali branżowej 27 lutego 2018 r. w Warszawie.
SPW

Do 15 grudnia 2017 r. projektanci, architekci, inwestorzy oraz generalni wykonawcy mogą zgłaszać projekt budynku do nagrody branżowej PASCAL. Projekt powinien dotyczyć instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia.

Projekt musi być wykonany rzetelnie, cechować się innowacyjnością i wykorzystywać najnowsze technologie. Premiowane będą te inwestycje, w których uwzględniono kwestie efektywności energetycznej, komfortu użytkowników i jakości powietrza wewnętrznego. Budynek powinien być oddany do użytku w latach 2016-2017 r. i musi być zlokalizowany na terenie Polski.

Kapituła powołana przez zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja, wybierze nominowanych, a spośród nich wyłoni laureatów. Statuetki zostaną wręczone w czasie uroczystej gali branżowej 27 lutego 2018 r. w Warszawie. Kapituła nagrodzi trzy projekty wyróżniające się innowacyjnością  i pomysłowością, przyznając trzy równorzędne nagrody. Weźmie pod uwagę najważniejsze rozwiązania koncepcyjne, zastosowane technologie i parametry techniczne wpływające na energooszczędność, komfort i ponadczasowość zastosowanych rozwiązań.

Jak się zgłosić?

Na adres pascal@wentylacja.org.pl należy wysłać informację o chęci uczestnictwa i podać nazwę obiektu, lokalizację, datę oddania do użytkowania, nazwisko projektanta instalacji oraz inwestora. Można zgłosić trzy obiekty. W dwóch zdaniach trzeba uzasadnić wybór budynku. W odpowiedzi SPW wyśle Kwestionariusz zgłoszeniowy – powinien go wypełnić projektant i odesłać na adres Stowarzyszenia.

Czytaj też: Projektowanie wentylacji i klimatyzacji - nowe części poradnika

Wyboru laureatów dokona kapituła w składzie dr inż. Leszek Targowski, dr inż. Tomasz Klinke, dr inż. Piotr Bartkiewicz z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Stowarzyszenie Polska Wentylacja informuje, że nagroda PASCAL nie wiąże się z żadnymi opłatami po stronie zgłaszającego. O wygranej decydują wyłącznie względy merytoryczne. Więcej informacji pod numerem telefonu 22 542 43 145 oraz na stronie Stowarzyszenia Polska Wentylacja www.wentylacja.org.pl.

Sekretarz Nagrody PASCAL

Aleksandra Kuśmierczyk

tel. 600 335 706

pascal@wentylacja.org.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl