Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Wyniki Grupy Mercor w pierwszym półroczu roku obrotowego 2017/18

Redakcja RI  |  07.12.2017
Grupa Mercor odnotowuje wzrost skali działalności we wszystkich głównych pionach produktowych, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.
Grupa Mercor odnotowuje wzrost skali działalności we wszystkich głównych pionach produktowych, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.
Grupa Mercor

Grupa Mercor w II kwartale roku obrotowego 2017/2018 (1.07.2017–30.09.2017) odnotowała wzrost sprzedaży +20% do 87,8 mln zł.

Zyski EBITDA i EBIT wzrosły odpowiednio o 51% i 53%. Skonsolidowany zysk netto wzrósł r/r o 45% do 5,1 mln zł (zysk uwzględniający działalność zaniechaną wyniósł 4,8 mln zł i wzrósł r/r

o 42%).                               

Narastająco w I półroczu 2017/2018 roku Grupa odnotowała 23-proc. wzrost sprzedaży do 164,1 mln zł. Zyski EBITDA i EBIT wzrosły odpowiednio o 29%, do  15,6 mln zł i o 26%, do 11,1 mln zł. Zysk netto wzrósł o 16% do 8 mln zł (z uwzględnieniem działalności zaniechanej zysk wzrósł o 13%, do 7,5 mln zł).

Grupa odnotowuje wzrost skali działalności we wszystkich, głównych pionach produktowych, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. To efekt m.in. dotychczasowych inwestycji w produkcję oraz R&D i związanego z tym rosnącego poziomu pozyskiwanych zamówień.

Grupa, jeszcze przed pełnym wdrożeniem nowych, strategicznych produktów, odnotowuje dynamiczny wzrost zamówień: + 44% (do 94,7 mln zł) w 2Q 2017/2018 i +28% (do 175,3 mln zł) w 1H 2017/2017.

Sprawdź: W co inwestuje Mercor?

 

W ofercie Grupy są już 3 strategiczne produkty z trzech pionów (ogniochronna płyta mcr Silboard, klapy oddymiające mcr ULTRA THERM i oddzielenia ppoż. DFM), które docelowo mają wesprzeć dalszą ekspansję.

 

W II kwartale roku 2017/2018 widoczne są pierwsze, znaczące efekty inwestycji m.in. w reorganizację produkcji, zwiększenie mocy, R&D. Krótszy czas produkcji pozwolił nam na pozyskiwanie znacznie większej liczby zamówień. Warto podkreślić, że tak wysokie, dwucyfrowe dynamiki zdobywania kontraktów odnotowaliśmy jeszcze przed pełnym wdrożeniem trzech, strategicznych nowości produktowych. Jednocześnie wyniki, zgodnie z biznesplanem, są obciążone kosztami związanymi z rozwojem tych trzech nowych produktów. Docelowo, wraz ze stopniowym zwiększaniem wolumenów produkcji, nasze innowacje będą wspierać dalszą ekspansję w Polsce i za granicą. Wszystkie trzy nowości są już w produkcji i ofercie, przy czym sprzedaż klap oddymiających uruchomiliśmy już po zakończeniu I półrocza 2017/2018 – mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Grupy Mercor.  

Nowe produkty Grupy:

Ogniochronna płyta mcr Silboard (pion ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji) płyta ma potencjał nawet kilkudziesięciu zastosowań, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku dotychczas zmonopolizowanego w tym zakresie przez jednego, globalnego gracza

Systemy do drzwi przeciwpożarowych DFM (pion oddzielenia ppoż.) – nowatorskie rozwiązania w zakresie oddzieleń przeciwpożarowych, wyróżniają się krótszym czasem realizacji nietypowych zamówień dzięki przyjętemu nowatorskiemu modelowi biznesowemu i łatwiejszy montaż. Model ten zakłada podział na centralne wytwarzanie standardowych półproduktów - skrzydeł (przez spółkę zależną DFM Doors) oraz konfekcjonowanie produktu przez sieć zewnętrznych kooperantów.

Klapy oddymiające mcr ULTRA THERM (pion oddymiania)produkt spełnia obecne oraz przyszłe wymogi termiczne, które będą obowiązywać w 2021 roku. Produkt o wysokich walorach estetycznych i wielu funkcjonalnościach, umożliwia także łatwy montaż i transport. 

 

mat. Grupa Mercor

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl