Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

92 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową w Łukowie

Redakcja RI  |  29.12.2017
Łukowski projekt umożliwi podłączenie 328 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, a 29 osób skorzysta z ulepszonego zaopatrzenia w wodę.
Łukowski projekt umożliwi podłączenie 328 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, a 29 osób skorzysta z ulepszonego zaopatrzenia w wodę.
NFOŚiGW

Łuków w województwie lubelskim otrzyma z NFOŚiGW ponad 47 mln zł unijnej dotacji między innymi na modernizację oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Przedsięwzięcie o wartości 92 mln zł będzie realizowane do 2023 r.

Umowa o unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, została podpisana 29 grudnia 2017 r. przez prezesa zarządu NFOŚiGW Kazimierza Kujdę oraz prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie Władysława Marcina Karasia.

Przedsięwzięcie "Modernizacja oczyszczalni ścieków z przetwarzaniem osadów ściekowych w Łukowie wraz z rozbudową i modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej" będzie kosztowało 92 114 253,69 zł, przy czym dotacja z Unii Europejskiej wyniesie 47 414 928,38 zł, a kolejne 18 726 858,00 zł beneficjent pożyczy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe pieniądze wyłoży ze środków własnych Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. w Łukowie.

Przekonaj się: Polska po raz kolejny największym beneficjentem funduszy norweskich

Łukowski projekt umożliwi podłączenie 328 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, a 29 osób skorzysta z ulepszonego zaopatrzenia w wodę. Do końca stycznia 2023 r. przewidziano: modernizację oczyszczalni ścieków (wraz z budową instalacji zagospodarowania osadów ściekowych oraz wykorzystania biogazu do celów energetycznych), budowę (6,55 km) i modernizację (3,96 km) sieci kanalizacji sanitarnej, budowę (1,55 km) i modernizację (9,98 km) sieci wodociągowej, a także modernizację Stacji Uzdatniania Wody i dostawę pojazdów specjalistycznych.

mat. NFOŚiGW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl