Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Wnioski taryfowe – czas nagli, a wodociągowcy mają wątpliwości

Redakcja RI  |  31.01.2018
Nowe Prawo wodne zawiera 570 artykułów, które wprowadzają istotne zmiany do stosowanych dotychczas rozwiązań.
Nowe Prawo wodne zawiera 570 artykułów, które wprowadzają istotne zmiany do stosowanych dotychczas rozwiązań.
mat. arch.

Z dniem 12 marca upływa termin, kiedy to przedsiębiorstwa wodociągowe mają przekazać do PGW Wody Polskie wnioski taryfowe. Nie będzie do zadanie łatwe – wodociągowcy skarżą się na liczne niejasności i chaos w przepisach.

Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków (rozporządzenie taryfowe) budzi szereg wątpliwości w branży wodociągowo-kanalizacyjnej. W związku z tym prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, Dorota Jakuta wystosowała do Marka Gróbarczyka, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pismo, w którym apeluje o zwrócenie uwagi na głos branży oraz wyjaśnienie niejednoznacznych przepisów.

Czytaj także: Pompy i przepompownie do ścieków

Nowe Prawo wodne zawiera 570 artykułów, w których nie brakuje nowych pojęć i konstrukcji prawnych, wprowadzają także istotne zmiany do stosowanych dotychczas rozwiązań. Jak przekonuje prezes IGWP: "ilość zmian jest tak duża, że ich interpretowanie przy braku orzecznictwa, praktyki czy chociażby zbliżonych rozwiązań w zbliżonych sferach działalności stanowi dla branży wielkie ograniczenie i wyzwanie".

Dorota Jakuta podkreśla, że zmiany zachodzą w ekspresowym tempie, przypomina także, że Izba skierowała zapytania do Ministerstwa Środowiska i Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej (obecnie PGW Wody Polskie), ale na wiele z nich wodociągowcy nie otrzymali odpowiedzi.

 

Wodociągowcy wyliczają wady projektu i zwracają się do ministra, aby wziął ich głos pod uwagę. 

Pismo skierowane do ministra Gróbarczyka można przeczytać na stronie: http://www.igwp.org.pl/images/Pismo_do_Ministra_Gr%C3%B3barczyka.pdf

źródło: igwp.org.pl / portalsamorzadowy.pl

[ izba gospodarcza "wodociągi polskie" (igwp), nowe prawo wodne, pgw wody polskie, zbiorowe odprowadzanie ścieków, zbiorowe zaopatrzenie w wodę, wnioski taryfowe ]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


 Jesteś instalatorem? Zamieniaj pompy i szkolenia na nagrody! » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
 czytam więcej »   spróbuj już dziś »

 


Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych!

bezinwazyjna renowacja rur

Zadzwoń 733 11 88 00

i dowiedz się więcej »


 Planowanie klimatyzacji w 3 krokach » Klimatyzator zamiast oczyszczacza powietrza »
planowanie klimatyzacji  klimatyzator
Montaż klimatyzacji w domu nie jest tak prosty, jak ustawienie mebla. Warto o tym pomyśleć już na etapie budowy, aby uniknąć poważnych remontów w
 (...)
czytam więcej »
Kurtyny powietrzne to idealne rozwiązanie dla zachowania komfortowego klimatu w pomieszczeniach handlowych i (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Badania laboratoryjne - nowy standard w branży?
  • - Gazowe promienniki podczerwieni
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl