Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Studenci z PW odebrali nagrodę ASHRAE

Redakcja RI  |  05.02.2018
Prezes ASHRAE Bjarne Olesen wręcza pamiątkową statuetkę studentom: (od lewej) Dagmarze Ćwiek, Karolinie Kowal oraz Bartłomiejowi Tokarzewskiemu.
Prezes ASHRAE Bjarne Olesen wręcza pamiątkową statuetkę studentom: (od lewej) Dagmarze Ćwiek, Karolinie Kowal oraz Bartłomiejowi Tokarzewskiemu.
zdj. ASHRAE

Na corocznej zimowej konferencji ASHRAE zespół z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w składzie: Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal, Tomasz Kolsicki, Bartłomiej Tokarzewski odebrał nagrodę za zwycięski projekt w kategorii HVAC System Selection w międzynarodowym konkursie projektowym Student Design Competition.

W centrum Chicago, w historycznym hotelu Palmer House Hilton w dniach 20-24 stycznia 2018 odbyła się coroczna  konferencja Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE). W trakcie konferencji odbyło się oficjalne wręczenie nagród, w tym za konkurs studencki – w kategorii HVAC System Selection zwyciężył polski zespół. Podczas ceremonii studenci osobiście odebrali nagrodę w wysokości 2 000 dol. USA, a pamiątkową statuetkę wręczył im prezes ASHRAE Bjarne Olesen. Studenci mogli świętować swój sukces dzięki zorganizowanej przez nich zbiórce funduszy. Swoją pomoc zaoferowali: rektor Politechniki Warszawskiej oraz dziekan Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Ponadto wsparcia udzieliły następujące firmy: Vertiv Poland, BIM Engineers i Axians.

Dowiedz się więcej: Project Island – projekt instalacji sanitarnych w budynku stacji meteorologicznej w Chile


 

Równolegle z konferencją odbyły się największe na świecie targi branży HVACR – AHR Expo 2018, na których zaprezentowało się ponad 2000 wystawców. Konferencja obejmowała liczne wydarzenia o różnorodnym charakterze – prezentacje, wykłady, seminaria, warsztaty czy sesje networkingowe. Uczestnicy mogli się zintegrować między innymi podczas Welcome Party, które miało miejsce w Chicago Cultural Center. Udział w tej konferencji był niepowtarzalną okazją do zdobycia informacji o najnowszych trendach w branży, nawiązania cennych kontaktów wśród specjalistów z całego świata czy też zwiedzania infrastruktury technicznej w jednej z największych metropolii na świecie.

Więcej o konferencji na https://www.ashrae.org/membership--conferences/conferences/2018-ashrae-winter-conference a o konkursie na Projectisland.pl i Facebook.com/ProjectIslandPL.

Dagmara Ćwiek

[ ashrae, konkurs, politechnika warszawska, hvacr, dla studentów, project island ]


Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zobacz, jak powstają projekty budynków energooszczędnych »

budownictwo pasywne

Budownictwo energooszczędne to coś więcej niż małe zużycie energii, to przede wszystkim wysoki komfort życia, niskie koszty użytkowania oraz brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne... czytam więcej »

 


Zdradzamy, jak uzyskać  dobrej jakości wodę w domu » 1 sposób na oczyszczanie i klimatyzowanie »
 dobra jakość wody gazomierz

 


Jak uzyskać niską emisję zanieczyszczeń kominem »

 smart pomiary

Wysoka jakość i trwałość wyrobów, doświadczenie techniczne i fachowość załogi oraz naczelna dbałość o bezpieczeństwo użytkowania wyrobów czytam więcej »

 


Czym wyróżniają się niezawodnie systemy kominowe » Na czym polega technologia klejenia kontaktowego »
klej do izolacji zaawansowana technologia w instalacji
Systemy IBF to wielowarstwowe kominy przeznaczone do stosowania z każdym rodzajem paliwa, m.in. drewnem, węglem, gazem czy  (...) czytam więcej » Dynamiczny rozwój polskiego i europejskiego rynku izolacji jak również rosnąca presja na wysoką efektywność energetyczną budynków sprawia, iż rynek (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
4/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Energia z nieczynnych kopalń
  • - Fotowoltaika prosumencka w Polsce
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl