Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Studenci z PW odebrali nagrodę ASHRAE

Redakcja RI  |  05.02.2018
Prezes ASHRAE Bjarne Olesen wręcza pamiątkową statuetkę studentom: (od lewej) Dagmarze Ćwiek, Karolinie Kowal oraz Bartłomiejowi Tokarzewskiemu.
Prezes ASHRAE Bjarne Olesen wręcza pamiątkową statuetkę studentom: (od lewej) Dagmarze Ćwiek, Karolinie Kowal oraz Bartłomiejowi Tokarzewskiemu.
zdj. ASHRAE

Na corocznej zimowej konferencji ASHRAE zespół z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w składzie: Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal, Tomasz Kolsicki, Bartłomiej Tokarzewski odebrał nagrodę za zwycięski projekt w kategorii HVAC System Selection w międzynarodowym konkursie projektowym Student Design Competition.

W centrum Chicago, w historycznym hotelu Palmer House Hilton w dniach 20-24 stycznia 2018 odbyła się coroczna  konferencja Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE). W trakcie konferencji odbyło się oficjalne wręczenie nagród, w tym za konkurs studencki – w kategorii HVAC System Selection zwyciężył polski zespół. Podczas ceremonii studenci osobiście odebrali nagrodę w wysokości 2 000 dol. USA, a pamiątkową statuetkę wręczył im prezes ASHRAE Bjarne Olesen. Studenci mogli świętować swój sukces dzięki zorganizowanej przez nich zbiórce funduszy. Swoją pomoc zaoferowali: rektor Politechniki Warszawskiej oraz dziekan Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Ponadto wsparcia udzieliły następujące firmy: Vertiv Poland, BIM Engineers i Axians.

Dowiedz się więcej: Project Island – projekt instalacji sanitarnych w budynku stacji meteorologicznej w Chile


 

Równolegle z konferencją odbyły się największe na świecie targi branży HVACR – AHR Expo 2018, na których zaprezentowało się ponad 2000 wystawców. Konferencja obejmowała liczne wydarzenia o różnorodnym charakterze – prezentacje, wykłady, seminaria, warsztaty czy sesje networkingowe. Uczestnicy mogli się zintegrować między innymi podczas Welcome Party, które miało miejsce w Chicago Cultural Center. Udział w tej konferencji był niepowtarzalną okazją do zdobycia informacji o najnowszych trendach w branży, nawiązania cennych kontaktów wśród specjalistów z całego świata czy też zwiedzania infrastruktury technicznej w jednej z największych metropolii na świecie.

Więcej o konferencji na https://www.ashrae.org/membership--conferences/conferences/2018-ashrae-winter-conference a o konkursie na Projectisland.pl i Facebook.com/ProjectIslandPL.

Dagmara Ćwiek

[ ashrae, konkurs, politechnika warszawska, hvacr, dla studentów, project island ]


Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
  • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl