Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Studenci z PW odebrali nagrodę ASHRAE

Redakcja RI  |  05.02.2018
Prezes ASHRAE Bjarne Olesen wręcza pamiątkową statuetkę studentom: (od lewej) Dagmarze Ćwiek, Karolinie Kowal oraz Bartłomiejowi Tokarzewskiemu.
Prezes ASHRAE Bjarne Olesen wręcza pamiątkową statuetkę studentom: (od lewej) Dagmarze Ćwiek, Karolinie Kowal oraz Bartłomiejowi Tokarzewskiemu.
zdj. ASHRAE

Na corocznej zimowej konferencji ASHRAE zespół z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w składzie: Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal, Tomasz Kolsicki, Bartłomiej Tokarzewski odebrał nagrodę za zwycięski projekt w kategorii HVAC System Selection w międzynarodowym konkursie projektowym Student Design Competition.

W centrum Chicago, w historycznym hotelu Palmer House Hilton w dniach 20-24 stycznia 2018 odbyła się coroczna  konferencja Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE). W trakcie konferencji odbyło się oficjalne wręczenie nagród, w tym za konkurs studencki – w kategorii HVAC System Selection zwyciężył polski zespół. Podczas ceremonii studenci osobiście odebrali nagrodę w wysokości 2 000 dol. USA, a pamiątkową statuetkę wręczył im prezes ASHRAE Bjarne Olesen. Studenci mogli świętować swój sukces dzięki zorganizowanej przez nich zbiórce funduszy. Swoją pomoc zaoferowali: rektor Politechniki Warszawskiej oraz dziekan Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Ponadto wsparcia udzieliły następujące firmy: Vertiv Poland, BIM Engineers i Axians.

Dowiedz się więcej: Project Island – projekt instalacji sanitarnych w budynku stacji meteorologicznej w Chile


 

Równolegle z konferencją odbyły się największe na świecie targi branży HVACR – AHR Expo 2018, na których zaprezentowało się ponad 2000 wystawców. Konferencja obejmowała liczne wydarzenia o różnorodnym charakterze – prezentacje, wykłady, seminaria, warsztaty czy sesje networkingowe. Uczestnicy mogli się zintegrować między innymi podczas Welcome Party, które miało miejsce w Chicago Cultural Center. Udział w tej konferencji był niepowtarzalną okazją do zdobycia informacji o najnowszych trendach w branży, nawiązania cennych kontaktów wśród specjalistów z całego świata czy też zwiedzania infrastruktury technicznej w jednej z największych metropolii na świecie.

Więcej o konferencji na https://www.ashrae.org/membership--conferences/conferences/2018-ashrae-winter-conference a o konkursie na Projectisland.pl i Facebook.com/ProjectIslandPL.

Dagmara Ćwiek

[ ashrae, konkurs, politechnika warszawska, hvacr, dla studentów, project island ]


Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jak działają filtry powietrza UV »

filtry powietrza UV

Cząsteczki tłuszczu wytwarzane podczas procesu obróbki termicznej w pierwszej kolejności zatrzymywane są przez filtr mechaniczny (...) czytaj dalej »

 


Obejrzyj film - jak przebiega produkcja wentylatorów » Jak odzyskiwać ciepło w halach basenowych »
produkcja wentylatorów odzysk ciepła hale basenowe


Niezależnie od wielkości – mały prywatny basen czy duży obiekt z zespołem basenów (...) czytaj dalej »

 


Z jakich materiałów wodno-kanalizacyjnych korzystać »

systemy wodno-kanalizacyjne

(...) producent i dystrybutor artykułów wodociągowo-kanalizacyjnych, z bogatym doświadczeniem oraz zaawansowanym procesem technologicznym (...) czytaj dalej »

 


1 sposób na przeprowadzenie poprawnego pomiaru w budownictwie »  Poznaj 4 różne systemy do ogrzewania podłogowego »
pomiary w budownictwie sterowanie ogrzewniem podłogowym


Ogrzewanie podłogowe od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wysoki komfort cieplny (...) czytaj dalej »

 


Jak uniknąć wycieku gazu »

ogrzewanie duzych powierzchni

(...) detektory gazów toksycznych i wybuchowych, mikroprocesorowe centrale oraz oparty o (...) czytaj dalej »

 


Szukasz sprawdzonych silników przemysłowych? Skorzystaj » Montaż systemu wentylacji w stropie w 5 krokach »
silniki przemysłowe montaz wentylacji w stropie
Wszystkie podstawowe komponenty silników są produkowane w naszych zakładach dla zagwarantowania najwyższej jakości (...) czytaj dalej » Do deskowania stropu mocuje się najpierw przybija gwoźdźmi w odpowiednich miejscach kolektor
(...)
czytaj dalej »

 


Przygotuj budynek na pożar »

Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w sposób
(...)
czytaj dalej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Bez wysiłku, prosto na Twoją skrzynkę:
- nowości techniczne i wydarzenia branżowe
- praktyczne porady ekspertów.
1-2/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowe wymagania dla wentylacji
  • - Perspektywy dla ciepłownictwa
Zobacz szczegóły

Przeglądy produktów

DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl