Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Systemair dla projektantów

Redakcja RI  |  16.02.2018
Systemair w Polsce oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji i klimatyzacji.
Systemair w Polsce oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji i klimatyzacji.
zdj. WJ

W dniu 15 lutego w Warszawie odbyła się konferencja dla projektantów zorganizowana przez firmę Systemair. Na 38. piętrze wieżowca Warsaw Spire z panoramą na miasto dyskutowano o innowacyjnych centralach wentylacyjnych i wentylacji pożarowej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciel czołowych biur projektowych. Zebranych przywitał Marcin Moczydłowski i przypomniał, że zwracamy uwagę na jakość powietrza zewnętrznego, ale 90% czasu spędzamy w budynkach. W nich także powinna być zapewniona odpowiednia jakość powietrza. Przypomniał, że Systemair w Polsce oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji i klimatyzacji. Reprezentuje bowiem także takie marki jak Menerga, Frico i TTL. Taka szeroka oferta to odpowiedź na oczekiwania  rynku – a ten oczekuje aplikacji a nie poszczególnych produktów.

Jacek Kidoń zaprezentował nową generację central – typoszereg energooszczędnych urządzeń Geniox do zastosowań komercyjnych, higienicznych, morskich i przemysłowych o wydajności od 750 do 70 000 m3/h. Centrale posiadają certyfikat Euroventu. Konfiguracja central jest przyjazna dla projektantów dzięki programowi doboru SystemairCAD na stronie internetowej.

Jerzy Sowa (Politechnika Warszawska) przypomniał, co jest zadaniem projektanta – zapewnienie komfortu i jakości powietrza wewnętrznego. Konflikt jakość powietrza wewnętrznego a oszczędność energii jest pozorny – dobre powietrze wcale nie kosztuje drogo, a koszty jego braku są ogromne.

Czytaj także: Centrale wentylacyjne - technologie i wymagania


 

Rozwiązania w wentylacji i klimatyzacji obiektów m.in. z wykorzystaniem układów WLHP (Water-Loop Heat Pumps ) omówił Radosław Sosnowski. Zaprezentował przykłady realizacji oraz wskazywał na efekty energetyczne i ekonomiczne różnych rozwiązań. O układach oddymiania klatek schodowych mówił Mateusz Fliszkiewicz (SGSP). Wskazywał na różne wytyczne i normy oraz omówił różne problemy projektowe na przykładach. O tym jakie rozwiązania do oddymiania oferuje Systemair mówił Krzysztof Witkowski. Zaprezentował m.in. system różnicowania ciśnienia Sys-Smoke-AXC.

Kolejna konferencja Systemair o tej tematyce odbędzie się w dniu 7 marca 2018 r. w Zatoce Sztuki w Sopocie.

WJ

[ systemair, wentylacja, klimatyzacja, jakość powietrza, efektywność energetyczna ]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl