Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Systemair dla projektantów

Redakcja RI  |  16.02.2018
Systemair w Polsce oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji i klimatyzacji.
Systemair w Polsce oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji i klimatyzacji.
zdj. WJ

W dniu 15 lutego w Warszawie odbyła się konferencja dla projektantów zorganizowana przez firmę Systemair. Na 38. piętrze wieżowca Warsaw Spire z panoramą na miasto dyskutowano o innowacyjnych centralach wentylacyjnych i wentylacji pożarowej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciel czołowych biur projektowych. Zebranych przywitał Marcin Moczydłowski i przypomniał, że zwracamy uwagę na jakość powietrza zewnętrznego, ale 90% czasu spędzamy w budynkach. W nich także powinna być zapewniona odpowiednia jakość powietrza. Przypomniał, że Systemair w Polsce oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji i klimatyzacji. Reprezentuje bowiem także takie marki jak Menerga, Frico i TTL. Taka szeroka oferta to odpowiedź na oczekiwania  rynku – a ten oczekuje aplikacji a nie poszczególnych produktów.

Jacek Kidoń zaprezentował nową generację central – typoszereg energooszczędnych urządzeń Geniox do zastosowań komercyjnych, higienicznych, morskich i przemysłowych o wydajności od 750 do 70 000 m3/h. Centrale posiadają certyfikat Euroventu. Konfiguracja central jest przyjazna dla projektantów dzięki programowi doboru SystemairCAD na stronie internetowej.

Jerzy Sowa (Politechnika Warszawska) przypomniał, co jest zadaniem projektanta – zapewnienie komfortu i jakości powietrza wewnętrznego. Konflikt jakość powietrza wewnętrznego a oszczędność energii jest pozorny – dobre powietrze wcale nie kosztuje drogo, a koszty jego braku są ogromne.

Czytaj także: Centrale wentylacyjne - technologie i wymagania


 

Rozwiązania w wentylacji i klimatyzacji obiektów m.in. z wykorzystaniem układów WLHP (Water-Loop Heat Pumps ) omówił Radosław Sosnowski. Zaprezentował przykłady realizacji oraz wskazywał na efekty energetyczne i ekonomiczne różnych rozwiązań. O układach oddymiania klatek schodowych mówił Mateusz Fliszkiewicz (SGSP). Wskazywał na różne wytyczne i normy oraz omówił różne problemy projektowe na przykładach. O tym jakie rozwiązania do oddymiania oferuje Systemair mówił Krzysztof Witkowski. Zaprezentował m.in. system różnicowania ciśnienia Sys-Smoke-AXC.

Kolejna konferencja Systemair o tej tematyce odbędzie się w dniu 7 marca 2018 r. w Zatoce Sztuki w Sopocie.

WJ

[ systemair, wentylacja, klimatyzacja, jakość powietrza, efektywność energetyczna ]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl