Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Targi Budma 2018

Redakcja RI  |  19.02.2018
W tym roku targi odwiedziło 46 000 gości.
W tym roku targi odwiedziło 46 000 gości.
zdj. MTP

W dniach 30 stycznia-2 lutego w Poznaniu blisko 1000 wystawców targów Budma, Kominki, Intermasz i Infratec prezentowało swoje produkty i nowości. Obejrzało je 46 000 targowych gości. Targom towarzyszyło blisko 100 konferencji, prezentacji, szkoleń i wydarzeń towarzyszących. Wystawcy zgłosili ponad 150 nowości produktowych i zdobyli Złote Medale MTP - 35 ramach Budmy, 5 w Kominkach Kominki i 2 na Intermaszu. Budowlany charakter Budmy podkreśliły targi Intermasz - ekspozycja maszyn, pojazdów i sprzętu budowlanego.

Wśród nagrodzonych produktów z branżą instalacyjną związane były:

  • system M firmy Glen Dimplex - pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia,
  • hybrydowy wentylator dachowy MAG-200 firmy Uniwersal,
  • markiza antysmogowa VMZ cleanAir firmy Fakro,
  • repeater Chrono firmy DTM System - wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające centralne sterowanie automatyką domową,
  • system domu inteligentnego FakrO smartHome firmy Fakro do moblilnego sterowania produktami elektrycznymi.

Wśród nagrodzonych na targach Kominki uwagę zwracał akumulacyjny filtr piecowy z katalizatorem spalin firmy Cebud. To filtr z monolitycznym katalizatorem tlenkowym do usuwania tlenku węgla, tlenków azotu i cząstek węglowych z gazów spalinowych różnego typu ogrzewaczy na paliwa stałe.

Podczas targów Budma odbyło się ciekawe seminarium przygotowane przez Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny pt. Budynki Przyszłości na którym prezentowano m.in. standard pasywny i wykorzystanie energii odnawialnej w budynkach dodatnioenergetycznych, wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych w budynkach, wykorzystanie pomp ciepła i płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia budynków, wentylację mechaniczną z rekuperacją i łączenie systemu wentylacji z systemem grzewczo-chłodzącym a także opinie inwestorów zamieszkujących budynki dodatnioenergetyczne i pasywne. Gromadziło ono wielu inwestorów, projektantów i instalatorów.

Pobierz: "Budynki o niemal zerowym zużyciu energii" - bezpłatny e-book

Bardzo dużo było wydarzeń dla architektów – mogli oni zobaczyć prace i realizacje biur i pracowni architektonicznych z całej Polski w ramach wydarzenia 1m/ARCH (1 metr dla architekta). Specjalnie zaaranżowana przestrzeń antresoli pawilonu 3A była także miejscem spotkań i konsultacji z architektami. Nie zabrakło też debat architektonicznych z udziałem twórców zajmujących się m.in. opisywaniem i popularyzacją wiedzy o architekturze i urbanistyce jak debata "Opowiadanie Przestrzeni". Poszukiwano na niej odpowiedzi, w jaki sposób opowiadać o przestrzeni, z których mediów korzystać, jakim językiem przekazywać informacje i do kogo je kierować. Podjęta została także kwestia edukacji i stanu wiedzy o architekturze u przeciętnego polskiego odbiorcy.

Rozstrzygnięto także konkurs Szkice Architektoniczne, w którym uczestnicy – studenci kierunków architektonicznych – mieli przedstawić "Człowieka w przestrzeni" za pomocą tradycyjnych technik, wykorzystując ołówek, rapidograf, pióro, marker lub kredkę. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac, do ścisłego finału jury wybrało 10, a zwycięzcami zostali: I miejsce – Julia Niemczyk – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, II  – Sara Drozd – Politechnika Krakowska i III – Izabela Kazimierska – Politechnika Poznańska, która zdobyła też nagrodę "Wybór Publiczności" w głosowaniu internetowym.

Podczas II Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury dyskutowano o nowych przepisach, założeniach programu Krajowego Zasobu Nieruchomości, konkurencyjności polskich firm budowlanych na rynkach zagranicznych oraz jakości w przestrzeni publicznej i jej dostępności dla osób niepełnosprawnych, a także o BIM – jako rewolucji w budownictwie.

Czytaj także: Projektowanie instalacji mechanicznych z wykorzystaniem technologii BIM

Sporo uwagi poświęcono zagadnieniom kadr – jakich fachowców brakuje na rynku oraz kształceniu zawodowemu – jego kondycji i koniecznym kierunkom zmian.

Odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy. Rywalizowali reprezentanci z Polski, Białorusi, Czech, Niemiec oraz Ukrainy. Miała miejsce również 3. Monteriada – pokazy montażu produktów wiodących firm z branży stolarki budowlanej. Uczniowie ze szkół zawodowych o profilu budowlanym brali udział w XLVII edycji turnieju budowlanego "Złota Kielnia".

Kolejna Budma za rok.

WJ

[ budma, targi, budynek pasywny, pompy ciepła, oze, bim ]

Tagi: 
budma | 
targi | 
budynek pasywny | 
pompy ciepła | 
oze | 
bim

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl