Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Tematy IV Konferencji Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji

Redakcja RI  |  15.03.2018
Fot. SPIUG

Podczas najbliższych targów INSTALACJE 2018 23 kwietnia br. odbędzie się już po raz czwarty konferencja branży urządzeń grzewczych. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych zaprasza do udziału w spotkaniu osób biorących aktywny udział w rozwoju rynku instalacyjno-grzewczego.

Współorganizatorami imprezy jest Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI, przy wsparciu organizacyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Partnerami merytorycznymi imprezy są także Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC i Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji SGGiK. Jest to pierwsza od wielu lat wspólna konferencja branży instalacyjno-grzewczej. Będzie to doskonała okazja, aby spotkać się i porozmawiać ze wszystkimi uczestnikami rynku oraz ekspertami.

Dowiedz się więcej: Targi INSTALACJE 2018 - poznaj pierwszych wystawców

Konwencja imprezy jest ściśle związana z programem targów Instalacje 2018. Organizatorzy zakładają, że uczestnicy konferencji będą chcieli skorzystać z okazji, aby porozmawiać z dawno nie widzianymi znajomymi z branży. Program wydarzenia został ograniczony do najbardziej aktualnych i interesujących uczestników tematów prezentacji. Konferencja będzie trwać cztery godziny z przerwą kawową oraz tradycyjnym już rozdaniem statuetek Rynku Instalatora. Dla wszystkich tych, którzy będą chcieli kontuować rozmowy kuluarowe odbędzie się tzw. Wieczór Targowy, który rozpocznie się bezpośrednio po konferencji w tej samej hali. Wieczór targowy, czyli koktajl połączony z kolacją jest imprezą zamkniętą skierowaną wyłącznie do wystawców i ograniczonej liczby specjalnych gości. Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatne wejściówki na te imprezę.

 

W tym roku prezentacje przedstawią: przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury, ASM, ICEB, Euler Hermes, PORT PC oraz ZHI i SPIUG. Tematy poruszane podczas konferencji będą dotyczyły aktualnej sytuacji na rynku instalacyjno-grzewczym oraz na rynku budowlano-mieszkaniowym. 

Przeczytaj również: Dojazd na targi INSTALACJE 2018 - w grupie taniej

Tematy prezentacji: 

 • Parametryzacja wyrobów budowlanych,
 • Rynek budowlany w Polsce w kontekście gospodarki i obywateli,
 • Płatności w branży instalacyjno-grzewczej,
 • Podsumowanie trendów rynku urządzeń grzewczych w Polsce, efekt działań antysmogowych,
 • Rynek dystrybucji materiałów instalacyjnych w Polsce,
 • Klasyfikacja wyrobów ETIM w branży instalacyjno-grzewczej,
 • Certyfikacja budynków pod kątem niskiej emisji.

Konferencja jest skierowana głównie do producentów urządzeń grzewczych, przedstawicieli innych firm związanych z techniką grzewczą, dystrybutorów działających na rynku instalacyjno – grzewczym, instalatorów, pracowników naukowych, urzędników na poziomie gmin i województw oraz mediów. Udział w konferencji jest bezpłatny, jej start zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Udział w konferencji można zgłosić tutaj.

Program konferencji:

Termin: 23.04.2018 godz. 13:00 – 17:30, Centrum konferencyjne MTP hala 15, Udział bezpłatny

Część 1 Część oficjalna i przyszłość branży instalacyjno-grzewczej

 • 12:30 – 13:30 - Recepcja, Rejestracja Uczestników
 • 13:30 – 13:40 - Otwarcie m.in. Tomasz Żuchowski – v-ce minister w Ministerstwie Infrastruktury iBudownictwa, Krzysztof Osipowicz Przewodniczący Związku ZHI, Janusz Starościk – Prezes Zarządu SPIUG)
 • 13:40 – 14:00 - Parametryzacja wyrobów budowlanych - Tomasz Żuchowski, MIB
 • 14:00 – 14:30 - Rynek budowlany w Polsce w kontekście gospodarki i obywateli – Beata Tomczak – Główny Analityk Rynku ASM
 • 14:30 – 15:00 - Sytuacja płatnościowa w branży instalacyjno-grzewczej - Michał Modrzejewski,Euler Hermes
 • 15:00 – 15:20 - Rozdanie statuetek Rynku Instalacyjnego - Waldemar Joniec – redaktor naczelny Rynek
 • 15:20 –15.50 - Przerwa na kawę

Część 2 Rynek instalacyjno-grzewczy w Polsce – podsumowanie trendów rynkowych

15:50 – 16:20 - Podsumowanie trendów rynku urządzeń grzewczych w Polsce, efekt działań Antysmogowych - Janusz Starościk – Prezes Zarządu SPIUG, Paweł Lachman – Prezes Zarządu PORT PC

16:20 – 17.00 - Rynek dystrybucji materiałów instalacyjnych w Polsce, Klasyfikacja wyrobów ETIM w branży instalacyjno-grzewczej - Tomasz Boruc – Dyrektor Zarządzający Związku ZHI

17:00 – 17:20 - Certyfikacja budynków pod kątem niskiej emisji - Adolf Mirowski – ICEB

Ok 17:30 - Zakończenie

Źródło: SPIUG

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl