Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

NFOŚiGW: Kraśnik będzie miał nowoczesną sieć kanalizacji

Redakcja RI  |  16.03.2018
Fot. mat. pras.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje budowę sieci kanalizacyjno-sanitarnej w Kraśniku (województwo lubelskie). Ponad 22,5 miliona złotych wyłoży z unijnego budżetu a 6 milionów złotych ze środków krajowych. Prace potrwają do 2023 r.

14 marca br. umowę dotyczącą realizacji projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Kraśnik” w siedzibie Narodowego Funduszu podpisał: Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda i Prezes Zarządu Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Waldemar Suchanek. W wydarzeniu udział wziął także Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik Dariusz Lisek, który powiedział:

W przedsięwzięciu uważamy za najistotniejsze skanalizowanie tych dzielnic miasta, które nie miały należytej tego typu infrastruktury. Odchodzimy od zbiorników bezodpływowych, idziemy w kierunku nowoczesności i dbamy jeszcze mocniej o ekologię. W momencie, kiedy system kanalizacji stanie się szczelny, uzyskamy ogromne korzyści środowiskowe. W konsekwencji realizacji wszystkich prac i zyskania większej liczby użytkowników systemu, możemy także przewidywać w przyszłości możliwości obniżenia cen wody i ścieków.

Dowiedz się więcej: Rewolucja ciepłownicza w Gdyni i Wejherowie

W ramach kraśnickiej inwestycji zaplanowano dziesięć kontraktów, w tym siedem na roboty budowlane a trzy na usługi. Przewidziano budowę i modernizację około 24 kilometrów instalacji sanitarnej oraz budowę niespełna kilometra sieci wodociągowej, a także przebudowę oczyszczalni ścieków i modernizację stacji uzdatniania wody. W wyniku prac blisko dwa tysiące nowych osób zostanie podłączonych do sieci kanalizacyjnej a 154 mieszkańców Kraśnika skorzysta z ulepszonego zaopatrzenia w wodę.

Projekt oszacowano na ponad 46 milionów złotych. Dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, wyniesie ponad 22,5 miliona złotych a zwrotna pomoc w formie pożyczki z budżetu NFOŚiGW – 6 milionów złotych. Resztę wydatków poniesie beneficjent z własnych środków. To kolejna umowa wod-kan realizowana w nawiązaniu do V Aktualizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, który został opracowany przez Ministerstwo Środowiska i przyjęty przez Radę Ministrów we wrześniu 2018 r.

Przeczytaj również: Systemy ciepłownicze współpracujące z odnawialnymi źródłami energii i magazynami ciepła

Wcześniej, w perspektywie 2007-2013, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. realizowało projekt „Przebudowa – modernizacja Komunalnej Oczyszczalni Ścieków w Kraśniku”, współfinansowany ze środków europejskich. Wówczas Instytucją Wdrażającą był WFOŚiGW w Lublinie. Projekt o całkowitej wartości 61,5 miliona złotych dostał pożyczkę na współfinansowanie ze środków NFOŚiGW w kwocie 9 milionów złotych.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl