Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Geberit ogłasza program „Strażnicy Rzek”

Redakcja RI  |  26.03.2018
Fot. Geberit

Płyną pod Twoimi stopami, w Twoim kranie, są dla nas najcenniejszym skarbem – rzeki, które są źródłem naszej wody pitnej. Ludzie w 75% składają się z wody, dlatego rzeki dosłownie i w przenośni płyną przez nasze serca. Można wręcz powiedzieć, że wszyscy jesteśmy rzekami. WWF i Geberit połączyły siły w programie „Strażnicy Rzek”, żeby chronić polskie rzeki.

Strażnikiem Rzek może być każdy – dlatego twórcom akcji zależy na dotarciu do osób, którym leży na sercu dobro polskich rzek. Widząc ich piękno, chcą pomóc je chronić, ponieważ wiedzą, że zagraża im wiele niebezpieczeństw. WWF i Geberit rozpoczynają program „Strażnicy Rzek”, aby znaleźć ludzi, którzy chcą chronić rodzime rzeki, zwiększać świadomość społeczną dotyczącą ochrony wody i przyrody oraz pomóc zachować polskie rzeki z myślą o naturze i ludziach.

Przeczytaj również: Systemy zaopatrzenia w wodę w Sudanie Południowym

Wisła, Warta i ich mniejsze siostry są unikatem na skalę Europy i jednym z najcenniejszych skarbów polskiej przyrody. Należą do ostatnich rzek na kontynencie, które nie zostały uregulowane. W ich rejonach rosną rzadkie gatunki roślin, dają schronienie i pożywienie setkom gatunków zwierząt – korzystamy z nich też my. Dla ekologów i polityków z wielu krajów Europy są wzorem – obserwują polskie rzeki, żeby deregulować rzeki w swoich krajach i odzyskać je dla natury.

Polskim rzekom zagrażają zanieczyszczenia, nadmierna regulacja, użytkowanie - to tylko trzy spośród wielu zagrożeń. Największym zagrożeniem jest jednak nieświadomość tego, że dzikie rzeki są dla nas bezcenne. Niepotrzebne regulowanie brzegów rzek zwiększa ryzyko powodzi, zmienia rzeki w ekologiczne pustynie, które nie tylko nie dają schronienia zwierzętom, ale także pozbawiają nas wielu korzyści, takich jak dostęp do ryb.


Geberit wraz z WWF chce temu zjawisku zapobiec i ochronić rzeki, by przyszłe pokolenia mogły się nimi cieszyć. Strażnicy Rzek to osoby, którym zależy na rzekach i pomagają w dbaniu o nie. Bo to jest prostsze, niż może się wydawać! Każdy może zostać Strażnikiem Rzek. Wystarczy, że pomoże w odkrywaniu i monitorowaniu rzek: robić zdjęcia, obserwować zmiany i informować o nich. Można wspierać w ich sprzątaniu i powstrzymywaniu szkodliwych zmian. Można też wspierać „sprzed komputera” – na przykład podpisując petycje.

Więcej informacji na www.geberit.pl/o-nas/zaangazowanie-spo-eczne/straznicy-rzek.

Źródło: Geberit

Tagi: 
program strażnicy rzek | 
woda | 
kanalizacja | 
geberit | 
wwf

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


 Jesteś instalatorem? Zamieniaj pompy i szkolenia na nagrody! » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
 czytam więcej »   spróbuj już dziś »

 


Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych!

bezinwazyjna renowacja rur

Zadzwoń 733 11 88 00

i dowiedz się więcej »


 Planowanie klimatyzacji w 3 krokach » Klimatyzator zamiast oczyszczacza powietrza »
planowanie klimatyzacji  klimatyzator
Montaż klimatyzacji w domu nie jest tak prosty, jak ustawienie mebla. Warto o tym pomyśleć już na etapie budowy, aby uniknąć poważnych remontów w
 (...)
czytam więcej »
Kurtyny powietrzne to idealne rozwiązanie dla zachowania komfortowego klimatu w pomieszczeniach handlowych i (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Wskaźnik inteligencji budynku
  • - Ogrzewanie obiektów hodowlanych
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl