Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Geberit ogłasza program „Strażnicy Rzek”

Redakcja RI  |  26.03.2018
Fot. Geberit

Płyną pod Twoimi stopami, w Twoim kranie, są dla nas najcenniejszym skarbem – rzeki, które są źródłem naszej wody pitnej. Ludzie w 75% składają się z wody, dlatego rzeki dosłownie i w przenośni płyną przez nasze serca. Można wręcz powiedzieć, że wszyscy jesteśmy rzekami. WWF i Geberit połączyły siły w programie „Strażnicy Rzek”, żeby chronić polskie rzeki.

Strażnikiem Rzek może być każdy – dlatego twórcom akcji zależy na dotarciu do osób, którym leży na sercu dobro polskich rzek. Widząc ich piękno, chcą pomóc je chronić, ponieważ wiedzą, że zagraża im wiele niebezpieczeństw. WWF i Geberit rozpoczynają program „Strażnicy Rzek”, aby znaleźć ludzi, którzy chcą chronić rodzime rzeki, zwiększać świadomość społeczną dotyczącą ochrony wody i przyrody oraz pomóc zachować polskie rzeki z myślą o naturze i ludziach.

Przeczytaj również: Systemy zaopatrzenia w wodę w Sudanie Południowym

Wisła, Warta i ich mniejsze siostry są unikatem na skalę Europy i jednym z najcenniejszych skarbów polskiej przyrody. Należą do ostatnich rzek na kontynencie, które nie zostały uregulowane. W ich rejonach rosną rzadkie gatunki roślin, dają schronienie i pożywienie setkom gatunków zwierząt – korzystamy z nich też my. Dla ekologów i polityków z wielu krajów Europy są wzorem – obserwują polskie rzeki, żeby deregulować rzeki w swoich krajach i odzyskać je dla natury.

Polskim rzekom zagrażają zanieczyszczenia, nadmierna regulacja, użytkowanie - to tylko trzy spośród wielu zagrożeń. Największym zagrożeniem jest jednak nieświadomość tego, że dzikie rzeki są dla nas bezcenne. Niepotrzebne regulowanie brzegów rzek zwiększa ryzyko powodzi, zmienia rzeki w ekologiczne pustynie, które nie tylko nie dają schronienia zwierzętom, ale także pozbawiają nas wielu korzyści, takich jak dostęp do ryb.


Geberit wraz z WWF chce temu zjawisku zapobiec i ochronić rzeki, by przyszłe pokolenia mogły się nimi cieszyć. Strażnicy Rzek to osoby, którym zależy na rzekach i pomagają w dbaniu o nie. Bo to jest prostsze, niż może się wydawać! Każdy może zostać Strażnikiem Rzek. Wystarczy, że pomoże w odkrywaniu i monitorowaniu rzek: robić zdjęcia, obserwować zmiany i informować o nich. Można wspierać w ich sprzątaniu i powstrzymywaniu szkodliwych zmian. Można też wspierać „sprzed komputera” – na przykład podpisując petycje.

Więcej informacji na www.geberit.pl/o-nas/zaangazowanie-spo-eczne/straznicy-rzek.

Źródło: Geberit

Tagi: 
program strażnicy rzek | 
woda | 
kanalizacja | 
geberit | 
wwf

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »

 oczyszczanie ścieków

Dowiedz się więcej »


 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 


Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

 

Dowiedz się więcej »


 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O programie Czyste Powietrze
  • - Narzędzia do modelowania budynku
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl