Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Świebodzice i Jaroszów na Dolnym Śląsku zmodernizują sieci ciepłownicze dzięki unijnemu dofinansowaniu

Redakcja RI  |  19.04.2018
Fot. pixabay.com

Umowa dofinansowania modernizacji węzłów i sieci ciepłowniczych w budynkach podlegających administracji Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach została podpisana 16 kwietnia br. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie wyniesie prawie 1,5 mln zł.

Ze strony NFOŚiGW podpisał ją Wiceprezes Zarządu Artur Michalski, a ze strony beneficjenta dokument sygnowała Prezes Zarządu świebodzickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Elżbieta Krzan.

Dowiedz się więcej: NFOŚiGW: Mogilno zyska nowoczesną oczyszczalnię ścieków

Głównym celem projektu jest efektywna dystrybucja ciepła poprzez unowocześnienie infrastruktury ciepłowniczej. Planowane prace będą prowadzone w budynkach na terenie Świebodzic przy ulicach: Księcia Bolka 1-7, Pełcznica 1, Piasta 2-6, Bolesława II Śmiałego 2-4, Probusa 1-5 oraz 7-9, Dąbrówki 2-8, Kazimierza Wielkiego 10-12, oraz na terenie Jaroszowa w powiecie strzegomskim: Jaroszów 1-5.

W samych Świebodzicach zostanie m.in. wymieniony stary węzeł grupowy na cztery wysokosprawne węzły indywidualnie zasilające poszczególne grupy domów. Nastąpi także wymiana 0,298 km sieci ciepłowniczej między budynkami. Dzięki realizacji projektu ma nastąpić ograniczenie strat ciepła, oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Efektem wtórnym będzie zmniejszenie emisji pyłów zawieszonych, a co najważniejsze – zapewnienie niezawodnej dostawy ciepła do mieszkańców. Działania gmin Świebodzice i Strzegom wpisują się w Program Ochrony Powietrza dla Województwa Dolnośląskiego.

Koszt całkowity przewidzianych działań modernizacyjnych wyniesie ponad 2,1 mln zł. Unijna dotacja przekazana przez NFOŚiGW to blisko 1,5 mln zł. Udzielenie jej przez NFOŚiGW nastąpi w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a ściślej jego I osi priorytetowej Zmniejszenie emisyjności gospodarki, działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Narodowy Fundusz wdraża je na podstawie porozumienia z Ministerstwem Energii.

Źródło: NFOŚiGW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl