Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Instalacje 2018 już za nami!

Redakcja RI  |  11.05.2018
instalacje.mtp.pl

Trwający cztery dni (23-26 kwietnia 2018r.) blok targów INSTALACJE, SECUREX, SAWO, GREENPOWER I EXPOPOWER przyciągnął na Targi prawdziwe tłumy! Dzięki zorganizowanej we współpracy z hurtowniami akcji autokarowej, do Poznania przyjechali fachowcy z całego kraju. Wystawcy na stoiskach przygotowali nie tylko prezentacje nowości, ale także liczne konkursy.

Po raz piąty na Targach obecny był Klub Instalatora firmy SBS – miejsce spotkań i rozmów branżowych, a także strefa odpoczynku, w której targowi goście mogli skorzystać z fantastycznych atrakcji. Klub Premier Targi INSTALACJE były okazją do zaprezentowania kilkudziesięciu nowości, z których 47 po raz pierwszy prezentowano w Polsce.

Dowiedz się więcej: Instalacje 2018

Najlepsze prezentowane produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP. W tym roku przyznano ich aż 22. Poza przeglądem oferty liczących się na rynku producentów, targom towarzyszyły wydarzenia specjalne, konferencje, seminaria, jak również atrakcje wzbudzające bardziej sportowe emocje. Po raz szósty w Poznaniu spotkali się mistrzowie instalacji, aby skorzystać z jedynej w Polsce okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski Instalatorów 2018. Na zwycięzcę czekała nagroda główna – nowy Citroen Berlingo. Po wielu godzinach emocjonujących zmagań, walki z czasem i stresem najlepszym instalatorem okazał się Dariusz Piotrowski z czasem 00:03:52,12; drugie miejsce zajął Wojciech Matowicki z czasem 00:03:59,64; na miejscu trzecim uplasował się  Jakub Banasiak osiągając czas 00:04:07,09. Finał Mistrzostw Polski Instalatorów poprzedziły eliminacje, które w wyjazdowej formie „Instalacji On Tour”, rozegrane zostały w ubiegłym roku w piętnastu miastach Polski. Chętni do udziału w finale MPI mogli także skorzystać z eliminacji uzupełniających – pierwszego i drugiego dnia targów INSTALACJE.  

Ostatniego dnia targów odbyły się też Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkół, w których to uczniowie, mogli spróbować swoich sił.  Najlepiej rokującym młodym instalatorem okazał się Mateusz Mikulski, który wszystkie czynności konkursowe wykonał w czasie 5 minut oraz 36,26 sek. Mistrzostwa odbyły się dzięki firmom: Afriso, Brötje, Grundfos, Tece oraz VOGEL&NOOT, sponsorami wpierającymi były firmy: Lechma i Citroen Labijak Auto Lama, Snicers, oraz Topex. 

Przeczytaj również: Statuetki LIDER INSTALACJI 2018 przyznane!

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi i partnerami targów zorganizowano  szereg spotkań i konferencji dotyczących aktualnych trendów oraz wyzwań stojących przed branżą instalacyjną m.in.  IV Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji zorganizowaną przez ZHI, SPIUG, i MTP. PORT PC natomiast, przedstawił nowe wytyczne branżowe skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących podczas konferencji „Standardy jutra w technice grzewczej”.

 Odbyły się również warsztaty fotowoltaiczne MOC HYBRYDY zorganizowane przez Globeenergię. Krajowe Forum Chłodnictwa zaprosiło na konferencję: „Branża chłodnicza w obliczu obecnych uregulowań prawnych”, natomiast „Obowiązujące wymagania stawiane urządzeniom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Wspomaganie projektowania programem BIM" przedstawi Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Odbyło się również forum Łazienka PRO – zupełnie nowy cykl spotkań dla profesjonalistów z branży łazienkowej oraz  wystawa produktów pokazujących rozwój tego sektora rynku.

 

 

Partnerem Strategicznym wydarzenia był Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI. Patronat nad tegorocznymi targami objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz najważniejsze izby, stowarzyszenia i media branżowe. 

Dziękujemy!
Do zobaczenia na kolejnych Targach!

Źródło: instalacje.mtp.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl