Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Instalacje 2018 już za nami!

Redakcja RI  |  11.05.2018
instalacje.mtp.pl

Trwający cztery dni (23-26 kwietnia 2018r.) blok targów INSTALACJE, SECUREX, SAWO, GREENPOWER I EXPOPOWER przyciągnął na Targi prawdziwe tłumy! Dzięki zorganizowanej we współpracy z hurtowniami akcji autokarowej, do Poznania przyjechali fachowcy z całego kraju. Wystawcy na stoiskach przygotowali nie tylko prezentacje nowości, ale także liczne konkursy.

Po raz piąty na Targach obecny był Klub Instalatora firmy SBS – miejsce spotkań i rozmów branżowych, a także strefa odpoczynku, w której targowi goście mogli skorzystać z fantastycznych atrakcji. Klub Premier Targi INSTALACJE były okazją do zaprezentowania kilkudziesięciu nowości, z których 47 po raz pierwszy prezentowano w Polsce.

Dowiedz się więcej: Instalacje 2018

Najlepsze prezentowane produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP. W tym roku przyznano ich aż 22. Poza przeglądem oferty liczących się na rynku producentów, targom towarzyszyły wydarzenia specjalne, konferencje, seminaria, jak również atrakcje wzbudzające bardziej sportowe emocje. Po raz szósty w Poznaniu spotkali się mistrzowie instalacji, aby skorzystać z jedynej w Polsce okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski Instalatorów 2018. Na zwycięzcę czekała nagroda główna – nowy Citroen Berlingo. Po wielu godzinach emocjonujących zmagań, walki z czasem i stresem najlepszym instalatorem okazał się Dariusz Piotrowski z czasem 00:03:52,12; drugie miejsce zajął Wojciech Matowicki z czasem 00:03:59,64; na miejscu trzecim uplasował się  Jakub Banasiak osiągając czas 00:04:07,09. Finał Mistrzostw Polski Instalatorów poprzedziły eliminacje, które w wyjazdowej formie „Instalacji On Tour”, rozegrane zostały w ubiegłym roku w piętnastu miastach Polski. Chętni do udziału w finale MPI mogli także skorzystać z eliminacji uzupełniających – pierwszego i drugiego dnia targów INSTALACJE.  

Ostatniego dnia targów odbyły się też Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkół, w których to uczniowie, mogli spróbować swoich sił.  Najlepiej rokującym młodym instalatorem okazał się Mateusz Mikulski, który wszystkie czynności konkursowe wykonał w czasie 5 minut oraz 36,26 sek. Mistrzostwa odbyły się dzięki firmom: Afriso, Brötje, Grundfos, Tece oraz VOGEL&NOOT, sponsorami wpierającymi były firmy: Lechma i Citroen Labijak Auto Lama, Snicers, oraz Topex. 

Przeczytaj również: Statuetki LIDER INSTALACJI 2018 przyznane!

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi i partnerami targów zorganizowano  szereg spotkań i konferencji dotyczących aktualnych trendów oraz wyzwań stojących przed branżą instalacyjną m.in.  IV Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji zorganizowaną przez ZHI, SPIUG, i MTP. PORT PC natomiast, przedstawił nowe wytyczne branżowe skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących podczas konferencji „Standardy jutra w technice grzewczej”.

 Odbyły się również warsztaty fotowoltaiczne MOC HYBRYDY zorganizowane przez Globeenergię. Krajowe Forum Chłodnictwa zaprosiło na konferencję: „Branża chłodnicza w obliczu obecnych uregulowań prawnych”, natomiast „Obowiązujące wymagania stawiane urządzeniom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Wspomaganie projektowania programem BIM" przedstawi Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Odbyło się również forum Łazienka PRO – zupełnie nowy cykl spotkań dla profesjonalistów z branży łazienkowej oraz  wystawa produktów pokazujących rozwój tego sektora rynku.

 

 

Partnerem Strategicznym wydarzenia był Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI. Patronat nad tegorocznymi targami objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz najważniejsze izby, stowarzyszenia i media branżowe. 

Dziękujemy!
Do zobaczenia na kolejnych Targach!

Źródło: instalacje.mtp.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl