Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Efektywność energetyczna w budownictwie – podsumowanie

 KAPE  |  15.06.2018

W marcu 2018 roku odbyły się dwie ostatnie konferencje z cyklu „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” - w Krakowie w dniu 7 marca i w Olsztynie 21 marca. Wydarzenia patronatami honorowymi objął Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Paweł Sałek, Minister Infrastruktury i Budownictwa, Andrzej Adamczyk, a także Business Centre Club i Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

Dziękujemy serdecznie Uczestnikom oraz Partnerom wydarzenia za zaangażowanie merytoryczne i wsparcie, bez którego organizacja konferencji nie byłaby możliwa. Konferencje z pewnością przyczyniły się zwiększenia świadomości w zakresie możliwości optymalizacji energetycznej budynków. Serdecznie zapraszamy do współpracy przy kolejnych projektach i promowania rozwiązań, dzięki którym budowane mogą być budynki przyjazne dla zdrowia ich mieszkańców i środowiska naturalnego.

Konferencje rozpoczęły się od emisji krótkometrażowego filmu pt. „Energia w naszych domach”, zrealizowanego w ramach projektu „Punkt krytyczny. Energia odNowa”. Po filmie odbyła się debata z udziałem Ekspertów - przedstawicieli administracji państwowej, środowisk akademickich i biznesu - na temat energooszczędności w budownictwie.

KAPE

Dyskutowano na temat różnych aspektów poprawiania efektywności energetycznej: zastosowania nowatorskich rozwiązań i materiałów, stosowania oprogramowania zarządzającego zużyciem energii, omówienia przykładów dobrych praktyk a także przeszkód w realizacji energooszczędnych inwestycji budowlanych. Po debacie uczestnicy konferencji podzieli się na grupy i uczestniczyli w warsztatach skupiających się na następujących tematach:

  • Optymalizacja energetyczna budynków
  • IT w Budownictwie. BMS, sterowanie budynkiem, domy inteligentne
  • Prawo zamówień publicznych i Analiza LCC
  • BIM w inwestycjach budowlanych, czyli od rysunku do realizacji inwestycji.

Dziękujemy serdecznie Uczestnikom oraz Partnerom wydarzenia za zaangażowanie merytoryczne i wsparcie, bez którego organizacja konferencji nie byłaby możliwa. Konferencje z pewnością przyczyniły się zwiększenia świadomości w zakresie możliwości optymalizacji energetycznej budynków. Serdecznie zapraszamy do współpracy przy kolejnych projektach i promowania rozwiązań, dzięki którym budowane mogą być budynki przyjazne dla zdrowia ich mieszkańców i środowiska naturalnego.

KAPE

Konferencja odbyła się dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparciu Partnerów Strategicznych – firm Somfy, Saint Gobain i WSC Graphisoft Center.

Patronatu merytorycznego wydarzeniu udzieliły następujące instytucje: SEKOCENBUD - Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA Sp. z o.o., MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej, DAFA – Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad, PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, PSPS – Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PORT PC - Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń i Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Informacje o konferencji pomogli nam rozpropagować nasi Patroni Medialni – Builder, Murator, Izolacje, Rynek Instalacyjny Czysta Energia, Nowa Energia, Materiały Budowlane i Architektura Info.

Serdecznie dziękujemy
Zespół KAPE

  KAPE
  KAPE
Brak informacji o autorze... więcej »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl