Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Program Audytor SET 7.0 CC

Redakcja RI  |  10.07.2018
Program jest dostępny w dwóch wersjach: Basic i Pro.
Program jest dostępny w dwóch wersjach: Basic i Pro.
Fot. SANKOM

Firma SANKOM zaprasza do przetestowania nowego programu Audytor CC. Audytor SET 7.0 to nowa wersja programu z serii Audytor łącząca w jednym projekcie obliczenia instalacji zimnej i ciepłej wraz z cyrkulacją oraz instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia.

Audytor CC stworzony został jako moduł programu Audytor SET, co umożliwia jednoczesne projektowanie instalacji chłodzenia, wody zimnej i ciepłej wraz z cyrkulacją oraz instalacji centralnego ogrzewania, w którym poszczególne moduły współpracują ze sobą i korzystają ze wspólnego środowiska graficznego 2D i 3D.

Moduł CC służy do projektowania centralnego chłodzenia. Program wspomaga projektowanie instalacji centralnego chłodzenia, w którym czynnikiem może być woda albo wodny roztwór glikolu. Audytor CC wykonuje obliczenia hydrauliczne instalacji dwururowych transportujących czynnik chłodzący do dowolnego odbiornika o zadanej mocy, zadanym wymaganym ciśnieniu dyspozycyjnym w miejscu przyłączenia i przyroście temperatury czynnika. Program umożliwia także dobór zaworów regulacyjnych, układów mieszających w instalacjach ze strefami temperaturowymi czynnika.

Przeczytaj również: Koszty instalacji centralnego ogrzewania w budynku jednorodzinnym

Ponadto program umożliwia wykonanie pełnych obliczeń hydraulicznych instalacji, w ramach których:

  • oblicza nominalne przepływy wody w przewodach,
  • dobiera średnice przewodów,
  • określa opory hydrauliczne poszczególnych elementów instalacji,
  • wyznacza wymagane ciśnienie dyspozycyjne,
  • reguluje przepływy wody w sieci poprzez dobór odpowiednich elementów regulacyjnych (zaworów z nastawami wstępnymi, kryz),
  • W ramach obliczeń cieplnych program realizuje następujące funkcje: dobór izolacji cieplnej przewodów.

Dane do programu mogą być wprowadzane w formie graficznej na rzutach i rozwinięciach. Niezbędne informacje na temat rysowanych elementów wprowadzane są do tabel powiązanych z rzutem lub rozwinięciem. Dzięki temu istnieje możliwość szybkiego edytowania zarówno pojedynczych przewodów, grzejników, armatury, jak i całych zaznaczonych grup. Z każdym wprowadzonym elementem związany jest system kontroli poprawności oraz system pomocy pozwalający na uzyskanie informacji o wprowadzanej wielkości lub przywołanie odpowiednich danych katalogowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: pl.sankom.net/programy/audytor-cc.

Źródło: SANKOM

[SANKOM, audytor cc, instalacje wodociągowe, instalacje centralnego ogrzewania, instalacje centralnego chłodzenia, ogrzewanie, chłodzenie, oprogramowanie, oprogramowanie do projektowania]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl