Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Wyniki Grupy Bosch w Polsce

 wj  |  Rynek Instalacyjny 7-8/2018  |  25.07.2018
Firma chce dynamicznie wchodzić na rynek z nowymi produktami opartymi na IoT - rozwiązania dla Przemysłu 4.0, inteligentne domy czy miasta.
Firma chce dynamicznie wchodzić na rynek z nowymi produktami opartymi na IoT - rozwiązania dla Przemysłu 4.0, inteligentne domy czy miasta.
Fot. Bosch

Pod koniec maja Grupa Bosch przedstawiła wyniki finansowe za 2017 rok, najważniejsze osiągnięcia i plany. W jubileuszowym 25. roku działalności Grupa Bosch w Polsce osiągnęła obroty w wysokości 5,2 mld zł, co oznacza 5-procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. W ubiegłym roku Grupa zakończyła budowę trzech fabryk, utworzyła własne centrum serwisowe elektronarzędzi i uruchomiła produkcję podzespołów do układu hamowania. Na koniec 2017 Grupa Bosch zatrudniała w Polsce 6400 osób, czyli o ponad 20% więcej niż w roku 2016.

W planach Grupy są: budowa kolejnej fabryki AGD, budowa centrum R&D, uruchomienie nowych projektów w fabryce układów hamulcowych. Firma chce nadal dynamicznie wchodzić na rynek z nowymi produktami opartymi na IoT, takimi jak rozwiązania dla Przemysłu 4.0, inteligentne domy czy miasta. Obecnie siłą napędową rozwoju koncernu Bosch jest integracja z internetem, prace nas sztuczną inteligencją oraz nowe wizje mobilności i zmieniające się modele transportu. Nowe projekty koncentrują się na ważnych globalnych wyzwaniach, takich jak wzrost liczby ludności, urbanizacja i zmiany klimatyczne.

Przeczytaj również: Znamy już zwycięzców konkursu na wynalazek 8. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Dla branży instalacyjnej ubiegły rok to m.in. wprowadzenie przez Dział Systemów Zabezpieczeń usługi Remote Service, umożlwiającej konfigurację i diagnostykę systemów sygnalizacji pożarowej online. 

Z kolei dział Termotechniki scentralizował procesy logistyczne, a także rozwinął i zmodernizował centra szkoleniowe Junkers Bosch i klimatyzacji. Jednocześnie poszerzono ofertę urządzeń klimatyzacyjnych Bosch VRF o urządzenia typu split, przeznaczone dla segmentu mieszkań i mniejszych pomieszczeń biurowych. Wzbogacono także ofertę urządzeń grzewczych o nowe modele gruntowych i powietrznych pomp ciepła oferowanych pod marką Bosch i Buderus, o podwyższonych parametrach technicznych i innowacyjnym ­designie.

[bosch, wyniki roczne bosch, system zabezpieczeń usługi Remote Service, termotechnika, pompa ciepła, ogrzewanie, pompa ciepła Bosch, sztuczna inteligencja, inteligentne domy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl