Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kliwent Event

Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 7-8/2018  |  25.07.2018
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów różnych wydziałów AGH, nie zabrakło również gości z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Krakowskiej.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów różnych wydziałów AGH, nie zabrakło również gości z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Krakowskiej.
Fot. KN Kliwent

W Krakowie 5 i 6 czerwca odbyła się piąta edycja konferencji „Kliwent Event”. Organizują ją co roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Kliwent”, działającego przy Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

W tegorocznej konferencji udział wzięło dziewięć firm: Clima Gold, Daikin, FläktGroup, Frapol, Mercor, RDJ Klima, Smay, Swegon i Venture Industries. Śladem lat ubiegłych, spotkanie podzielone zostało na dwie części: seminaryjną i szkoleniową. Łącznie odbyło się pięć szkoleń o następującej tematyce:

  • „Co, gdzie i jak – czyli chillery chłodzone cieczą w praktyce” (firma Daikin);
  • „Systemy kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła Smoke Master SMPA/SMIA z prezentacją nowego program doboru PressAir” oraz „Najnowsze wentylatory JMv i JTv ograniczające zużycie energii z prezentacją programu doboru Fan Selector” (firma FläktGroup);
  • „Centrale z zabudowanymi pompami ciepła. Rekuperacja oraz budowa, zasada działania i zadania central wentylacyjnych” (firma Frapol);
  • „Swegon WISE – inteligentne dopasowywanie ilości powietrza do potrzeb użytkowników z zachowaniem pełnej funkcji systemu klimatyzacyjnego” (firma Swegon);
  • „Akcesoria wentylacyjne w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych” (firma RDJ Klima).

Przeczytaj również: Kliwent Event 2017. Relacja

Podczas części seminaryjnej zaproszeni goście przedstawili swoje osiągnięcia i projekty, zaznajomili też uczestników ze specyfiką branży. Z kolei studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii przedstawili działalność Koła Naukowego „Kliwent” i wyniki Grantów Rektorskich realizowanych w obecnym roku akademickim. W holu ulokowane zostały stanowiska promocyjne, dzięki którym można się było dokładniej zapoznać z zakresem działalności poszczególnych firm i omówić bardziej szczegółowo kwestie związane z branżą HVACR.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów różnych wydziałów AGH, nie zabrakło również gości z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Krakowskiej. Z części szkoleniowej i seminaryjnej skorzystało łącznie ponad 120 osób, które miały okazję do poszerzenia wiedzy z zakresu projektowania i wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań w branży HVAC. Wydarzenie takie jak Kliwent Event udowadnia, że między studentami a firmami istnieje ciągła potrzeba wymiany wiedzy i nawiązywania nowych kontaktów, co umożliwia poszerzenie horyzontów zarówno na polu naukowym, jak i biznesowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia konferencji oraz tym, którzy uświetnili ją swoją obecnością.

Mat. KN Kliwent

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl