Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Szpital w Prabutach przejdzie termomodernizację

Redakcja RI  |  30.07.2018
Szpital w Prabutach przejdzie termomodernizacje
Szpital w Prabutach przejdzie termomodernizacje
Fot. szpitalprabuty.pl

Szpital specjalistyczny w Prabutach (Pomorskie) zmniejszy rachunki za ogrzewanie i ograniczy emisję zanieczyszczeń powietrza, dzięki przeprowadzeniu termomodernizacji swoich budynków. Prace o wartości ok. 4,2 mln zł w większości sfinansuje UE.

W piątek w Gdańsku umowę o dofinansowaniu termomodernizacji trzech budynków szpitalnych podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele Szpitala specjalistycznego w Prabutach, Bogdan Łęski i Grażyna Stachowicz. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego zwrócił uwagę, że trzy budynki szpitalne w Prabutach to kolejne obiekty medyczne samorządu województwa, w których przeprowadzona zostanie termomodernizacja.

Przeczytaj również: Zakaz stosowania kotłów węglowych w domach za 10 lat?

- "Inwestycja będzie zrealizowana do końca 2018 r. Dzięki niej emisja gazów cieplarnianych zmniejszy się o prawie 180 ton równoważnika CO2 rocznie. Szpital oszczędzi również ponad milion kilowatogodzin w ciągu roku"- argumentował marszałek.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej, której efektem będzie ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Urząd Marszałkowski w Gdańsku podał, że dzięki inwestycji straty ciepła budynków zostaną ograniczone średnio o około 32 procent. Planowana jest m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwi oraz likwidacja istniejącego źródła ciepła i budowa nowych przyłączy do systemu ciepłowniczego. Mają poprawić się systemy grzewczo-wentylacyjne, instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wewnętrzna instalacja elektryczna i oświetlenia wewnętrznego. Na potrzeby własne budynku mają być wykorzystywane odnawialne źródła energii.

Koszt prac w szpitalu w Prabutach szacowany jest na ok. 4,2 mln zł, z tego 3,9 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to blisko 4,2 mln zł, z czego niemal 4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2018 roku.

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

[termomodernizacja, Prabuty, system ciepłowniczy, ogrzewanie, efektywność energetyczna, ograniczenie emisji zanieczyszczeń, termomodernizacja budynków, oze, odnawialne źródła energii]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl