Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Ponad 60 mln zł dla Wielkopolski na gospodarkę wodno-ściekową

Redakcja RI  |  30.07.2018
Unijne wsparcie dla gmin na inwestycje z obszaru gospodarki wodno-ściekowej
Unijne wsparcie dla gmin na inwestycje z obszaru gospodarki wodno-ściekowej
Fot. umww.pl

26 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) inwestycji z obszaru gospodarki wodno – ściekowej. Siedem wielkopolskich gmin - Krzykosy, Osieczna, Kłecko, Chocz, Łobżenica, Kuślin i Wijewo zrealizują projekty warte w sumie ponad 116 mln zł.

- „Do tej pory przeznaczyliśmy w sumie blisko 300 mln zł unijnego dofinansowania na te ważne i korzystne dla środowiska naturalnego oraz komfortu życia mieszkańców inwestycje. Cieszę się, że wielkopolskie gminy podejmują wyzwanie i z niemałym wysiłkiem – także finansowym – je realizują” - powiedział Marszałek Marek Woźniak.

Przeczytaj również: Śląsk i Wielkopolska otrzymały dofinansowanie na poprawę gospodarki wodno-ściekowej

To wielki skok do przodu, który wykonujemy w obrębie inwestycji związanych z gospodarką wodno-ściekową. Bez unijnego wsparcia niemożliwe byłoby wykonanie tak gigantycznych prac budowlanych i modernizacyjnych w obrębie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej naszych gmin. Doceniamy to my i nasi mieszkańcy – podkreślali zgodnie włodarze gmin.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał gminom ponad 60 mln zł dofinansowania. Inwestycje obejmują budowę i rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, które będą realizowane w ramach Poddziałania 4.3.1 „Gospodarka wodno – ściekowa” WRPO 2014+. Ich celem jest uporządkowanie gospodarki kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego, czystości wód i gleby oraz znaczącej poprawy jakości życia mieszkańców. Wzrośnie także atrakcyjność inwestycyjna gmin.

Źródło: Urząd Marszałkowski województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

[Urząd Marszałkowski województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Poznań, gospodarka wodno-ściekowa, ścieki, kanalizacja, modernizacja wodno-kanalizacyjna, woda, wielkopolska, gospodarka kanalizacyjna, gospodarka wodociągowa, wodociągi]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl