Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Innowacyjne wykorzystanie osadów ściekowych

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  31.07.2018
12. Konferencja „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”
12. Konferencja „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”
Fot. Abrys

Osady ściekowe to organiczno-mineralna materia, która powstaje w procesie oczyszczania ścieków. W jaki sposób ją zagospodarowywać, aby stała się dla nas cennym produktem? Od 1 stycznia 2016 roku obowiązuje w Polsce rozporządzenie, które zakazuje składowania osadów ściekowych. Zmotywowało one wiele podmiotów do podejmowania badań i wdrażania innowacyjnych projektów dotyczących metod zagospodarowania tej cennej materii.

Podczas organizowanej przez ABRYS 12. Konferencji „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”, która odbędzie się w dniach 25-27 września 2018 r. w Poznaniu, będzie możliwość poznania różnorodnych metod zagospodarowania osadów. Jedna z sesji tematycznych poświęcona zostanie właśnie innowacyjnym projektom i planowanym inwestycjom.

Dowiedz się więcej: 12. Międzynarodowa Konferencja „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”

W sesji tej zaprezentowane zostaną następujące tematy:

  • osady ściekowe – odpad czy źródło surowców i energii?
  • wykorzystanie hydrodynamicznej dezintegracji osadów ściekowych jako metody pozyskiwania związków organicznych do intensyfikacji usuwania związków biogennych
  • minimalizacja ilości i uciążliwości zapachowej odpadów powstających w procesie oczyszczania ścieków w wyniku zastosowania prasy pierścieniowej, ozonowania oraz mikroorganizmów probiotycznych
  • zwiększenie efektywności technologicznej i energetycznej procesu przeróbki osadów ściekowych poddanych dezintegracji temperaturowej
  • optymalne zarządzanie osadami ściekowymi w Lesznie. Projekt badający wpływ ścieków na prowadzenie procesu fermentacji osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków w Henrykowie.
  • przegląd technologii przeróbki osadów ściekowych w aspekcie odzysku związków biogennych
  • pierwsza w Polsce instalacja do odzysku fosforu z wód poosadowych.

Opiekunem merytorycznym sesji jest dr hab. inż. Monika Żubrowska-Sudoł, profesor Politechniki Warszawskiej. Jest ona autorem lub współautorem ponad 250 prac, w tym 130 opublikowanych w formie monografii, artykułów oraz referatów i posterów na konferencjach naukowo-technicznych. Od 2017 r. koordynuje prace naukowego zespołu ekspertów NFOŚiGW.

Zachęcamy do udziału i dyskusji w gronie ekspertów i naukowców na temat innowacji w osadach ściekowych. To jedyna taka okazja, aby spotkać się z branżą. Więcej informacji na stronie konferencji oraz bezpośrednio u koordynatora konferencji: Paulina Ziętek, 881 932 976, p.zietek@abrys.pl.

Źródło: Abrys

[osady ściekowe, oczyszczalnia ścieków, efektywność technologiczna i energetyczna, wody poosadowe, proces oczyszczania ścieków, gospodarowanie odpadami]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl