Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

100 mln zł na termomodernizację w woj. Świętokrzyskim

Redakcja RI  |  01.08.2018
Województwo świętokrzyskie otrzymało dofinansowanie z unii
Województwo świętokrzyskie otrzymało dofinansowanie z unii
Fot. pixabay.com

W Staszowie, Łoniowie i Samborcu podpisano umowy na dofinansowanie efektywnego wykorzystania energii w przedsiębiorstwach. Dzięki dofinansowaniu powiaty będą mogły wprowadzić eko-energetykę i przeprowadzić termomodernizację.

W powiecie staszowskim pieniądze zostaną wydane na budowę 20 mikroinstalacji fotowoltaicznych na obiektach powiatu staszowskiego i gminy Połaniec. W Łoniowie dofinansowany projekt zakłada wymianę oświetlenia uliczno-drogowego. W Samborcu zostanie przeprowadzona termomodernizacja siedmiu obiektów, co pozwoli uzyskać duże oszczędności w energii i cieple.,

Przeczytaj również: Tarnów zainwestuje w nowoczesny system gospodarowania odpadami

Powiat Staszowski wraz z gminą Połaniec będzie realizował projekt „Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Powiatu Staszowskiego i Gminy Połaniec”. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł.

– To kolejny tego typu projekt w gminie Połaniec, gdyż już kilka lat temu czyste powietrze postawiliśmy sobie za cel. Dzisiejsza umowa pokazuje także, że razem można więcej. Nasza współpraca przełożyła się na efekt w postaci realizacji ważnego projektu zmierzającego w kierunku czystego środowiska – mówił Jacek Tarnowski, burmistrz Połańca.

Natomiast w gminie Łoniów, dzięki środkom z unii przeprowadzona zostanie modernizacja oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne. Koszt całkowity projektu to 2 mln zł. Projekt przewiduje modernizację oświetlenia ulicznego i wymianę na energooszczędne typu LED ze zmiennym profilem obciążenia, zastosowaniem systemu redukcji mocy oraz systemu sterowania i zarządzania oświetleniem, co pozwoli ograniczyć zużycie energii elektrycznej oraz ograniczyć emisję CO2.

Wymienionych zostanie 780 punktów świetlnych oraz zamontowanych nowych 117 dla spełnienia wymogów norm oświetleniowych na istniejących słupach.

Zobacz także: Konin otrzymał dofinansowanie na kogenerację biomasową

– Wpłynie to na poprawę jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców oraz poruszających się różnymi pojazdami po drogach na terenie naszej gminy – podkreślał Szymon Kołacz, wójt gminy Łoniów.

Gmina Samborzec, dzięki dotacji zrealizuje projekt termomodernizacji energetycznej kilku budynków użyteczności publicznej. Wartość projektu wynosi 7,5 mln zł. Prace zostaną przeprowadzone aż w siedmiu budynkach. Termomodernizacja pozwoli na uzyskanie oszczędności związanych z użytkowaniem budynków, szczególnie w sezonie grzewczym, jesienno-zimowym.

– Wszystkie podpisane umowy związane są z  ochroną środowiska, w tym szczególnie efektywnym wykorzystaniem energii w przedsiębiorstwach. To zadania, które od kilku lat mają priorytet w województwie świętokrzyskim. W sumie kwota dofinansowania projektów z tego zakresu w regionie, to ponad 100 mln zł – powiedział Marek Szczepanik, członek zarządu województwa.

Źródło: portalkomunalny.pl

[termomodernizacja, dotacje, sezon grzewczy, ogrzewanie, województwo świętokrzyskie, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, mikroinstalacje fotowoltaiczne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zacznij zarabiać na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych!

Dołącz do grona WYKONAWCÓW »

bezinwazyjna renowacja rur

Zadzwoń 733 11 88 00

i dowiedz się więcej!

 


Jak zaoszczędzić do 80% energii » W jaki sposób dobrać kurtynę powietrzną »
kurtyna powietrzna montaż  dobór kurtyny powietrznej
Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdzają, że prawidłowo dobrane i zamontowane kurtyny powietrzne są wysoce skuteczne (...) czytam więcej » Kurtyny powietrzne to idealne rozwiązanie dla zachowania komfortowego klimatu w pomieszczeniach handlowych i (...) czytam więcej »

 


Niewidoczne kurtyny powietrzne  - jak tego dokonać »

kominy stalowe

Zasadność stosowania kurtyn powietrznych w obiektach użyteczności publicznej nie podlega wątpliwości. Ich wysoka skuteczność w (...) czytam więcej »

 


Budujesz? Dowiedz się, jak zapewnić komfort cieplny i akustyczny »
Jak szybko dokonać pomiaru przepływu mediów użytkowych »
komfort cieplny przepływomierz kieszonkowy
Komfort to równowaga pomiędzy środowiskiem otaczającym a wrażeniami psychofizycznymi (...) czytam więcej » Pomiar przepływu cieczy i ich temperatury w wydaniu kieszonkowym (...) czytam więcej »

 


Poznaj nowe ceny na wentylatory dachowe przeciwwybuchowe »

wentylator dachowy

 

czytaj dalej »

 


Jak zaprojektować energooszczędny dom » Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej »
komfort cieplny armatura
    

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Wybór źródła ciepła i chłodu
  • - Projektowanie wentylacji w biurach
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl