Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

100 mln zł na termomodernizację w woj. Świętokrzyskim

Redakcja RI  |  01.08.2018
Województwo świętokrzyskie otrzymało dofinansowanie z unii
Województwo świętokrzyskie otrzymało dofinansowanie z unii
Fot. pixabay.com

W Staszowie, Łoniowie i Samborcu podpisano umowy na dofinansowanie efektywnego wykorzystania energii w przedsiębiorstwach. Dzięki dofinansowaniu powiaty będą mogły wprowadzić eko-energetykę i przeprowadzić termomodernizację.

W powiecie staszowskim pieniądze zostaną wydane na budowę 20 mikroinstalacji fotowoltaicznych na obiektach powiatu staszowskiego i gminy Połaniec. W Łoniowie dofinansowany projekt zakłada wymianę oświetlenia uliczno-drogowego. W Samborcu zostanie przeprowadzona termomodernizacja siedmiu obiektów, co pozwoli uzyskać duże oszczędności w energii i cieple.,

Przeczytaj również: Tarnów zainwestuje w nowoczesny system gospodarowania odpadami

Powiat Staszowski wraz z gminą Połaniec będzie realizował projekt „Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Powiatu Staszowskiego i Gminy Połaniec”. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł.

– To kolejny tego typu projekt w gminie Połaniec, gdyż już kilka lat temu czyste powietrze postawiliśmy sobie za cel. Dzisiejsza umowa pokazuje także, że razem można więcej. Nasza współpraca przełożyła się na efekt w postaci realizacji ważnego projektu zmierzającego w kierunku czystego środowiska – mówił Jacek Tarnowski, burmistrz Połańca.

Natomiast w gminie Łoniów, dzięki środkom z unii przeprowadzona zostanie modernizacja oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne. Koszt całkowity projektu to 2 mln zł. Projekt przewiduje modernizację oświetlenia ulicznego i wymianę na energooszczędne typu LED ze zmiennym profilem obciążenia, zastosowaniem systemu redukcji mocy oraz systemu sterowania i zarządzania oświetleniem, co pozwoli ograniczyć zużycie energii elektrycznej oraz ograniczyć emisję CO2.

Wymienionych zostanie 780 punktów świetlnych oraz zamontowanych nowych 117 dla spełnienia wymogów norm oświetleniowych na istniejących słupach.

Zobacz także: Konin otrzymał dofinansowanie na kogenerację biomasową

– Wpłynie to na poprawę jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców oraz poruszających się różnymi pojazdami po drogach na terenie naszej gminy – podkreślał Szymon Kołacz, wójt gminy Łoniów.

Gmina Samborzec, dzięki dotacji zrealizuje projekt termomodernizacji energetycznej kilku budynków użyteczności publicznej. Wartość projektu wynosi 7,5 mln zł. Prace zostaną przeprowadzone aż w siedmiu budynkach. Termomodernizacja pozwoli na uzyskanie oszczędności związanych z użytkowaniem budynków, szczególnie w sezonie grzewczym, jesienno-zimowym.

– Wszystkie podpisane umowy związane są z  ochroną środowiska, w tym szczególnie efektywnym wykorzystaniem energii w przedsiębiorstwach. To zadania, które od kilku lat mają priorytet w województwie świętokrzyskim. W sumie kwota dofinansowania projektów z tego zakresu w regionie, to ponad 100 mln zł – powiedział Marek Szczepanik, członek zarządu województwa.

Źródło: portalkomunalny.pl

[termomodernizacja, dotacje, sezon grzewczy, ogrzewanie, województwo świętokrzyskie, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, mikroinstalacje fotowoltaiczne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
  • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl