Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Poidełka zamiast hydrantów – pomysł szwajcarskiego studenta

Redakcja RI  |  06.08.2018
Fontanna ma wydłużoną konstrukcję w porównaniu do znanego czerwonego hydrantu
Fontanna ma wydłużoną konstrukcję w porównaniu do znanego czerwonego hydrantu
fot. Dimitri Nassisi

Szwajcarski student zaprojektował konstrukcję przeobrażającą miejski hydrant w wielofunkcyjną fontannę do picia wody służącą mieszkańcom i ich zwierzętom.

Niebieskie urządzenie ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem braku swobodnego dostępu ludzi i zwierząt do wody pitnej we współczesnych aglomeracjach, a jednocześnie podkreślić, że nawet zwykły hydrant może być dziełem wzorniczej sztuki.

Zobacz też: O konsekwencjach wrzucania śmieci do kanalizacji

Dimitri Nassisi chciał stworzyć nową fontannę pitną, która byłaby zarówno intuicyjna, atrakcyjna, jak i wykorzystywała istniejącą infrastrukturę w mieście. W trakcie badań odkrył, że w Szwajcarii hydranty są powiązane rurociągami z czystą wodą. Cała infrastruktura jest wewnętrznie oczyszczona i woda jest zdatna do picia. Tymczasem hydranty przeciwpożarowe znaleźć można na każdym rogu ulicy.

Podczas procesu projektowania Nassisi odkrył, że hydranty można łatwo usunąć i wymienić je bez powodowania jakichkolwiek robót drogowych. Góra hydrantu jest przykręcona do podłoża, podczas gdy skomplikowane urządzenia pompujące wodę ukryte są pod poziomem ulicy.

Przeczytaj: Hydranty – wymagania prawne i podstawowe parametry hydrauliczne

Fontanna ma wydłużoną konstrukcję w porównaniu do znanego czerwonego hydrantu. Dwukierunkowy przełącznik pozwala uruchamiać wylewkę fontanny służącą do spożycia wody przez ludzi, natomiast drugi zawór wlewa wodę do miski dla psów, znajdującej się u stóp urządzenia. Hydrant wyposażono również w znormalizowany wąż przeciwpożarowy.

Na razie to prototyp, jednak wynalazek ma szansę zastąpić niektóre istniejące hydranty przeciwpożarowe w strategicznych punktach wielu światowych miast.

Źródło: portalkomunalny.pl

[hydranty, Dimitri Nassisi, woda pitna, prototyp]

Tagi: 
hydranty | 
dimitri nassisi | 
woda pitna | 
prototyp

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
  • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl