Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Spotkanie Krajowej Rady PIIB

Redakcja RI  |  14.09.2018
Spotkanie Krajowej Rady PIIB
Spotkanie Krajowej Rady PIIB
Fot. inzynierbudownictwa.pl

5 września w Warszawie odbyło się spotkanie Krajowej Rady PIIB pod przewodnictwem Prezesa Zbigniewa Kledyńskiego. Celem obrad było przede wszystkim powołanie komisji funkcjonujących przy krajowej radzie i zakończenie działalności tych, które zrealizowały swoje zadania.

W trakcie obrad powołane do życia zostały komisje:

 • Komisja Medalu Honorowego,
 • Komisja Współpacy z Zagranicą,
 • Komisja Prawno-Regulaminowa,
 • Komisja WnioskowaKomisja ds. Etyki,
 • Komisja ds. współpracy ze stowarzyszeniami naukowo-technicznymi,
 • Komisja ds. współpracy z samorządami zawodów zaufania publicznego,
 • Komisja Ustawicznego Doskonalenia Zawodowego,
 • Komisja ds. komunikacji społecznej.

Dodatkowo powołano dwa zespoły: ds. funduszu spójności i ds. BIM.

Prezez KR PIIB omówił prowadzone prace legislacyjne dotyczące inżynierów budownictwa. Odwołał się do spotkania, które odbyło się 14 sierpnia w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, z reprezentantami Polskiej Izby Inżynierów oraz Izby Architektów RP. Spotkanie dotyczyło prekonsultacjami projektów ustaw o architektach i inżynierach budownictwa. 

Dowiedz się więcej: Trwają prace nad projektami odrębnych ustaw o architektach i inżynierach budownictwa

Generalny postulat KR PIIB to nierozdzielanie regulacji dotyczących obu zawodów i związanie ich, tak jak jest obecnie, z samodzielnymi funkcjami technicznymi w budownictwie, wynikającymi z kolei z prawa budowlanego. Jednak Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju nie zgodziło się z posulatem KR PIIB i nadal trwają prace nad odrębnymi aktami prawnymi.

Na spotkaniu przyznano, że kluczową kwestią jest różnica w konstytuowaniu obu zawodów, widoczna w początkowych zapisach projektów ustaw. Umiejscawia bowiem zawód architekta w bardzo szeroko rozumianym pojęciu architektury, a zawód inżyniera budownictwa jako wykonawcy czynności określonych w posiadanych uprawnieniach budowlanych. PIIB jest przeciwna rozdzielaniu regulacji dotyczących zawodu architekta i inżyniera budownictwa.

Źródło: www.inzynierbudownictwa.pl

[inżynier budownictwa, architekt, PIIB, Krajowa Rada Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, akt prawny, ustawa o architektach]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
 • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl