Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Spotkanie Krajowej Rady PIIB

Redakcja RI  |  14.09.2018
Spotkanie Krajowej Rady PIIB
Spotkanie Krajowej Rady PIIB
Fot. inzynierbudownictwa.pl

5 września w Warszawie odbyło się spotkanie Krajowej Rady PIIB pod przewodnictwem Prezesa Zbigniewa Kledyńskiego. Celem obrad było przede wszystkim powołanie komisji funkcjonujących przy krajowej radzie i zakończenie działalności tych, które zrealizowały swoje zadania.

W trakcie obrad powołane do życia zostały komisje:

 • Komisja Medalu Honorowego,
 • Komisja Współpacy z Zagranicą,
 • Komisja Prawno-Regulaminowa,
 • Komisja WnioskowaKomisja ds. Etyki,
 • Komisja ds. współpracy ze stowarzyszeniami naukowo-technicznymi,
 • Komisja ds. współpracy z samorządami zawodów zaufania publicznego,
 • Komisja Ustawicznego Doskonalenia Zawodowego,
 • Komisja ds. komunikacji społecznej.

Dodatkowo powołano dwa zespoły: ds. funduszu spójności i ds. BIM.

Prezez KR PIIB omówił prowadzone prace legislacyjne dotyczące inżynierów budownictwa. Odwołał się do spotkania, które odbyło się 14 sierpnia w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, z reprezentantami Polskiej Izby Inżynierów oraz Izby Architektów RP. Spotkanie dotyczyło prekonsultacjami projektów ustaw o architektach i inżynierach budownictwa. 

Dowiedz się więcej: Trwają prace nad projektami odrębnych ustaw o architektach i inżynierach budownictwa

Generalny postulat KR PIIB to nierozdzielanie regulacji dotyczących obu zawodów i związanie ich, tak jak jest obecnie, z samodzielnymi funkcjami technicznymi w budownictwie, wynikającymi z kolei z prawa budowlanego. Jednak Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju nie zgodziło się z posulatem KR PIIB i nadal trwają prace nad odrębnymi aktami prawnymi.

Na spotkaniu przyznano, że kluczową kwestią jest różnica w konstytuowaniu obu zawodów, widoczna w początkowych zapisach projektów ustaw. Umiejscawia bowiem zawód architekta w bardzo szeroko rozumianym pojęciu architektury, a zawód inżyniera budownictwa jako wykonawcy czynności określonych w posiadanych uprawnieniach budowlanych. PIIB jest przeciwna rozdzielaniu regulacji dotyczących zawodu architekta i inżyniera budownictwa.

Źródło: www.inzynierbudownictwa.pl

[inżynier budownictwa, architekt, PIIB, Krajowa Rada Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, akt prawny, ustawa o architektach]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Czy wiesz, jakie są najnowsze zmiany ppoż. w budownictwie? » Dobierz, odpowiedni schemat dla ciepłownictwa »
oprogramowanie
„Ochrona przeciwpożarowa w obiektach budowlanych. Instalacje wentylacyjne i gaśnicze - projektowanie, montaż, eksploatacja”. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2018 r. na Politechnice Śląskiej w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ulicy Konarskiego 18 B w Gliwicach (...) czytam więcej » Najlepsze w swojej klasie narzędzie doboru online, które pomaga zoptymalizować proces planowania(...) czytam więcej »

 


 Zamieniaj pompy i szkolenia na nagrody » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych!

bezinwazyjna renowacja rur

Zadzwoń 733 11 88 00

i dowiedz się więcej »


 Planowanie klimatyzacji w 3 krokach » Klimatyzator zamiast oczyszczacza powietrza »
planowanie klimatyzacji klimatyzator
Montaż klimatyzacji w domu nie jest tak prosty, jak ustawienie mebla. Warto o tym pomyśleć już na etapie budowy, aby uniknąć poważnych remontów w
(...)
czytam więcej »
Kurtyny powietrzne to idealne rozwiązanie dla zachowania komfortowego klimatu w pomieszczeniach handlowych i (...) czytam więcej »

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Wskaźnik inteligencji budynku
 • - Ogrzewanie obiektów hodowlanych
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl