Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

MERCOR: Wzrost sprzedaży i poprawa rentowności

 mercor  |  Rynek Instalacyjny 9/2018  |  20.09.2018
MERCOR: Wzrost sprzedaży  i poprawa rentowności
MERCOR: Wzrost sprzedaży i poprawa rentowności
Fot. MERCOR

Grupa MERCOR S.A., producent systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, kolejny rok odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży i zamówień oraz poprawę rentowności.

- Był to dla nas trzeci z kolei rok intensywnego wzrostu sprzedaży i stopniowej poprawy rentowności. Przychody naszej Grupy w roku 2017/18 wzrosły o 18%, w poprzednich latach odpowiednio o 16 i 12%. Oznacza to, że rośniemy szybciej niż rynek. Zebrane zamówienia pozwalają oczekiwać kontynuacji tego trendu – wartość zamówień w minionym roku obrotowym wzrosła o 19%. Tak wysoką, dwucyfrową dynamikę wartości zdobywanych kontraktów odnotowaliśmy jeszcze przed pełnym wdrożeniem strategicznych nowości produktowych. Duże zainteresowanie rynku naszymi nowościami jest dla nas potwierdzeniem dobrego wyboru inwestycji i dobrych perspektyw na najbliższe lata. Dlatego chcemy m.in. zwiększać wolumeny produkcji płyty mcr Silboard o potencjale kilkudziesięciu zastosowań oraz produktów DFM Doors – mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu ­MERCOR S.A.

Przeczytaj również: Mercor odporny na problemy branży budowlanej

Sukcesy MERCOR to m.in. efekt ciągłych inwestycji, przede wszystkim modernizacji i wyposażenia największego w Grupie zakładu produkcyjnego w Cieplewie k. Gdańska, produkującego nowe klapy oddymiające mcr ­ULTRA THERM (na podstawie z PVC). To jeden z produktów, na których Grupa opiera przyszłość. Z kolei popyt na ogniochronną płytę mcr Silboard wytwarzaną w zakładzie produkcyjnym w Mirosławiu k. Płocka sprawia, że przygotowywana jest inwestycja w zwiększenie produkcji.

Zależna od MERCOR S.A. spółka technologiczna DFM Doors, odpowiedzialna za badania i rozwój oraz produkcję, od ponad roku realizuje innowacyjne rozwiązania w zakresie oddzieleń przeciwpożarowych, które do tej pory nie były oferowane w Polsce. W roku 2017/18 uzyskała dokumenty dopuszczające na swoje podstawowe wyroby, stosowane m.in. w nowo powstających biurowcach, hotelach czy budynkach użyteczności publicznej w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Słowacji czy Luksemburgu.

Pozostałe nowości MERCOR – m.in. kurtyny dymowe, okienne systemy oddymiania czy systemy różnicowania ciśnienia i zapobiegania zadymieniu (budowane z wykorzystaniem klap przeciwpożarowych i wentylatorów) – to innowacyjne rozwiązania, których znaczenie w sprzedaży Grupy stopniowo rośnie i które będą wyznaczały standardy rynkowe w najbliższych latach.

Źródło: MERCOR

[MERCOR, kurtyny dynowe, okienne systemy oddymiania, systemy rożnicowania ciśnienia]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 9/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl