Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Bezpłatny meetup w Krakowie - "Nowoczesne narzędzia do koordynacji projektu architektonicznego"

Redakcja RI  |  02.10.2018
Zaproszenie na bezpłatne spotkanie pt. "Nowoczesne narzędzia do koordynacji projektu architektonicznego" w Krakowie
Zaproszenie na bezpłatne spotkanie pt. "Nowoczesne narzędzia do koordynacji projektu architektonicznego" w Krakowie
Fot. pixabay.com

WeEngineers, Rynek Instalacyjny, Inzynieria.com, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Krakowie oraz firma bim.edu.pl zapraszają już na kolejny bezpłatny meetup pt. "Nowoczesne narzędzia do koordynacji projektu architektonicznego". Spotkanie odbędzie się 23 października br. w godzinach 18:00-21:15, na Barce, naprzeciwko ul. Podgórskiej 16 w Krakowie.

Na spotkaniu wystąpi mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha oraz mgr inż. Marcin Majta, którzy opowiedzą o nowych technologiach w projektowaniu i nowoczesnych narzędziach do koordynacji projektu architektonicznego.

Środowisko, w którym powstaje projekt architektoniczny jest bazą danych. Od projektanta zależy jakie informację tam się znajdą i jak zostaną one wykorzystane. Zgromadzone dane możemy porównywać, analizować, wykrywać kolizje i nanosić zmiany. Zmniejsza się ilość błędów, skraca się czas analiz i na każdym etapie pracy z projektem możemy dopracowywać poszczególne elementy. Model umożliwia współpracę w jednym standardzie we wszystkich branżach, które biorą udział w procesie projektowym. Analiza harmonogramu wraz z analizą symulacji postępu prac pozwala na zaplanowanie procesu powstawania budynku oraz wskazanie ewentualnych, przyszłych problemów na placu budowy i ich wyeliminowanie już na etapie wirtualnego modelu. BIM jest technologią, która usprawnia proces podejmowania słusznych decyzji, współpracę pomiędzy branżami procesu inwestycyjnego i umożliwia sprawne wznoszenie budynków.

Przeczytaj również: Poprawa efektywności energetycznej budynków biurowych i użyteczności publicznej poprzez optymalizację pracy automatyki budynkowej

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres mailowy hello@weengineers.pl.

Spotkania WeEngineers mają charakter nieformalny, ale zawsze merytoryczny. Stworzone są w celu inspiracji do działania, rozwoju, budowaniu społeczności sprzyjającej rozwojowi branży. Organizatorzy stawiają na merytorykę, jak również na budowanie relacji i przyjaźni środowisku, dlatego też po każdej prelekcji odbywa się część networkingowa.

O prelegentach:

mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha, architekt, autor publikacji z zakresu teorii projektowania i cyfrowych narzędzi do projektowania w technologii BIM (Building Information Modeling). Redaktor i współautor podręcznika do ćwiczeń z BIM pt. "BIM w architekturze - koordynacja branż". Właściciel firmy bim.edu.pl, partner firmy Autodesk, asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

mgr inż. Marcin Majta, inżynier budowy, wykładowca oraz instruktor Revit i Navisworks w firmie bim.edu.pl. Współautor podręcznika do ćwiczeń z BIM pt. "BIM w architekturze - koordynacja branż". Uprawniony do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci i instalacji sanitarnych. Na co dzień nadzoruje i koordynuje prace podwykonawców, sporządza obmiary i przedmiary robót budowlanych. Absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, specjalista ds. optymalizacji.

Źródło: We Engineers

[We Engineers, projekt architektoniczny, projekt, budowa, budownictwo, BIM, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Krakowie, BIM w architekturze, wnoszenie budynków, wirtualny model]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl