Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Ulga termomodernizacyjna bez audytu energetycznego?

Redakcja RI  |  02.10.2018
Jest szansa, że audyt energetyczny nie będzie wymagany przy wniosku o pomoc na termomodernizację budynku i wymianę kotła
Jest szansa, że audyt energetyczny nie będzie wymagany przy wniosku o pomoc na termomodernizację budynku i wymianę kotła
Fot. pixabay.com

Według "Gazety Prawnej", najnowsza wersja projektu zmian ustaw o PIT i o zryczałtowanym podatku wyklucza przeprowadzanie audytu energetycznego w przypadku osób, które będą chciały skorzystać z ulgi podatkowej na ocieplenie domu jednorodzinnego.

Gazeta zwraca uwagę, że wcześniej takie rozwiązanie przewidywano w projekcie ustawy. Jednak do pierwotnej wersji projektu zmian ustawy o PIT swoje uwagi zgłosiła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Według KPRM nowy projekt wsparcia w formie zaproponowanej przez Ministerstwo Finansów mógł nie wzbudzić zaufania właścicieli domów i nie zachęcić do inwestowania w termomodernizację, właśnie ze względu na konieczność wykonania audytu energetycznego. Koszt wykonania takiego audytu szacowany jest na ok. 800-1200 zł, co mogłoby odstraszać i być dodatkowym obciążeniem dla osób chcących wykonać termomodernizację domu.

Dowiedz się więcej: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zgłasza swoje uwagi odnośnie do termomodernizacji

"Gazeta Prawna" przypomina, że zgodnie z projektem zmian przepisów, który trafi na posiedzenie rządu, z ulgi będą mogli skorzystać podatnicy PIT - płacący podatek według skali podatkowej, rozliczający się według 19-proc. stawki liniowej oraz ryczałtowcy. Każdy z nich od dochodu będzie mógł odliczyć nawet 23 proc. wydatków poniesionych na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ulga  ma objemować wydatki, które zostaną poniesione w okresie trzech kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwsze koszty. Łączna suma odliczeń nie będzie mogła przekroczyć kwoty 53 tys. zł, co odpowiada wydatkom w wysokości 230,5 tys. zł. Od dochodu będzie można odliczyć koszt materiałów, urządzeń i usług związanych z realizacją praz termomodernizacyjnych określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury i budownictwa.  

Źródło: Gazeta Prawna

[termomodernizacja, Gazeta Prawna, ocieplanie budynków, budynek, remont, walka ze smogiem, smog, zanieczyszczenie powietrza, program Czyste Powietrze, PIT, ulga termomodernizacyjna, audyt energetyczny]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl