Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

ISH 2019 – nowy harmonogram

Redakcja RI  |  04.10.2018
Targi ISH 2019 odbędą się w dniach 11 - 15 marca
Targi ISH 2019 odbędą się w dniach 11 - 15 marca
Fot. ISH 2019

Najbliższa edycja targów ISH (11–15 marca 2019) ma być odmienna strukturalnie i wizualnie od dotychczasowych. Na życzenie wystawców po raz pierwszy rozpoczną się one w poniedziałek, a skończą w piątek. Zmiana ta ma umożliwić m.in. gościom z zagranicy łatwiejsze przybycie na targi. W związku z oddaniem do użytku nowej hali 12 i remontem hali 6 na ISH 2019 będzie też obowiązywał nowy rozkład powierzchni wystawienniczej, który ma zapewnić odwiedzającym lepszy przegląd oferty targowej.

Udział w targach weźmie ponad 2400 wystawców, w tym wszyscy liderzy rynku. ISH ma charakter międzynarodowy – blisko 64% wystawców i 40% odwiedzających pochodziło w 2017 roku spoza Niemiec. W 2019 roku krajem partnerskim ISH będzie Francja. Wśród najważniejszych trendów w branży wskazuje się na zmiany technologiczne i digitalizację, które przyczyniają się w znacznym stopniu do rozwoju branży, a tym samym zakresu technologii prezentowanych na targach. W dziale Energia oferta koncentrować się będzie wokół inteligentnej i wydajnej techniki projektowania i wznoszenia budynków. Najważniejsze tematy to m.in. wytwarzanie ciepła z energii ze źródeł odnawialnych, cyfryzacja ogrzewania i związana z tym rosnąca integracja IT oraz innowacyjnych technologii grzewczych. Coraz większe znaczenie mają systemy zarządzania energią w budynkach oraz hybrydowe systemy grzewcze.

Przeczytaj również: Zmiana terminu targów ISH 2019

W technice chłodzenia, klimatyzacji i wentylacji w roku 2019 czeka nas szersza niż dotychczas prezentacja branży. Uwaga ma być skierowana na systemy wentylacji budynków i kwestie jakości powietrza wewnętrznego. Prezentowane będą rozwiązania centralne i zdecentralizowane zarówno do nowych, jak i remontowanych budynków. Pokazywane też będą rozwiązania zwiększające wydajność energetyczną systemów went-klim i omawiane kwestie związane z czynnikami chłodniczymi – zwłaszcza ich niedoboru i substancji alternatywnych. Kolejne tematy targów to automatyka budynkowa i inteligentne budynki (Smart Buildings) oraz internet rzeczy (IoT), a także modelowanie informacji o budynkach, czyli BIM.

W ramach działu Woda prezentowane będą przede wszystkim zrównoważone rozwiązania sanitarne i najnowocześniejszy design łazienkowy, a także inteligentne systemy zarządzania zużyciem wody i zapewniania jej jakości. Czysta woda pitna ma ogromne znaczenie w związku z rosnącą urbanizacją w skali globalnej. Podkreślane też będą wyzwania stojące przed projektantami łazienek, m.in. z uwagi na wymagania ekologiczne oraz ochronę zasobów wody i zmiany demograficzne, a także dbałość o zdrowie i sprawność fizyczną.

ISH 2019 ma szeroki program wydarzeń towarzyszących. Podzielono je na trzy grupy tematyczne: „Selection@ISH", „Skills@ISH" i „Career@ISH". Dział „Selection" obejmuje nagrody, forum „Pop up my Bathroom“ oraz możliwość zwiedzania targów z przewodnikiem. W zakres działu „Skills" wchodzą specjalistyczne fora dotyczące wszystkich ważnych tematów branżowych, natomiast „Career“ poświęcony będzie edukacji i szkoleniu nowych specjalistów branży instalacyjnej.

Źródło: ish.messefrankfurt.com

[ISH 2019, targi, międzynarodowe targi, wentylacja, klimatyzacja, branża klimatyzacyjna, ogrzewanie, instalacje wodne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl