Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Październik pod znakiem czystej energii!

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  11.10.2018
Targi RE-Energy 2018
Targi RE-Energy 2018
Fot. Re-energy

Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W dniach 11-13 października 2018 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Koncepcja RE-Energy odbiega od tradycyjnego pojęcia targów i stawia sobie dość wysoko poprzeczkę. RE-Energy to z jednej strony międzynarodowa platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii, którzy pokażą potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju i poza jego granicami. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Dowiedz się więcej: Targi RE-Energy 2018

Trzy dni targowe to dni wypełnione konferencjami również tymi o zasięgu międzynarodowym, podczas których omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy. 11 i 12 października będą dniami biznesowymi natomiast 13 października będzie dniem otwartym.

- „Idea powstała to wielu konsultacjach z branżą OZE i wspólnie doszliśmy do wniosku, ze warto poszerzyć grupy docelowe targów i otworzyć się również na osoby prywatne zainteresowane inwestycjami w OZE. Były również sygnały z branży, ze wielu instalatorów z racji obowiązków służbowych nie zawsze ma czas, aby w tygodniu wybrać się na targi a sobota to dzień, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym” - mówi reprezentant Organizatora RE-energy.

Targi RE-Energy mają za zadanie pokazać, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej są proste, a w efekcie opłacalne. Wielu z wystawców zaplanowało interesujące prezentacje, a także nowości ofertowe, z których część będzie mieć swoją premierę właśnie podczas Targów RE-Energy. Na szczególną uwagę zasługuje bogaty program merytoryczny - specjalistyczne konferencje, kongresy i fora branżowe, umożliwiające wymianę wiedzy, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy dla sektora OZE.

Pierwszy dzień targów uświęci III Kongres Magazynowania Energii w Polsce, który będzie miejscem spotkania i dyskusji na temat potrzeby i potencjału stosowania magazynów energii w Polsce. 11 października będzie również pod znakiem debat. Pierwsza z nich to Debata „Dokąd zmierza Polska fotowoltaika?”. Tuż po tej dyskusji będzie następna debata „Scenariusz cen energii elektrycznej do 2030 roku” organizowana  przy współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej.

Drugiego dnia  odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce. Na konferencji przedstawione zostaną czynniki, które powinny być pomocne przy zakupie komponentów systemów PV. 12 października będzie również można zaczerpnąć informacji na temat pokonywania barier w finansowaniu rozwiązań energooszczędnych w MŚP przemysłu metalowo-maszynowego. Tej tematyce będzie poświęcone seminarium realizowane w ramach projektu EE-METAL, programu badawczego UE Horyzont 2020.

13 października odbędzie się Forum: Fotowoltaika dla każdego oraz Forum: Pompa Ciepła w każdym domu. Targom RE-energy będzie też towarzyszyć strefa TermoEXPO poświęcona tematyce ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji. W ramach strefy TERMOEXPO zwiedzający będą mogli uczestniczyć w Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, które odbędzie się 12 października. 

Targi RE-energy to miejsce, w którym nie może zabraknąć nikogo, komu bliska jest tematyka odnawialnych źródeł energii. Więcej informacji na stronie organizatora targów: www.reenergyexpo.pl.

Źródło: Re-energy

[renexpo, oze, targi, fotowoltaika, biopaliwa, magazynowanie energii, targi renexpo 2018, bioenergia, odnawialne źródła energii, inteligentne i energooszczędne budynki]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jaki wentylator przyczyni się do ochrony środowiska i Twojego portfela »

wentylacja ekologiczna

 Kolekcje sanitarne jakich jeszcze nie widziałeś » 8 nieoczywistych przyczyn usterek w przepompowniach »
kolekcja sanitarna przepompownie
czytam więcej » Nie ma przepompowni bezobsługowych, ponieważ w technice nie spotyka się urządzeń bezawaryjnych. Przepompownia bezobsługowa jest tylko w okresach między awariami. (...) czytam więcej »

 


Ogrzewanie ekologicznie - z jakich urządzeń korzystać »

ogrzewanie ekologiczne

 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Poznaj 1 sposób na właściwy system wentylacji »
oszczędzanie energii wentylacja
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej » czytam więcej »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »>

>

 Idą mrozy! Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu » Zdradzamy innowacyjne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków »
oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


1-2/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Strugi z wentylatorów ppoż.
  • - Centrale dla inteligentnych domów
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl