Koncepcja RE-Energy odbiega od tradycyjnego pojęcia targów i stawia sobie dość wysoko poprzeczkę. RE-Energy to z jednej strony międzynarodowa platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii, którzy pokażą potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju i poza jego granicami. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.
Dowiedz się więcej: Targi RE-Energy 2018
Trzy dni targowe to dni wypełnione konferencjami również tymi o zasięgu międzynarodowym, podczas których omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy. 11 i 12 października będą dniami biznesowymi natomiast 13 października będzie dniem otwartym.
- „Idea powstała to wielu konsultacjach z branżą OZE i wspólnie doszliśmy do wniosku, ze warto poszerzyć grupy docelowe targów i otworzyć się również na osoby prywatne zainteresowane inwestycjami w OZE. Były również sygnały z branży, ze wielu instalatorów z racji obowiązków służbowych nie zawsze ma czas, aby w tygodniu wybrać się na targi a sobota to dzień, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym” - mówi reprezentant Organizatora RE-energy.
Targi RE-Energy mają za zadanie pokazać, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej są proste, a w efekcie opłacalne. Wielu z wystawców zaplanowało interesujące prezentacje, a także nowości ofertowe, z których część będzie mieć swoją premierę właśnie podczas Targów RE-Energy. Na szczególną uwagę zasługuje bogaty program merytoryczny - specjalistyczne konferencje, kongresy i fora branżowe, umożliwiające wymianę wiedzy, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy dla sektora OZE.
Pierwszy dzień targów uświęci III Kongres Magazynowania Energii w Polsce, który będzie miejscem spotkania i dyskusji na temat potrzeby i potencjału stosowania magazynów energii w Polsce. 11 października będzie również pod znakiem debat. Pierwsza z nich to Debata „Dokąd zmierza Polska fotowoltaika?”. Tuż po tej dyskusji będzie następna debata „Scenariusz cen energii elektrycznej do 2030 roku” organizowana przy współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej.
Drugiego dnia odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce. Na konferencji przedstawione zostaną czynniki, które powinny być pomocne przy zakupie komponentów systemów PV. 12 października będzie również można zaczerpnąć informacji na temat pokonywania barier w finansowaniu rozwiązań energooszczędnych w MŚP przemysłu metalowo-maszynowego. Tej tematyce będzie poświęcone seminarium realizowane w ramach projektu EE-METAL, programu badawczego UE Horyzont 2020.
13 października odbędzie się Forum: Fotowoltaika dla każdego oraz Forum: Pompa Ciepła w każdym domu. Targom RE-energy będzie też towarzyszyć strefa TermoEXPO poświęcona tematyce ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji. W ramach strefy TERMOEXPO zwiedzający będą mogli uczestniczyć w Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, które odbędzie się 12 października.
Targi RE-energy to miejsce, w którym nie może zabraknąć nikogo, komu bliska jest tematyka odnawialnych źródeł energii. Więcej informacji na stronie organizatora targów: www.reenergyexpo.pl.
Źródło: Re-energy
[renexpo, oze, targi, fotowoltaika, biopaliwa, magazynowanie energii, targi renexpo 2018, bioenergia, odnawialne źródła energii, inteligentne i energooszczędne budynki]