Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Termomodernizacja bloków w Szczecinie i Nowym Dworze Gdańskim z dofinansowaniem

Redakcja RI  |  17.10.2018
Termomodernizacja budynków w Szczecinie i Nowym Dworze Gdańskim
Termomodernizacja budynków w Szczecinie i Nowym Dworze Gdańskim
Fot. pixabay.com

Mieszkańcy bloków w Szczecinie i Nowym Dworze Gdańskim liczą, że gruntowna termomodernizacja przyniesie im oszczędność zarówno energii elektrycznej, jak i cieplnej, a co za tym idzie zmniejszy ich rachunki. Remont energetyczny przeprowadzony przez zarządców bloków w obu miastach będzie możliwy, dzięki dofinansowaniu NFOŚiGW.

W Szczecinie projekt pn. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Wspólnot Mieszkaniowych Paproci będzie zrealizowana przez szczecińską Wspólnotę Mieszkaniową „Paprotka”, która otrzymała niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości ponad 2 mln zł. W ramach inwestycji do końca lipca 2019 roku zostanie wykonana kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych, w tym ocieplenie przegród, wymianę stolarki, wykonanie dokumentacji oraz audyty energetyczne. Oczekiwane oszczędności i zyski środowiskowe po zakończeniu prac to przed wszystkim zmniejszenie zużycia energii pierwotnej (6 194,29 GJ/rok) oraz zmniejszenie zużycia energii końcowej (4 595,12 GJ/rok). Efekt ekologiczny ma być uzyskany od razu po zakończeniu remontu.

Przeczytaj również: Dotacje NFOŚiGW poprawią efektywność dystrybucji ciepła w 6 miastach

Natomiast Nowy Dwór Gdański otrzymał dotację na kompleksowe działania przeprowadzenia termomodernizacji budynków wielorodzinnych będących w zasobach SM Nowy Dwór Gdański z wykorzystaniem instalacji OZE oraz inteligentnego Systemu Zarządzania Energią. Inwestycje zrealizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Dwór Gdański, która pozyskała na ten cel ponad 5 mln zł. W ramach projektu zostanie przeprowadzona kompleksowa termomodernizacja 14 budynków wielorodzinnych, w tym ocieplenie przegród, modernizacja systemu grzewczego z montażem pompy ciepła, modernizacja instalacji c.w.u. oraz pełne wykorzystanie systemu zarządzania energią. Prace mają być zakończone 1 kwietnia 2020 roku. Wraz z ich zakończeniem nastąpi też uzyskanie efektu ekologicznego: zmniejszenie zużycia energii pierwotnej (7 027,69 GJ/rok) oraz redukcja emisji CO2 (737,24 Mg/rok).

Źródło: NFOŚiGW

[dofinansowanie, termomodernizacja, instalacje OZE, System Zarządzania Energią, termomodernizacja budynków, modernizacja energetyczna budynków, efekt ekologiczny, NFOŚiGW, ogrzewanie, energia elektryczna]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl