Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

buildingSMART

Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 10/2018  |  22.10.2018
Spotkanie BSPL w Warszawie
Spotkanie BSPL w Warszawie
Fot. buildingSMART

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się 20 września 2019 spotkanie informacyjne w sprawie utworzenia polskiego oddziału buildingSMART. Jest to niezależna międzynarodowa organizacja o charakterze non profit, której celem jest tworzenie, doskonalenie i promowanie otwartych standardów wymiany informacji w sektorze budowlanym oraz certyfikowanie oprogramowania i profesjonalistów. Polski oddział buildingSMART zrzeszać będzie zarówno uczestników rynku budowlanego, jak i ich partnerów biznesowych.

Organizatorem spotkania byli przedstawiciele „Porozumienia na rzecz utworzenia buildingSMART Polska”, firmy: Electra M&E Polska, Engie Technika Instalacyjna, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe oraz Warbud. Podczas spotkania zaprezentowano cele tworzonego w Polsce oddziału – to między innymi zbudowanie silnej i dynamicznej społeczności, aktywnie działającej na rynku polskim oraz na świecie, obejmującej użytkowników i ekspertów technicznych ze wszystkich sektorów związanych z szeroko pojętym rynkiem budowlanym; rozwiązywanie rzeczywistych problemóww zakresie cyfryzacji budownictwa zgłaszanych przez członków; tworzenie, doskonalenie i promowanie otwartych standardów wymiany informacji w sektorze budowlanym oraz certyfikowanie oprogramowania i profesjonalistów.

Dowiedz się więcej: Polski oddział buildingSMART - przyjdź na spotkanie!

Inicjatywa jest skierowana do wszystkich środowisk, które dążą do efektywnego upowszechnienia standardów BIM (Building Information Modeling) w Polsce – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Wśród najważniejszych zadań jest koordynacja działań na rzecz promocji BIM, edukacja i zwiększenie jakości kształcenia profesjonalistów w budownictwie, opracowanie systemu certyfikacji zgodnego z zasadami buildingSMART international oraz współpraca międzynarodowa przy opracowywaniu nowych standardów.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 gości reprezentujących firmy budowlane, projektowe i technologiczne. Obecni byli przedstawiciele administracji centralnej oraz organizacji branżowych i izb zawodowych, a także uczelni wyższych. Jednym z pierwszych członków buildingSMART zostaną Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE). PSE wniosą do organizacjiopracowany w 2018 r. indywidualny standard BIM dla inwestycji energetycznych oparty na otwartych standardach komunikacji i wymiany danych.

[BIM, Building Information Modeling, bezpieczeństwo cybernetyczne, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, budownictwo, buildingSMART]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 10/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak odzyskać 40% ciepła z wody prysznicowej » Projektujesz istalacje gazowe? To rozwiązanie jest dla Ciebie »
odzysk ciepła oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Jak zostać elektrobohaterem? »

konkurs dla instalatorów

 Nagrzewnice z 3-biegowym silnikiem - na czym polega ich fenomen » Kto wyznacza nowe standardy w projektowniu instalacji? »
nagrzewnice innowacyjne projektowanie instalacji
czytam więcej » czytam więcej »

 


Poznaj sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Projektanci instalacji korzystają z tych programów » Ekologiczne ogrzewanie - jak to się robi? »
projektowanie instalacji
 czytam więcej » czytam więcej »

 

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


3/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja wentylacji w szpitalu
  • - Oddymianie klatek schodowych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl