Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kotły na paliwa stałe TOPTEN 2018 - wyniki

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  05.11.2018
Laureaci Kotły na paliwa stałe TOPTEN 2018
Laureaci Kotły na paliwa stałe TOPTEN 2018
Fot. TOP TEN

9 października 2018 roku podczas Gali 17. edycji Konkursu EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii, ogłoszone zostały wyniki VII edycji Konkursu TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2018, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. 

Celem konkursu, jest promocja najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko urządzeń wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych w tym kotłów grzewczych małej mocy spełniających wymagania jakościowe w zakresie sprawności energetycznej i granicznych wartości emisji zanieczyszczeń.

Dowiedz się więcej: Konkurs TOPTEN „Kotły grzewcze na paliwa stałe 2018”

W VII edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2018” zakwalifikowało się na listy rankingowe TOPTEN 23 najbardziej efektywne energetycznie i ekologicznie kotły na paliwa stałe. Producenci tych kotłów otrzymali też wyróżnienia. Wyróżnieni producenci kotłów grzewczych na paliwa stałe spełniają wymagania Rozporządzenia Komisji Europejskiej ekoprojekt, który będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Kotły o mocy do o mocy cieplnej do 50 kW:

  • kotły z ręcznym podawaniem stałego paliwa kopalnego - 1 urządzenie (MPM Projekt),
  • kotły z automatycznym podawaniem stałego paliwa kopalnego – 6 urządzeń, (Heiztechnik, Komiz, Stowarzyszenie Klaster Kotlarski, Zębiec),
  • kotły z ręcznym podawaniem stałego biopaliwa – brak zgłoszeń,
  • kotły z automatycznym podawaniem stałego biopaliwa – 10 urządzeń, (Budmet, Defro, Heiztechnik, Klimosz, Kotłospaw, Kotły Woźniak, MPM Projekt, Zębiec).

Kotły o mocy do o mocy cieplnej do 50 kW:

  • kotły z ręcznym podawaniem stałego paliwa kopalnego – brak zgłoszeń,
  • kotły z automatycznym podawaniem stałego paliwa kopalnego – 4 urządzenia (Heiztechnik, Stowarzyszenie Klaster Kotlarski),
  • kotły z ręcznym podawaniem stałego biopaliwa – brak zgłoszeń,
  • kotły z automatycznym podawaniem stałego biopaliwa – 2 urządzenia (Heiztechnik, Tanieogrzewanie).

W ramach Konkursu promowane są także kotły spełniające wymagania klasy 5 zgodnie z normą PN EN 303-5:2012; Kotły grzewcze Część 5: Kotły grzewcze na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW, a tym samym z wymogami rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Ich nabór jest ciągły i na liście znajdują się 103 kotły o mocy cieplnej do 500 kW zasilanych ręcznie lub automatycznie, odpowiednimi sortymentami węgla lub stałymi biopaliwami – peletem drzewnym lub drewnem kawałkowym. Pełna dokumentacja jest dostępna na portalach: www.kotlyna5.pl, www.topten.info.pl, www.pie.pl/topten.html.

Źródło: Polska Izba Ekologii

[konkurs top ten 2018, konkurs top ten, konkurs, polska izba ekologii, efektywność energetyczna, efektywność ekologiczna, kotły, kotły grzewcze, ogrzewanie]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl