Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Kotły na paliwa stałe TOPTEN 2018 - wyniki

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  05.11.2018
Laureaci Kotły na paliwa stałe TOPTEN 2018
Laureaci Kotły na paliwa stałe TOPTEN 2018
Fot. TOP TEN

9 października 2018 roku podczas Gali 17. edycji Konkursu EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii, ogłoszone zostały wyniki VII edycji Konkursu TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2018, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. 

Celem konkursu, jest promocja najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko urządzeń wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych w tym kotłów grzewczych małej mocy spełniających wymagania jakościowe w zakresie sprawności energetycznej i granicznych wartości emisji zanieczyszczeń.

Dowiedz się więcej: Konkurs TOPTEN „Kotły grzewcze na paliwa stałe 2018”

W VII edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2018” zakwalifikowało się na listy rankingowe TOPTEN 23 najbardziej efektywne energetycznie i ekologicznie kotły na paliwa stałe. Producenci tych kotłów otrzymali też wyróżnienia. Wyróżnieni producenci kotłów grzewczych na paliwa stałe spełniają wymagania Rozporządzenia Komisji Europejskiej ekoprojekt, który będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Kotły o mocy do o mocy cieplnej do 50 kW:

 • kotły z ręcznym podawaniem stałego paliwa kopalnego - 1 urządzenie (MPM Projekt),
 • kotły z automatycznym podawaniem stałego paliwa kopalnego – 6 urządzeń, (Heiztechnik, Komiz, Stowarzyszenie Klaster Kotlarski, Zębiec),
 • kotły z ręcznym podawaniem stałego biopaliwa – brak zgłoszeń,
 • kotły z automatycznym podawaniem stałego biopaliwa – 10 urządzeń, (Budmet, Defro, Heiztechnik, Klimosz, Kotłospaw, Kotły Woźniak, MPM Projekt, Zębiec).

Kotły o mocy do o mocy cieplnej do 50 kW:

 • kotły z ręcznym podawaniem stałego paliwa kopalnego – brak zgłoszeń,
 • kotły z automatycznym podawaniem stałego paliwa kopalnego – 4 urządzenia (Heiztechnik, Stowarzyszenie Klaster Kotlarski),
 • kotły z ręcznym podawaniem stałego biopaliwa – brak zgłoszeń,
 • kotły z automatycznym podawaniem stałego biopaliwa – 2 urządzenia (Heiztechnik, Tanieogrzewanie).

W ramach Konkursu promowane są także kotły spełniające wymagania klasy 5 zgodnie z normą PN EN 303-5:2012; Kotły grzewcze Część 5: Kotły grzewcze na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW, a tym samym z wymogami rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Ich nabór jest ciągły i na liście znajdują się 103 kotły o mocy cieplnej do 500 kW zasilanych ręcznie lub automatycznie, odpowiednimi sortymentami węgla lub stałymi biopaliwami – peletem drzewnym lub drewnem kawałkowym. Pełna dokumentacja jest dostępna na portalach: www.kotlyna5.pl, www.topten.info.pl, www.pie.pl/topten.html.

Źródło: Polska Izba Ekologii

[konkurs top ten 2018, konkurs top ten, konkurs, polska izba ekologii, efektywność energetyczna, efektywność ekologiczna, kotły, kotły grzewcze, ogrzewanie]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
 • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl