Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Trox Info Expo 2018

Redakcja RI  |  06.11.2018
Michał Hycnar na konferencji Trox Info Expo w Warszawie
Michał Hycnar na konferencji Trox Info Expo w Warszawie
Fot. WJ

Rynek Instalacyjny jest na trwającym właśnie Trox Info Expo w Warszawie. Podczas konferencji będzie można posłuchać m.in. o problemie jakości powietrza zewnętrznego i pyłów.

Piotr Urasiński przywitał uczestników corocznego spotkania poświęconego technologiom i nowościom oferowanych przez firmę Trox. Nawiązał do aktualnego problemu jakości powietrza zewnętrznego i pyłów. Michał Hycnar omówił zagadnienia oceny jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie człowieka. Wskazywał na potrzebę uzdatniania powietrza wewnętrznego w układach wentylacji i na rolę filtrów powietrza. Przedstawił nową klasyfikację filtrów powietrza wg normy ISO 16890 oraz zagadnienia dotyczące dystrybucji powietrza w układach wentylacji. Zaprezentował nietypowe aplikacje nawiewników powietrza, nawiewniki zintegrowane i instalacje ogrzewania powietrznego.

Przeczytaj również: Trwa Trox Info Expo w Warszawie

Michał Hycnar omówił też zagadnienia dystrybucji powietrza i przywołał najczęściej zgłaszane przez projektantów problemy: zbyt duża ilość powietrza (prędkość, temperatura, hałas), ograniczenia architektoniczne (brak miejsca na instalację elementów, estetyka elementów nawiewnych) i odpowiednie rozprowadzenie powietrza w wentylowanej/klimatyzowanej przestrzeni (zasięg, cyrkulacja, równomierność nawiewu).

Omówił także zagadnienia i zasady projektowania dla różnych instalacji dystrybucji powietrza w funkcjach ogrzewania i chłodzenia podawał różne modele obliczeniowe wentylacji i klimatyzacji na przykładach rozwiązań oferowanych przez Trox. 

W drugiej części Trox Info Expo Michał Urasiński omówił zmieniające się wymagania dla budynków w zakresie zapotrzebowania na energię. Potencjał redukcji zużywanej energii poprzez ich izolowanie termiczne jest coraz mniejszy. Jednak nadal jest spory w zakresie wentylacji, ogrzewania i przygotowania c.w.u. Rośnie też znaczenie systemów wentylacji zintegrowanych z systemami regulacji w kontekście spełnienia wymagań odnośnie poziomów EP i EK w budynkach. Zagadnienia te poparł przykładem X - Aircontrol zunifikowanego systemu regulacji wentylacji firmy Trox. Michał Urasinski omówił również zagadnienia wentylacji zdecetralizowanej dla szkół oraz obiektów poddawanych termomodernizacji.

[konferencja, Trox Info, Piotr Urasiński, dystrybucja powietrza, zanieczyszczenie powietrza, układ wentylacji, wentylacja, filtry powietrza, instalacje ogrzewania powietrznego, Michał Hycnar]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl