Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Trox Info Expo 2018

Redakcja RI  |  06.11.2018
Michał Hycnar na konferencji Trox Info Expo w Warszawie
Michał Hycnar na konferencji Trox Info Expo w Warszawie
Fot. WJ

Rynek Instalacyjny jest na trwającym właśnie Trox Info Expo w Warszawie. Podczas konferencji będzie można posłuchać m.in. o problemie jakości powietrza zewnętrznego i pyłów.

Piotr Urasiński przywitał uczestników corocznego spotkania poświęconego technologiom i nowościom oferowanych przez firmę Trox. Nawiązał do aktualnego problemu jakości powietrza zewnętrznego i pyłów. Michał Hycnar omówił zagadnienia oceny jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie człowieka. Wskazywał na potrzebę uzdatniania powietrza wewnętrznego w układach wentylacji i na rolę filtrów powietrza. Przedstawił nową klasyfikację filtrów powietrza wg normy ISO 16890 oraz zagadnienia dotyczące dystrybucji powietrza w układach wentylacji. Zaprezentował nietypowe aplikacje nawiewników powietrza, nawiewniki zintegrowane i instalacje ogrzewania powietrznego.

Przeczytaj również: Trwa Trox Info Expo w Warszawie

Michał Hycnar omówił też zagadnienia dystrybucji powietrza i przywołał najczęściej zgłaszane przez projektantów problemy: zbyt duża ilość powietrza (prędkość, temperatura, hałas), ograniczenia architektoniczne (brak miejsca na instalację elementów, estetyka elementów nawiewnych) i odpowiednie rozprowadzenie powietrza w wentylowanej/klimatyzowanej przestrzeni (zasięg, cyrkulacja, równomierność nawiewu).

Omówił także zagadnienia i zasady projektowania dla różnych instalacji dystrybucji powietrza w funkcjach ogrzewania i chłodzenia podawał różne modele obliczeniowe wentylacji i klimatyzacji na przykładach rozwiązań oferowanych przez Trox. 

W drugiej części Trox Info Expo Michał Urasiński omówił zmieniające się wymagania dla budynków w zakresie zapotrzebowania na energię. Potencjał redukcji zużywanej energii poprzez ich izolowanie termiczne jest coraz mniejszy. Jednak nadal jest spory w zakresie wentylacji, ogrzewania i przygotowania c.w.u. Rośnie też znaczenie systemów wentylacji zintegrowanych z systemami regulacji w kontekście spełnienia wymagań odnośnie poziomów EP i EK w budynkach. Zagadnienia te poparł przykładem X - Aircontrol zunifikowanego systemu regulacji wentylacji firmy Trox. Michał Urasinski omówił również zagadnienia wentylacji zdecetralizowanej dla szkół oraz obiektów poddawanych termomodernizacji.

[konferencja, Trox Info, Piotr Urasiński, dystrybucja powietrza, zanieczyszczenie powietrza, układ wentylacji, wentylacja, filtry powietrza, instalacje ogrzewania powietrznego, Michał Hycnar]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
  • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl