Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Trox Info Expo 2018

Redakcja RI  |  06.11.2018
Michał Hycnar na konferencji Trox Info Expo w Warszawie
Michał Hycnar na konferencji Trox Info Expo w Warszawie
Fot. WJ

Rynek Instalacyjny jest na trwającym właśnie Trox Info Expo w Warszawie. Podczas konferencji będzie można posłuchać m.in. o problemie jakości powietrza zewnętrznego i pyłów.

Piotr Urasiński przywitał uczestników corocznego spotkania poświęconego technologiom i nowościom oferowanych przez firmę Trox. Nawiązał do aktualnego problemu jakości powietrza zewnętrznego i pyłów. Michał Hycnar omówił zagadnienia oceny jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie człowieka. Wskazywał na potrzebę uzdatniania powietrza wewnętrznego w układach wentylacji i na rolę filtrów powietrza. Przedstawił nową klasyfikację filtrów powietrza wg normy ISO 16890 oraz zagadnienia dotyczące dystrybucji powietrza w układach wentylacji. Zaprezentował nietypowe aplikacje nawiewników powietrza, nawiewniki zintegrowane i instalacje ogrzewania powietrznego.

Przeczytaj również: Trwa Trox Info Expo w Warszawie

Michał Hycnar omówił też zagadnienia dystrybucji powietrza i przywołał najczęściej zgłaszane przez projektantów problemy: zbyt duża ilość powietrza (prędkość, temperatura, hałas), ograniczenia architektoniczne (brak miejsca na instalację elementów, estetyka elementów nawiewnych) i odpowiednie rozprowadzenie powietrza w wentylowanej/klimatyzowanej przestrzeni (zasięg, cyrkulacja, równomierność nawiewu).

Omówił także zagadnienia i zasady projektowania dla różnych instalacji dystrybucji powietrza w funkcjach ogrzewania i chłodzenia podawał różne modele obliczeniowe wentylacji i klimatyzacji na przykładach rozwiązań oferowanych przez Trox. 

W drugiej części Trox Info Expo Michał Urasiński omówił zmieniające się wymagania dla budynków w zakresie zapotrzebowania na energię. Potencjał redukcji zużywanej energii poprzez ich izolowanie termiczne jest coraz mniejszy. Jednak nadal jest spory w zakresie wentylacji, ogrzewania i przygotowania c.w.u. Rośnie też znaczenie systemów wentylacji zintegrowanych z systemami regulacji w kontekście spełnienia wymagań odnośnie poziomów EP i EK w budynkach. Zagadnienia te poparł przykładem X - Aircontrol zunifikowanego systemu regulacji wentylacji firmy Trox. Michał Urasinski omówił również zagadnienia wentylacji zdecetralizowanej dla szkół oraz obiektów poddawanych termomodernizacji.

[konferencja, Trox Info, Piotr Urasiński, dystrybucja powietrza, zanieczyszczenie powietrza, układ wentylacji, wentylacja, filtry powietrza, instalacje ogrzewania powietrznego, Michał Hycnar]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl