Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Czystsze powietrze dla Wrocławia dzięki rozbudowanej sieci ciepłowniczej

Redakcja RI  |  09.11.2018
We Wrocławiu powstanie nowa sieć ciepłownicza
We Wrocławiu powstanie nowa sieć ciepłownicza
Fot. pixabay.com

Fortum buduje sieć ciepłownicza na wrocławskie Jagodno. Dzięki nowej inwestycji do sieci, w ciągu najbliższych 3 do 6 lat, zostanie podłączone około 80 budynków. Co więcej z ciepła   sieciowego skorzysta docelowo ponad 10 tys. osób.

Realizowana inwestycja pozwoli na dostawę ciepła do mieszkań w nowych budynkach oraz tych, które są obecnie ogrzewane 
z kotłowni lokalnych. Firma w ciągu najbliższych miesięcy położy w sumie aż 3,5 km sieci. Przewidywany termin zakończenia prac to grudzień przyszłego roku. Obecnie trwają też prace projektowe dotyczące przyłączeń do konkretnych nowopowstających budynków na osiedlu Jagodno Wojszyce, których realizacja ma nastąpić już w 2019 roku.

Przeczytaj również: Fortum chce zainwestować w budowę nowej sieci ciepłowniczej na wrocławskich osiedlach

– To inwestycja, która przynosi realne efekty nie tylko dla tych, którzy zostaną podłączeni do naszej sieci, ale także dla całego miasta. Przyłączając do sieci kolejne budynki, likwidujemy indywidualne kotłownie, piece i kominy, które miały negatywny wpływ na stan powietrza we Wrocławiu – podkreśla Mariusz Dzikuć, dyrektor do spraw inwestycji Fortum.

Ciepło systemowe jest jednym z najlepszych sposobów walki ze smogiem. We Wrocławiu prowadzony jest specjalny program antysmogowy „Czysta Energia dla Wrocławia”, który zakłada m.in. rozbudowę  sieci ciepłowniczej, rozwój niskoemisyjnych źródeł energii oraz edukację ekologiczną. W kolejnych latach Fortum planuje rozbudowę sieci na Brochowie, w okolicach Dworca Świebodzkiego oraz w rejonie ulic Kamieńskiego, Racławickiej, Jaracza, Gorlickiej i Gnieźnieńskiej.

W październiku Fortum rozpoczęło prace nad budową 2 km sieci ciepłowniczej na osiedle Maślice. W tej chwili wykonawca zakończył już prace na odcinku od Stadionu Miejskiego do ronda przy zbiegu ulic Drzymały i Królewieckiej. Aktualnie są realizowane prace związane z zasypaniem rurociągów na odcinku od ronda wzdłuż ulicy Królewieckiej w stronę Maślic. Trwają też prace związane z przewiertem sterowanym pod ulicą Królewiecką, dzięki czemu inwestycja nie będzie musiała wiązać się z uciążliwym dla mieszkańców zamykaniem ulic. Przystąpiono też do budowy fragmentu sieci wzdłuż ulicy Maślickiej. Wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Wrocławska sieć ciepłownicza liczy obecnie ponad 530 km i jest jedną z najdłuższych w kraju.

Źródło: Fortum

[Fortum, ciepło systemowe, walka ze smogiem, smog, Czysta Energia dla Wrocławia, rozbudowa sieci ciepłowniczej, sieć ciepłownicza, zanieczyszczenie powietrza, ogrzewanie, Wrocław]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl