Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Czystsze powietrze dla Wrocławia dzięki rozbudowanej sieci ciepłowniczej

Redakcja RI  |  09.11.2018
We Wrocławiu powstanie nowa sieć ciepłownicza
We Wrocławiu powstanie nowa sieć ciepłownicza
Fot. pixabay.com

Fortum buduje sieć ciepłownicza na wrocławskie Jagodno. Dzięki nowej inwestycji do sieci, w ciągu najbliższych 3 do 6 lat, zostanie podłączone około 80 budynków. Co więcej z ciepła   sieciowego skorzysta docelowo ponad 10 tys. osób.

Realizowana inwestycja pozwoli na dostawę ciepła do mieszkań w nowych budynkach oraz tych, które są obecnie ogrzewane 
z kotłowni lokalnych. Firma w ciągu najbliższych miesięcy położy w sumie aż 3,5 km sieci. Przewidywany termin zakończenia prac to grudzień przyszłego roku. Obecnie trwają też prace projektowe dotyczące przyłączeń do konkretnych nowopowstających budynków na osiedlu Jagodno Wojszyce, których realizacja ma nastąpić już w 2019 roku.

Przeczytaj również: Fortum chce zainwestować w budowę nowej sieci ciepłowniczej na wrocławskich osiedlach

– To inwestycja, która przynosi realne efekty nie tylko dla tych, którzy zostaną podłączeni do naszej sieci, ale także dla całego miasta. Przyłączając do sieci kolejne budynki, likwidujemy indywidualne kotłownie, piece i kominy, które miały negatywny wpływ na stan powietrza we Wrocławiu – podkreśla Mariusz Dzikuć, dyrektor do spraw inwestycji Fortum.

Ciepło systemowe jest jednym z najlepszych sposobów walki ze smogiem. We Wrocławiu prowadzony jest specjalny program antysmogowy „Czysta Energia dla Wrocławia”, który zakłada m.in. rozbudowę  sieci ciepłowniczej, rozwój niskoemisyjnych źródeł energii oraz edukację ekologiczną. W kolejnych latach Fortum planuje rozbudowę sieci na Brochowie, w okolicach Dworca Świebodzkiego oraz w rejonie ulic Kamieńskiego, Racławickiej, Jaracza, Gorlickiej i Gnieźnieńskiej.

W październiku Fortum rozpoczęło prace nad budową 2 km sieci ciepłowniczej na osiedle Maślice. W tej chwili wykonawca zakończył już prace na odcinku od Stadionu Miejskiego do ronda przy zbiegu ulic Drzymały i Królewieckiej. Aktualnie są realizowane prace związane z zasypaniem rurociągów na odcinku od ronda wzdłuż ulicy Królewieckiej w stronę Maślic. Trwają też prace związane z przewiertem sterowanym pod ulicą Królewiecką, dzięki czemu inwestycja nie będzie musiała wiązać się z uciążliwym dla mieszkańców zamykaniem ulic. Przystąpiono też do budowy fragmentu sieci wzdłuż ulicy Maślickiej. Wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Wrocławska sieć ciepłownicza liczy obecnie ponad 530 km i jest jedną z najdłuższych w kraju.

Źródło: Fortum

[Fortum, ciepło systemowe, walka ze smogiem, smog, Czysta Energia dla Wrocławia, rozbudowa sieci ciepłowniczej, sieć ciepłownicza, zanieczyszczenie powietrza, ogrzewanie, Wrocław]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl