Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Projektowanie systemów chłodzenia budynków

 wj  |  28.11.2018
Obiad czwartkowy PZITS
Obiad czwartkowy PZITS
Fot. PZITS

8 listopada 2018 r. w Warszawskim Domu Technika – NOT odbyło się kolejne spotkanie Głównej Sekcji Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS). Spotkanie podzielone zostało na dwie części – przedpołudniową dla członków Sekcji oraz popołudniową - seminarium otwarte dla każdego, z utartą już nazwą „obiad czwartkowy”.

Ta druga część rozpoczęła się tradycyjnie wspólnym posiłkiem, a przy deserze ruszyło seminarium. Wprowadzeniem do dyskusji był referat dr inż. Kazimierza Wojtasa z Politechniki Krakowskiej pt. Projektowanie systemów chłodzenia budynków z dyrektywą F-gazową w tle. Poruszył on m.in. kwestie przepisów i wymagań dotyczących instalacji chłodzenia budynków oraz kierunków rozwoju czynników ziębniczych.  Dokonał porównania agregatów ziębniczych na wybranych przykładach i omówił możliwość wykorzystania ciepła w produkcji energii chłodniczej. Informacje nt. najnowszych rozwiązań firmy Rockwool w zakresie izolacji instalacji chłodzenia i wody lodowej zaprezentowała Joanna Pożeżyńska.

Główna Sekcja COWIA PZITS zaprasza na koleje spotkania, o których będziemy informować na bieżąco.

[obiad czwartkowy, pzits, polskie zrzeszenie inżynierów i techników sanitarnych,  warszawski dom technika not, główna sekcja ciepłownictwa ogrzewnictwa wentylacji i inżynierii, ogrzewanie, wentylacja, systemy chłodzenia budynków, dyrektywa f-gazowa]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jaki wentylator przyczyni się do ochrony środowiska i Twojego portfela »

wentylacja ekologiczna

 Kolekcje sanitarne jakich jeszcze nie widziałeś » 8 nieoczywistych przyczyn usterek w przepompowniach »
kolekcja sanitarna przepompownie
czytam więcej » Nie ma przepompowni bezobsługowych, ponieważ w technice nie spotyka się urządzeń bezawaryjnych. Przepompownia bezobsługowa jest tylko w okresach między awariami. (...) czytam więcej »

 


Ogrzewanie ekologicznie - z jakich urządzeń korzystać »

ogrzewanie ekologiczne

 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Poznaj 1 sposób na właściwy system wentylacji »
oszczędzanie energii wentylacja
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej » czytam więcej »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »>

>

 Idą mrozy! Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu » Zdradzamy innowacyjne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków »
oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Strugi z wentylatorów ppoż.
  • - Centrale dla inteligentnych domów
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl