Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Projektowanie systemów chłodzenia budynków

 wj  |  28.11.2018
Obiad czwartkowy PZITS
Obiad czwartkowy PZITS
Fot. PZITS

8 listopada 2018 r. w Warszawskim Domu Technika – NOT odbyło się kolejne spotkanie Głównej Sekcji Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS). Spotkanie podzielone zostało na dwie części – przedpołudniową dla członków Sekcji oraz popołudniową - seminarium otwarte dla każdego, z utartą już nazwą „obiad czwartkowy”.

Ta druga część rozpoczęła się tradycyjnie wspólnym posiłkiem, a przy deserze ruszyło seminarium. Wprowadzeniem do dyskusji był referat dr inż. Kazimierza Wojtasa z Politechniki Krakowskiej pt. Projektowanie systemów chłodzenia budynków z dyrektywą F-gazową w tle. Poruszył on m.in. kwestie przepisów i wymagań dotyczących instalacji chłodzenia budynków oraz kierunków rozwoju czynników ziębniczych.  Dokonał porównania agregatów ziębniczych na wybranych przykładach i omówił możliwość wykorzystania ciepła w produkcji energii chłodniczej. Informacje nt. najnowszych rozwiązań firmy Rockwool w zakresie izolacji instalacji chłodzenia i wody lodowej zaprezentowała Joanna Pożeżyńska.

Główna Sekcja COWIA PZITS zaprasza na koleje spotkania, o których będziemy informować na bieżąco.

[obiad czwartkowy, pzits, polskie zrzeszenie inżynierów i techników sanitarnych,  warszawski dom technika not, główna sekcja ciepłownictwa ogrzewnictwa wentylacji i inżynierii, ogrzewanie, wentylacja, systemy chłodzenia budynków, dyrektywa f-gazowa]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »

 oczyszczanie ścieków

Dowiedz się więcej »


 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 


Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

 

Dowiedz się więcej »


 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O programie Czyste Powietrze
  • - Narzędzia do modelowania budynku
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl