Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

IMI Akademia

 wj  |  27.11.2018
Akademia IMI w Warszawie
Akademia IMI w Warszawie
Fot. IMI

To nieszablonowe wydarzenie dla projektantów HVAC odbyło się na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie w dniu 19.10.2018 r. Było to spotkanie, na którym skoncentrowano się na praktycznym wykorzystaniu wiedzy, na nowinkach technicznych oraz pokazywaniu jak mogą zaskoczyć, nawet doświadczonych inżynierów, niestandardowe przypadki. Prelegenci Akadami tak prowadzili wystąpienia, aby przeplatać je licznymi przykładami zaczerpniętymi z praktyki projektowania i wykonawstwa oraz eksploatacji.

IMI Akademia jest cyklem szkoleniowym nt. różnych obszarów HVAC. W październikowej Akademii w Warszawie wzięło udział 110 inżynierów. Poruszono na niej m.in. kwestie skuteczności i efektywności działania w technice HVAC. Omówiono zagadnienia ciśnienia statycznego, dynamicznego, różnicowego, dyspozycyjnego, wstępnego i akustycznego w kontekście produktów trzech marek: Pneumatex, TA i Heimeier. Był też Hydronic Insight ZOOM nt. rozdzielczości regulacyjnej, minimalnych przepływów, autorytetu, węzłów regulacyjnych, interaktywności oraz kompatybilności.

Przeczytaj również: „Business Breakfast” - pierwszy cykl wykładów dla projekantów HVACR

Pokazywano praktyczne zastosowanie narzędzia (Instalsoftu i Sankomu) do projektowania instalacji i doboru armatury regulacyjnej i równoważącej. Były również bardzo ciekawe studia przypadków m.in. gdy o efektywności pracy dużej instalacji, dobrze zaprojektowanej oraz perfekcyjnie wykonanej zdecydowały tak błahe rzeczy – przynajmniej z punktu widzenia inżyniera HVAC – jak zasilacze siłownika czy centrali sterowniczej. Wydawały się poprawnie dobrane, ale niestety mało kto zwrócił uwagę, że skoncentrowano się tylko na pomiarach napięcia, a nie sprawdzono natężenia, które było za małe. Po wymianie zasilacza za parę złotych cały układ HVAC wart miliony zaczął pracować bez zarzutu. Przypadki te były przestawione w formie inżynierii śledczej, a napięcie i mnogość przyczyn problemów ciągle rosły do czasu, aż przyszło olśnienie, co tak naprawdę angażowało przez wiele dni umysły inżynierów... Na zakończenie spotkania była Strefa PiO (Q&A), czyli „Kto pyta, nie błądzi”. 

Akademia IMI korzysta m.in. z filozofii „7 dobrych nawyków” – czyli jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty swoich działań, kierując się uczciwością i poszanowaniem innych ludzi. Prelegenci zaprezentowali nową filozofię podejścia do równoważenia hydraulicznego. Zwłaszcza Konrad Kargul - członek Hydronic College – dzięki swojej wiedzy i ekspresji przekazu porwał słuchaczy w świat różnych rodzajów ciśnień, metod równoważenia tak, że uczestnicy płynęli wraz z nim wartkim nurtem wiedzy opowiadanej na 100 różnych sposobów.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.imi-hydronic.com.

[Akademia IMI, szkolenie, cykl szkoleniowy, technika HVAC, HVAC, projektowanie, inżynier HVAC]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl