Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

IMI Akademia

 wj  |  27.11.2018
Akademia IMI w Warszawie
Akademia IMI w Warszawie
Fot. IMI

To nieszablonowe wydarzenie dla projektantów HVAC odbyło się na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie w dniu 19.10.2018 r. Było to spotkanie, na którym skoncentrowano się na praktycznym wykorzystaniu wiedzy, na nowinkach technicznych oraz pokazywaniu jak mogą zaskoczyć, nawet doświadczonych inżynierów, niestandardowe przypadki. Prelegenci Akadami tak prowadzili wystąpienia, aby przeplatać je licznymi przykładami zaczerpniętymi z praktyki projektowania i wykonawstwa oraz eksploatacji.

IMI Akademia jest cyklem szkoleniowym nt. różnych obszarów HVAC. W październikowej Akademii w Warszawie wzięło udział 110 inżynierów. Poruszono na niej m.in. kwestie skuteczności i efektywności działania w technice HVAC. Omówiono zagadnienia ciśnienia statycznego, dynamicznego, różnicowego, dyspozycyjnego, wstępnego i akustycznego w kontekście produktów trzech marek: Pneumatex, TA i Heimeier. Był też Hydronic Insight ZOOM nt. rozdzielczości regulacyjnej, minimalnych przepływów, autorytetu, węzłów regulacyjnych, interaktywności oraz kompatybilności.

Przeczytaj również: „Business Breakfast” - pierwszy cykl wykładów dla projekantów HVACR

Pokazywano praktyczne zastosowanie narzędzia (Instalsoftu i Sankomu) do projektowania instalacji i doboru armatury regulacyjnej i równoważącej. Były również bardzo ciekawe studia przypadków m.in. gdy o efektywności pracy dużej instalacji, dobrze zaprojektowanej oraz perfekcyjnie wykonanej zdecydowały tak błahe rzeczy – przynajmniej z punktu widzenia inżyniera HVAC – jak zasilacze siłownika czy centrali sterowniczej. Wydawały się poprawnie dobrane, ale niestety mało kto zwrócił uwagę, że skoncentrowano się tylko na pomiarach napięcia, a nie sprawdzono natężenia, które było za małe. Po wymianie zasilacza za parę złotych cały układ HVAC wart miliony zaczął pracować bez zarzutu. Przypadki te były przestawione w formie inżynierii śledczej, a napięcie i mnogość przyczyn problemów ciągle rosły do czasu, aż przyszło olśnienie, co tak naprawdę angażowało przez wiele dni umysły inżynierów... Na zakończenie spotkania była Strefa PiO (Q&A), czyli „Kto pyta, nie błądzi”. 

Akademia IMI korzysta m.in. z filozofii „7 dobrych nawyków” – czyli jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty swoich działań, kierując się uczciwością i poszanowaniem innych ludzi. Prelegenci zaprezentowali nową filozofię podejścia do równoważenia hydraulicznego. Zwłaszcza Konrad Kargul - członek Hydronic College – dzięki swojej wiedzy i ekspresji przekazu porwał słuchaczy w świat różnych rodzajów ciśnień, metod równoważenia tak, że uczestnicy płynęli wraz z nim wartkim nurtem wiedzy opowiadanej na 100 różnych sposobów.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.imi-hydronic.com.

[Akademia IMI, szkolenie, cykl szkoleniowy, technika HVAC, HVAC, projektowanie, inżynier HVAC]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »

 oczyszczanie ścieków

Dowiedz się więcej »


 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 


Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

 

Dowiedz się więcej »


 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O programie Czyste Powietrze
  • - Narzędzia do modelowania budynku
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl