Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nowy sterownik LG ACP 5

Redakcja RI  |  12.12.2018
Nowy sterownik LG ACP 5
Nowy sterownik LG ACP 5
Fot. LG

LG w odpowiedzi na coraz wyższe wymagania klientów wprowadza na rynek nowy, technologicznie przełomowy sterownik ACP 5. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, model ten oferuje wyjątkowo inteligentny system zarządzania oraz rozszerzone możliwości i funkcje znacznie zwiększające wydajność operacyjną urządzenia.

Ważnym elementem ACP 5 jest intuicyjna konfiguracja sterowania. Daje ona możliwość monitorowania stanu pracy, zużycia energii i kontroli warunków działania urządzenia czyli w skrócie kosztów jego eksploatacji. Zamiast obsługiwać system na miejscu, użytkownicy mogą sterować nim zdalnie z komputera, tabletu lub smartfona za pomocą prostego i przyjaznego interfejsu.

ACP 5 pozwala na łatwiejsze zarządzanie do 256 jednostkami wewnętrznymi i innymi urządzeniami na dużym obszarze. Oprócz zintegrowanej kontroli wielu jednostek indywidualnie, możliwe jest sterowanie jednostkami jako grupą. Użytkownicy mogą tworzyć wielopoziomowe grupy składające się z kilku stref, pięter i budynków. Jest także możliwość tworzenia niestandardowych grup kontrolnych do obszarów o dużym natężeniu ruchu np. VIP lub pokoje zarządu. Ponadto, rejestrując historię użytkowania, ACP 5 umożliwia szybkie przeglądanie i ocenę wydajności każdej jednostki.

Zwiększona kompatybilność sterownika oferuje bardziej wydajną kontrolę i integrację z różnymi produktami HVAC. Ponieważ system zarządzania budynkiem (BMS) jest wbudowany w ACP 5, nie ma potrzeby stosowania dodatkowej bramki BMS, aby umożliwić komunikację z protokołem BMS, BACnet IP i Modbus TCP. Dzięki połączonym funkcjom ACP 5 z wbudowanym BMS użytkownicy dostają jak dotychczas najbardziej efektywne narzędzie do zarządzania wieloma produktami.

Nowy sterownik analizuje historię zużycia energii, pomaga w prognozowaniu przyszłego zapotrzebowania na prąd. Jego oprogramowanie symulacyjne pomaga także w zapobieganiu przekroczenia limitów zużycia w przyszłości. Kompleksowa siedmioetapowa regulacja zapewnia optymalną wydajność, utrzymując zużycie energii na pożądanym poziomie. Dostarczając dalszych istotnych informacji, ACP 5 przekazuje statystyczne dane dotyczące użytkowania podłączonych jednostek wewnętrznych jak: czas pracy, zużycie energii elektrycznej i gazu. Dzięki inteligentnej funkcji nawigacji energetycznej, ACP 5 oferuje prostą i skuteczną kontrolę, która pozwala obniżyć koszty i zwiększyć oszczędności.

Źródło: LG

 

[nowości w technice, LG, sterownik, zużycie energii, nawigacja energetyczna, zapotrzebowanie na prąd, sterownik ACP 5, produkty HVAC, HVAC, energia elektryczna]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl