Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Nowy sterownik LG ACP 5

Redakcja RI  |  12.12.2018
Nowy sterownik LG ACP 5
Nowy sterownik LG ACP 5
Fot. LG

LG w odpowiedzi na coraz wyższe wymagania klientów wprowadza na rynek nowy, technologicznie przełomowy sterownik ACP 5. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, model ten oferuje wyjątkowo inteligentny system zarządzania oraz rozszerzone możliwości i funkcje znacznie zwiększające wydajność operacyjną urządzenia.

Ważnym elementem ACP 5 jest intuicyjna konfiguracja sterowania. Daje ona możliwość monitorowania stanu pracy, zużycia energii i kontroli warunków działania urządzenia czyli w skrócie kosztów jego eksploatacji. Zamiast obsługiwać system na miejscu, użytkownicy mogą sterować nim zdalnie z komputera, tabletu lub smartfona za pomocą prostego i przyjaznego interfejsu.

ACP 5 pozwala na łatwiejsze zarządzanie do 256 jednostkami wewnętrznymi i innymi urządzeniami na dużym obszarze. Oprócz zintegrowanej kontroli wielu jednostek indywidualnie, możliwe jest sterowanie jednostkami jako grupą. Użytkownicy mogą tworzyć wielopoziomowe grupy składające się z kilku stref, pięter i budynków. Jest także możliwość tworzenia niestandardowych grup kontrolnych do obszarów o dużym natężeniu ruchu np. VIP lub pokoje zarządu. Ponadto, rejestrując historię użytkowania, ACP 5 umożliwia szybkie przeglądanie i ocenę wydajności każdej jednostki.

Zwiększona kompatybilność sterownika oferuje bardziej wydajną kontrolę i integrację z różnymi produktami HVAC. Ponieważ system zarządzania budynkiem (BMS) jest wbudowany w ACP 5, nie ma potrzeby stosowania dodatkowej bramki BMS, aby umożliwić komunikację z protokołem BMS, BACnet IP i Modbus TCP. Dzięki połączonym funkcjom ACP 5 z wbudowanym BMS użytkownicy dostają jak dotychczas najbardziej efektywne narzędzie do zarządzania wieloma produktami.

Nowy sterownik analizuje historię zużycia energii, pomaga w prognozowaniu przyszłego zapotrzebowania na prąd. Jego oprogramowanie symulacyjne pomaga także w zapobieganiu przekroczenia limitów zużycia w przyszłości. Kompleksowa siedmioetapowa regulacja zapewnia optymalną wydajność, utrzymując zużycie energii na pożądanym poziomie. Dostarczając dalszych istotnych informacji, ACP 5 przekazuje statystyczne dane dotyczące użytkowania podłączonych jednostek wewnętrznych jak: czas pracy, zużycie energii elektrycznej i gazu. Dzięki inteligentnej funkcji nawigacji energetycznej, ACP 5 oferuje prostą i skuteczną kontrolę, która pozwala obniżyć koszty i zwiększyć oszczędności.

Źródło: LG

 

[nowości w technice, LG, sterownik, zużycie energii, nawigacja energetyczna, zapotrzebowanie na prąd, sterownik ACP 5, produkty HVAC, HVAC, energia elektryczna]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl