Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

VI Konferencja „Efektywne obniżanie strat wody” - relacja

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  13.12.2018
Uczestnicy konferencji „Efektywne obniżanie strat wody”
Uczestnicy konferencji „Efektywne obniżanie strat wody”
Fot. Aqua-Tech

Kolejna, szósta już edycja konferencji „Efektywne obniżanie strat wody” odbyła się w dniach 21-23.11.2018 w hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branży wodociągowej z całej Polski – łącznie ponad 70 osób – prezesów, dyrektorów, kierowników i specjalistów.

Co roku AQUA-TECH wraz z gronem partnerów, mając na uwadze misję edukacyjną konferencji, przygotowuje uczestnikom solidną dawkę wiedzy z zakresu nowoczesnych technik ograniczania strat wody w obszarach takich jak: monitoring, modelowanie hydrauliczne, lokalizacja wycieków i infrastruktury podziemnej, nowoczesne aplikacje i rozwiązanie softwarowe dla wodociągów, nowości na rynku urządzeń – wodomierze, przepływomierze, GIS w procesie planowania, zarządzania i eksploatacji etc. Niezmiennie zaplanowano również czas na integrację środowiska branżowego i wymianę doświadczeń.

Przeczytaj również: Efektywne obniżanie strat wody w systemach wodociągowych. Relacja

Pierwszego dnia konferencji, przedstawiciele firm HSB i AQUA-TECH – Asenata Sacha i Piotr Tuz, otwierając wydarzenie wspomnieli nieocenionego organizatora wszystkich poprzednich edycji – Bartłomieja Słomiana (HSB), zmarłego w lipcu bieżącego roku. Pamięć Bartka Słomiana uczczono minutą ciszy.

W pierwszym bloku wykładowym, w temat efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa wodociągowego, wprowadził Robert Link (Itron Polska), zaś w kwestie monitoringu Piotr Tuz (AQUA-TECH). W kolejnym bloku Andrzej Musiał (Itron Polska) przedstawił narzędzia softwarowe umożliwiające redukcję strat zarówno rzeczywistych, jak i pozornych wody. O urządzeniach umożliwiających pomiary przepływu, poziomu i jakości wody i ścieków opowiedział Krzysztof Pokora (ABB), zaś Janusz Witkowski (Actis Link) zaprezentował aplikację elektronicznego protokołu wymiany wodomierzy.

Każdy z uczestników konferencji miał możliwość porównania zastosowanych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach z rozwiązaniami prezentowanymi  przez prelegentów i wyciągnięcia swoich indywidualnych wniosków na temat ich działania lub potrzeby ich zastosowania czy modernizacji. Drugi dzień nietypowo rozpoczął się rekreacją na świeżym powietrzu. Cykl aktywności pod hasłem „Góralskie utarczki” wymagał od uczestników zręczności, siły, wytrzymałości i pracy zespołowej. A przede wszystkim był okazją do integracji i świetnej zabawy. Goście próbując zyskać sprawności prawdziwych wiślańskich zbójników, musieli między innymi piłować drewno na czas, wbijać gwoździe jak najmniejszą liczbą uderzeń, czy przejechać całym zespołem na specjalnych grupowych nartach.

Dowiedz się więcej: VI Konferencja „Efektywne obniżanie strat wody”

Po dużej dawce świeżego powietrza, tym łatwiej było zmierzyć się z ambitnymi tematami przedstawionymi w trzecim bloku konferencyjnym – takimi jak GIS – Adam Niedośpiał (KartGIS), czy lokalizacja nieszczelności i infrastruktury podziemnej – Robert Bieliński (RD Tech). Wieczór zakończył się wystąpieniami na temat przepływomierzy zasilanych bateryjnie – Mariusz Słomski (ABB) oraz inteligentnego systemu dystrybucji wody – Andrzej Kiełbasa (Grundfos). Biesiada w karczmie zakończyła drugi dzień wydarzenia. Podczas wydarzenia funkcjonowały stoiska produktowe a przedstawiciele organizatorów byli do stałej dyspozycji uczestników służąc fachowymi informacjami i konsultacjami. Końcowym wykładem na temat modelowania hydraulicznego  pożegnał uczestników Piotr Tuz (AQUA-TECH). Kolejna edycja konferencji za rok.

Źródło: Aqua-Tech

[branża wodociągowa, Aqua-Tech, konferencja, Efektywne obniżanie strat wody, wodociągi, wodomierze, przepływomierze, GIS]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
  • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl