Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

VI Konferencja „Efektywne obniżanie strat wody” - relacja

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  13.12.2018
Uczestnicy konferencji „Efektywne obniżanie strat wody”
Uczestnicy konferencji „Efektywne obniżanie strat wody”
Fot. Aqua-Tech

Kolejna, szósta już edycja konferencji „Efektywne obniżanie strat wody” odbyła się w dniach 21-23.11.2018 w hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branży wodociągowej z całej Polski – łącznie ponad 70 osób – prezesów, dyrektorów, kierowników i specjalistów.

Co roku AQUA-TECH wraz z gronem partnerów, mając na uwadze misję edukacyjną konferencji, przygotowuje uczestnikom solidną dawkę wiedzy z zakresu nowoczesnych technik ograniczania strat wody w obszarach takich jak: monitoring, modelowanie hydrauliczne, lokalizacja wycieków i infrastruktury podziemnej, nowoczesne aplikacje i rozwiązanie softwarowe dla wodociągów, nowości na rynku urządzeń – wodomierze, przepływomierze, GIS w procesie planowania, zarządzania i eksploatacji etc. Niezmiennie zaplanowano również czas na integrację środowiska branżowego i wymianę doświadczeń.

Przeczytaj również: Efektywne obniżanie strat wody w systemach wodociągowych. Relacja

Pierwszego dnia konferencji, przedstawiciele firm HSB i AQUA-TECH – Asenata Sacha i Piotr Tuz, otwierając wydarzenie wspomnieli nieocenionego organizatora wszystkich poprzednich edycji – Bartłomieja Słomiana (HSB), zmarłego w lipcu bieżącego roku. Pamięć Bartka Słomiana uczczono minutą ciszy.

W pierwszym bloku wykładowym, w temat efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa wodociągowego, wprowadził Robert Link (Itron Polska), zaś w kwestie monitoringu Piotr Tuz (AQUA-TECH). W kolejnym bloku Andrzej Musiał (Itron Polska) przedstawił narzędzia softwarowe umożliwiające redukcję strat zarówno rzeczywistych, jak i pozornych wody. O urządzeniach umożliwiających pomiary przepływu, poziomu i jakości wody i ścieków opowiedział Krzysztof Pokora (ABB), zaś Janusz Witkowski (Actis Link) zaprezentował aplikację elektronicznego protokołu wymiany wodomierzy.

Każdy z uczestników konferencji miał możliwość porównania zastosowanych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach z rozwiązaniami prezentowanymi  przez prelegentów i wyciągnięcia swoich indywidualnych wniosków na temat ich działania lub potrzeby ich zastosowania czy modernizacji. Drugi dzień nietypowo rozpoczął się rekreacją na świeżym powietrzu. Cykl aktywności pod hasłem „Góralskie utarczki” wymagał od uczestników zręczności, siły, wytrzymałości i pracy zespołowej. A przede wszystkim był okazją do integracji i świetnej zabawy. Goście próbując zyskać sprawności prawdziwych wiślańskich zbójników, musieli między innymi piłować drewno na czas, wbijać gwoździe jak najmniejszą liczbą uderzeń, czy przejechać całym zespołem na specjalnych grupowych nartach.

Dowiedz się więcej: VI Konferencja „Efektywne obniżanie strat wody”

Po dużej dawce świeżego powietrza, tym łatwiej było zmierzyć się z ambitnymi tematami przedstawionymi w trzecim bloku konferencyjnym – takimi jak GIS – Adam Niedośpiał (KartGIS), czy lokalizacja nieszczelności i infrastruktury podziemnej – Robert Bieliński (RD Tech). Wieczór zakończył się wystąpieniami na temat przepływomierzy zasilanych bateryjnie – Mariusz Słomski (ABB) oraz inteligentnego systemu dystrybucji wody – Andrzej Kiełbasa (Grundfos). Biesiada w karczmie zakończyła drugi dzień wydarzenia. Podczas wydarzenia funkcjonowały stoiska produktowe a przedstawiciele organizatorów byli do stałej dyspozycji uczestników służąc fachowymi informacjami i konsultacjami. Końcowym wykładem na temat modelowania hydraulicznego  pożegnał uczestników Piotr Tuz (AQUA-TECH). Kolejna edycja konferencji za rok.

Źródło: Aqua-Tech

[branża wodociągowa, Aqua-Tech, konferencja, Efektywne obniżanie strat wody, wodociągi, wodomierze, przepływomierze, GIS]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Znajdź sposób na walkę z wilgocią w łazience  »

wentylatory do łazienke

 Jesteś instalatorem praktykującym? Skorzystaj z usłaug tej hurtowni »

Wybierz klimatyzator dopasowny do wymagań pomieszczenia »
klimatyzatory klimatyzacja
docenim jakość » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Czy znasz 5 funkcji, które ułatwią pomiary? »

systemy wentylacyjne

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 Jaka jest alternatywa dla wentylatorów dachowych w restauracjach »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
wentylatory detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Jaki rekuperator nadaje się do budynków jednorodzinnych »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl