Aplikacje mobilne - oczami projektanta, instalatora, inwestora

 

Specyfika pracy instalatora sprawia, że musi on być mobilny. Potrzebuje zatem również narzędzi, które w możliwie dużym stopniu ułatwią mu wykonanie zadań – należą do nich aplikacje mobilne. W przeważającej większości są one dostępne bezpłatnie na play.google.com lub store.apple.com, a także na stronie danego producenta.

Najlepiej sprawdzą się proste aplikacje, które mają rzeczywiście potrzebne funkcje, bez zbyt wyrafinowanych interfejsów itp. Takie narzędzia szybciej i sprawniej działają i są prostsze w obsłudze.

Z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych programów można korzystać z katalogów urządzeń danego producenta, cenników, informacji technicznej, dobrać odpowiednie urządzenie z pomocą łatwego w obsłudze kalkulatora. Aplikacje mobilne pomagają także w składaniu zamówień.

Szereg rozwiązań usprawnia także proces serwisowania urządzeń oraz naprawy instalacji, w przypadku konkretnego uszkodzenia. Dostępne są także aplikacje, które pozwalają na komunikację z zespołem wykonawczym w terenie, takie, które ułatwiają kosztorysowanie robót czy zestawień produktów.

Z punktu widzenia użytkownika instalacji istnieje również wiele rozwiązań, wchodzących często w skład systemów zarządzania budynkiem (BMS). Aplikacje tego rodzaju pozwalają na zdalną komunikację z urządzeniami znajdującymi się w budynku, ustawianiem temperatury, wyłączaniem konkretnych urządzeń. Aplikacje takie komunikują także usterki instalacji, tak aby właściciel budynku mógł zareagować nawet wtedy, gdy znajduje się od niego wiele kilometrów dalej.

RynekInstalacyjny.pl>PRZEGLĄDARKA>Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne - producenci

 

Fibaro
 
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Aplikacja do zdalnego sterowania domem FIBARO

  • Urządzenia, którymi można obsługiwać aplikację: smartfony, tablety
  • Przeznaczenie: wszystkie budynki jednorodzinne, mieszkalne i biurowe
  • Instalacje bądź urządzenia, którymi można sterować za pomocą aplikacji: sprzęt RTV i AGD, multimedia, oświetlenie, HVAC, rolety, markizy, bramy i furtki, systemy alarmowe oraz monitoring
FIBAR GROUP Sp. z o.o.

BLEBOX: Inteligentny dom

  • Urządzenia, którymi można obsługiwać aplikację: oświetlenie 230V, bramy garażowe,rolety okienne, oświetlenie LED, przekaźniki 230V
  • Przeznaczenie: Inteligentny dom
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl