Miesięcznik Rynek Instalacyjny

Archiwum:
Rynek Instalacyjny 10/2011
Rynek Instalacyjny 10/2011

Od redakcji

Wrzesień dobiega końca, czas pomyśleć o sezonie grzewczym. Warto się zastanowić, skąd pobierać energię do ogrzewania, by była ona wygodna w użyciu i najtańsza. Czy ciepło dostarczane przez ciepłownie ma szansę w tej konkurencji? Nad tym zastanawiali się ciepłownicy na 15. już konferencji w Międzyzdrojach. Relacja z XV Forum Ciepłowników Polskich.

Innym bardzo ważnym zagadnieniem jest wykorzystanie energii odnawialnej. Pompa ciepła została oficjalnie zaliczona do źródeł odnawialnych, choć bezpośrednio korzysta z energii elektrycznej. Wyniki ekonomiczne instalacji z pompami ciepła opisujemy w artykule "Opłacalność pompy ciepła" oraz "Realizacje instalacji z pompami ciepła".

Pompa ciepła ma wielu konkurentów. Największym jest gazowy kocioł kondensacyjny. O najnowszych konstrukcjach tych kotłów piszemy w artykule "Budowa i eksploatacja kotłów kondensacyjnych".

Warto także poznać możliwości podgrzewaczy gazowych z zamkniętą komorą spalania jako źródeł ciepła do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Przeczytajcie zatem opracowanie Grzegorza Czerskiego "Wytwarzanie c.w.u. za pomocą urządzeń gazowych – aspekty techniczne i ekonomiczne".

W aktualnym numerze nie brak także tematów związanych ze skuteczną wentylacją pomieszczeń oraz instalacjami wodociągowymi i kanalizacyjnymi.

Zapraszamy!

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl