Miesięcznik Rynek Instalacyjny

Archiwum:
Rynek Instalacyjny 11/2011
Rynek Instalacyjny 11/2011

Od redakcji

Niedawno informowaliśmy na łamach RI o uroczystościach związanych z jubileuszem Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej, a w tym wydaniu można przeczytać o obchodach 60-lecia wydziału Inzynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej. Blisko 400 osób uczestniczyło w części oficjalnej spotkania w Małej Auli Gmachu Głównego PW. 60 lat to dużo czy mało?

Klimat panujący w pomieszczeniach i możliwość jego kształtowania to temat kilku artykułów opublikowanych w tym numerze RI. Na jakość powietrza wpływa m.in. sposób ogrzewania pomieszczeń. Stosować wysokoczy niskotemperaturową instalację grzewczą? A może klimakonwektory, zapewniające w mieszkaniach komfortowe wręcz warunki? Źródłem ciepła powinien być klasyczny kocioł czy może gazowa pompa ciepła? Zakresy pracy i osiągane parametry są w przypadku poszczególnych urządzeń tak różne, że trudno byłoby je porównać. Każde rozwiązanie ma wady i zalety, pytania można mnożyć, trudniej znaleźć na nie zadowalające odpowiedzi. Naszą rolą jest podpowiadanie Państwu, co można wybrać.

Woda pitna jest coraz cenniejsza. Również w Polsce nie mamy jej w nadmiarze, przez co nie wolno nam jej marnować. Stosowanie przydomowych oczyszczalni ścieków powinno zmniejszyć zanieczyszczenie wód powierzchniowych i gruntowych, ważne jest także zredukowanie do minimum strat wody, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji sieci wodociągowych.

Para wodna jako czynnik grzewczy to rozwiązanie prawie zupełnie dziś zapomniane, mimo bardzo wielu jego zalet. Jednak nadal z sukcesem stosuje się parę wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciepło technologiczne. Polecamy artykuł, w którym zaprezentowano aktualne wymagania dla instalacji mających kontakt z żywnością.

Zapraszamy!

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl