Miesięcznik Rynek Instalacyjny

Archiwum:
Rynek Instalacyjny 11/2011
Rynek Instalacyjny 11/2011

Od redakcji

Niedawno informowaliśmy na łamach RI o uroczystościach związanych z jubileuszem Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej, a w tym wydaniu można przeczytać o obchodach 60-lecia wydziału Inzynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej. Blisko 400 osób uczestniczyło w części oficjalnej spotkania w Małej Auli Gmachu Głównego PW. 60 lat to dużo czy mało?

Klimat panujący w pomieszczeniach i możliwość jego kształtowania to temat kilku artykułów opublikowanych w tym numerze RI. Na jakość powietrza wpływa m.in. sposób ogrzewania pomieszczeń. Stosować wysokoczy niskotemperaturową instalację grzewczą? A może klimakonwektory, zapewniające w mieszkaniach komfortowe wręcz warunki? Źródłem ciepła powinien być klasyczny kocioł czy może gazowa pompa ciepła? Zakresy pracy i osiągane parametry są w przypadku poszczególnych urządzeń tak różne, że trudno byłoby je porównać. Każde rozwiązanie ma wady i zalety, pytania można mnożyć, trudniej znaleźć na nie zadowalające odpowiedzi. Naszą rolą jest podpowiadanie Państwu, co można wybrać.

Woda pitna jest coraz cenniejsza. Również w Polsce nie mamy jej w nadmiarze, przez co nie wolno nam jej marnować. Stosowanie przydomowych oczyszczalni ścieków powinno zmniejszyć zanieczyszczenie wód powierzchniowych i gruntowych, ważne jest także zredukowanie do minimum strat wody, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji sieci wodociągowych.

Para wodna jako czynnik grzewczy to rozwiązanie prawie zupełnie dziś zapomniane, mimo bardzo wielu jego zalet. Jednak nadal z sukcesem stosuje się parę wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciepło technologiczne. Polecamy artykuł, w którym zaprezentowano aktualne wymagania dla instalacji mających kontakt z żywnością.

Zapraszamy!

Wersja pierwotna czasopisma - papierowa

... pokaż całość »

Spis treści

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl