Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Analizatory spalin Testo

 TESTO  
TESTO
TESTO

Sezon grzewczy tuż-tuż. Dla instalatorów i serwisantów kotłów grzewczych to czas wytężonej pracy, ale również największej liczby zleceń, a co za tym idzie, zarobku. Podstawą wygodnej i skutecznej pracy instalatorów i serwisantów jest sprawny i precyzyjny analizator spalin. Umożliwi on szybkie i wiarygodne pomiary, niezbędne do właściwego ustawienia pracy kotła grzewczego.

Wymagania stawiane analizatorom spalin

Praca ze sprawnym analizatorem to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim możliwość takiego dobrania mieszaniny powietrza i paliwa, aby proces spalania był najbardziej wydajny i jednocześnie ekonomiczny. Analizator spalin to narzędzie codziennej pracy, ważne jest więc, aby był dobrze dobrany do potrzeb każdego użytkownika.

Fot. Testo

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na żywotność i zakres pomiarowy cel elektrochemicznych, które są „sercem” analizatora i ich właściwy dobór decyduje o wiarygodności pomiaru i bezawaryjnej pracy całego urządzenia. Istotnym czynnikiem decyzyjnym powinny być też koszty serwisu i kalibracji oraz dostępność i ceny części zamiennych.

Zalety analizatorów Testo

Fot. Testo

Przenośne analizatory spalin Testo 330-LL i Testo 327 spełniają normy EN 50379-1/-2/-3. Charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, z klasą zabezpieczenia IP40, dzięki czemu stanowią niezawodne narzędzie pracy każdego instalatora i serwisanta kotłów grzewczych. Wydłużona gwarancja na cele elektrochemiczne oraz możliwość ich samodzielnej wymiany przez użytkownika stanowią istotny atut, decydujący o wyborze właśnie analizatorów Testo.

Analizatory spalin Testo umożliwiają pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów właściwej pracy kotła, takich jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg itd. Dowodem wykonania analizy może być wydruk raportu z drukarki bezprzewodowej Testo, zawierający pełny wynik przeprowadzonej analizy, datę i godzinę pomiaru, a także informację o wykonawcy.

Analizator Testo 330-LL

Analizatory spalin Testo 330-LL (long-life) to specjalna wersja znanych i wypróbowanych analizatorów Testo 330, w których zastosowano zaawansowaną technologię sensorów elektrochemicznych. Dzięki temu Testo może zaoferować analizatory w bezkonkurencyjnym wykonaniu – z gwarancją wydłużoną do 4 lat (analizator spalin, sonda oraz cele O2 i CO).

Analizator Testo 330-LL łączy w sobie zaawansowaną technologię z bardzo prostą obsługą:

  • unikalna funkcja autodiagnostyki stanu technicznego analizatora (m.in. żywotność cel, wydajność pompy, szczelność drogi gazowej) za pomocą jednego przycisku,
  • wygodna wymiana sond pomiarowych (szybkozłączka) z automatycznym ich rozpoznawaniem przez przyrząd, szybkie rozpoczęcie pracy analizatora – faza kalibracji skrócona do 30 sek., pamięć wewnętrzna 200 bloków pomiarowych – archiwizacja pomiarów za pomocą bezprzewodowej drukarki Testo lub komputera, proste w obsłudze, intuicyjne menu w języku polskim.


Analizator Testo 327

Fot. Testo

Testo 327 to nowoczesny, funkcjonalny i ekonomiczny analizator spalin do ustawiania kotłów olejowych i gazowych. Umożliwia pomiar wszystkich podstawowych parametrów potrzebnych do właściwego ustawienia pracy kotła grzewczego, takich jak sprawność spalania, strata kominowa, ciąg, O2, CO, CO2. Analizator wyposażono we wzmocnione cele elektrochemiczne, dzięki czemu firma
Testo może zaoferować gwarancję wydłużoną do 2 lat.

Cechy analizatora:

  • wzmocniona konstrukcja – klasa zabezpieczenia IP40,
  • intuicyjne menu w języku polskim, zatypowane polskie paliwa,
  • archiwizacja pomiarów za pomocą bezprzewodowej drukarki Testo,
  • wbudowany wykraplacz kondensatu,
  • wygodny w transporcie i użytkowaniu – waga ok. 0,5 kg.

logo Testo

Testo Sp. z o.o.
02-456 Warszawa, ul. Czereśniowa 130
tel. 022 863 74 01, 863 74 22
fax 022 863 74 15
e-mail: testo@testo.com.pl
www.testo.com.pl

   20.08.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl