Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rekuperatory przeciwprądowe AERIS

rekuperatory.pl
rekuperatory.pl

Jeszcze nie wszyscy inwestorzy podczas budowy domu zwracają uwagę na późniejsze koszty eksploatacyjne oraz komfort klimatyczny mieszkań. Okazuje się, że wielkim błędem jest odwlekanie decyzji o wyborze systemu wentylacyjnego do ostatniej chwili. Podczas budowy staramy się, aby dom był przede wszystkim dobrze zaizolowany i szczelny. Czy jednak taki dom jest zdrowy dla przebywających w nim osób? A z drugiej strony – czy tradycyjny system wentylacji grawitacyjnej nie kłóci się z ideą energooszczędności?

Nowoczesne, energooszczędne technologie budowlane czy izolacyjne powodują konieczność zastosowania równie nowoczesnych technologii instalacyjnych umożliwiających komfortowe mieszkanie. Do rozwiązań wentylacji z odzyskiem ciepła najnowszej generacji należą rekuperatory przeciwprądowe AERIS.

Nowy dom energooszczędny, który ma być jednocześnie przyjazny dla użytkownika, musi zostać wyposażony w nowoczesną instalację wentylacyjną z odzyskiem ciepła dobrej klasy.

Fot. Rekuperatory.plTaka instalacja to system wykonany ze sztywnych przewodów wentylacyjnych, doskonale i starannie zaizolowanych, wyposażony w najwyższej klasy rekuperator przeciwprądowy, zapewniający nie tylko odpowiednią wydajność przepływu powietrza i wysoki współczynnik odzysku ciepła, ale także minimalne zużycie energii niezbędnej do zasilenia wentylatorów urządzenia. Komfort użytkownika zależy od skuteczności pracy i doskonałego wyciszenia urządzenia, warto jednak również pamiętać o jego minimalnych kosztach eksploatacyjnych i bezobsługowej pracy.

Rekuperatory.pl oferują nie tylko najwyższej klasy centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła spełniające wszystkie wymienione powyżej założenia, ale przede wszystkim kompleksowe rozwiązania wentylacyjne dla budynków mieszkalnych i użytkowych.
Rekuperatory przeciwprądowe AERIS odzyskują nawet ponad 95% ciepła, obniżając znacząco koszty eksploatacyjne budynków dzięki zastosowaniu wymiennika przeciwprądowego o unikatowej konstrukcji.

Minimalne zużycie prądu (od zaledwie 6 W), doskonałe wyciszenie i rozbudowany system sterowania czynią pracę systemu wentylacyjnego niezauważalną oraz praktycznie bezobsługową.

Instalacja wykonywana z przewodów sztywnych Air Spiralo® o odpowiednich średnicach zapewnia nie tylko cichą pracę instalacji, ale także umożliwia jej wyczyszczenie, czego zazwyczaj nie oferują instalacje wentylacyjne wykonywane w całości z przewodów elastycznych.

Fot. Rekuperatory.pl


Aby zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort, w systemie wentylacyjnym należy wykorzystać systemy chłodzenia letniego ARTIC lub gruntowe wymienniki ciepła. Poprawnie działający system wentylacyjny z odzyskiem ciepła zapewnia nie tylko niskie koszty eksploatacyjne budynku, ale także zdrowie jego mieszkańcom: w dobrze wentylowanym domu powietrze zawiera wielokrotnie mniej zanieczyszczeń chemicznych i niebezpiecznych gazów niż w budynku z niesprawnym systemem wentylacyjnym.

Zastanawiając się nad wyborem: nowoczesny system grzewczy czy rekuperator, należy pamiętać, że bez rekuperatora trudno jest mówić o energooszczędności.
Niezależnie od rodzaju systemu grzewczego dom energooszczędny wyposażony w rekuperator przeciwprądowy, np. AERIS CA 350 czy AERIS CA 550 z wymiennikiem przeciwprądowym o wysokiej sprawności, ma zazwyczaj niemal dwukrotnie niższe zapotrzebowanie na energię od budynku mającego jedynie kratki wentylacyjne w tradycyjnych kominach. Oznacza to, że jeśli zamontujemy w domu pompę ciepła czy piec kondensacyjny bez rekuperatora, aż połowę energii cieplnej wyprodukowanej przez system grzewczy oddamy niepotrzebnie do atmosfery poprzez kratki wentylacyjne.

Rekuperatory.pl zapraszają wszystkich zainteresowanych na szkolenia dotyczące doboru i montażu rekuperatorów przeciwprądowych AERIS.

Rekuperatory.pl

Rekuperatory Sp. z o.o.
54-427 Wrocław, ul. Rudzka 9–11
tel. 071 352 78 28, fax 071 352 78 30
e-mail: info@rekuperatory.pl

   20.08.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl