Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Armatura żeliwna do instalacji wewnętrznych

AGAflex
AGAflex

Awaria rury stalowej lub przeróbka instalacji wewnętrznej bez gwintowania i spawania wiąże się z koniecznością zastosowania żeliwnych złączek zaciskowych i obejm montażowo-naprawczych. Innym, droższym rozwiązaniem jest wymiana pionu instalacji lub dosztukowanie w miejsce uszkodzonych fragmentów rur brakujących elementów instalacji, jednak skutkuje to często zniszczeniem glazury czy terakoty w remontowanych pomieszczeniach.

Dotychczas na polskim rynku działał tylko jeden producent złączek i obejm żeliwnych, jednak od września br. instalatorzy mogą skorzystać z oferty nowej firmy. AGAflex to nieduże przedsiębiorstwo rodzinne z kapitałem polskim, założone przez grupę zapaleńców od lat zajmujących się produkcją i sprzedażą złączek samozaciskowych oraz obejm naprawczych i montażowo-naprawczych. Swój kapitał wiedzy wkładają dziś w nową polską firmę, będącą doskonałą alternatywą dla przedsiębiorstw już istniejących.

Fot. AGAflex

Asortyment
Główny produkt firmy AGAflex to złączki i obejmy naprawcze oraz montażowo-naprawcze z żeliwa ciągliwego. Zarówno złączki, jak i obejmy stosowane są do rur stalowych, polietylenowych i innych, mieszczących się w zakresie tolerancji zastosowania w instalacjach wody pitnej, oraz do pozostałych mediów, w tym również ścieków.

Wiedza na temat podstawowych potrzeb klienta w zakresie przeróbek i najczęściej występujących awarii w instalacjach sieci wewnętrznych pozwoliła przygotować atrakcyjną ofertę, która z czasem poszerzana będzie o nowy asortyment w większej gamie średnic do zastosowania. Obecnie firma oferuje złączki AGA z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, z dwóch stron na zacisk oraz trójniki w średnicach od ½” do 2”, a także obejmy naprawcze i montażowo-naprawcze AGA z odejściem z gwintem wewnętrznym zredukowanym od ½” do 2”. Doskonałą szczelność połączeń w złączkach samozaciskowych zapewniają uszczelki NBR, a w przypadku obejm naprawczych i montażowo-naprawczych jest to guma EPDM.

Gwarancja jakości
Każdy produkt AGAflex przechodzi szczegółowe badania szczelności i próby wytrzymałościowe. Złączki i obejmy we wszystkich dostępnych rozmiarach poddawane były próbie pracy przy ciśnieniu 30–45 barów przez co najmniej jedną dobę. Wszystkie próby wypadły pomyślnie. Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami złączki zaciskowe AGAflex mogą być stosowane w temperaturze 80°C przy ciśnieniu roboczym do 10 barów, a obejmy naprawcze i remontowo-naprawcze mogą być stosowane w temperaturze 90°C przy ciśnieniu roboczym do 16 barów.

Wszystkie produkty (we wszystkich średnicach) mają duży zapas szczelności i wytrzymałości, co gwarantuje wyrób najlepszej jakości. Kierując się bezpieczeństwem, wygodą i zadowoleniem klientów i świetnie znając ich oczekiwania, AGAflex dołoży wszelkich starań, by stworzyć na polskim rynku nową liczącą się markę.

AGAflex

AGAflex Sp. z o.o.
03-236 Warszawa, ul. Annopol 14 A
tel. 022 811 14 50, fax 811 14 35
e-mail: biuro@agaflex.pl, www.agaflex.pl

   19.04.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl