Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła

Stiebel Eltron
Stiebel Eltron

Nowe pompy ciepła WPF-E i WPF...Cool dostarczają użytkownikom potężną dawkę energii użytkowej. Działają na bazie sprężarki typu scroll w systemie solanka–woda.

Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła, fot. Stiebel EltronPompa została przystosowana do współpracy z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych. Temperatura zasilania wynosi 60°C.
Dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia) solanki pompę można stosować w zakresie temperatur od –5°C do 20°C.

Konstrukcję pompy wyposażono fabrycznie w elementy zabezpieczające: czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem oraz ogranicznik prądu rozruchowego.
W skład wyposażenia standardowego wchodzą również następujące elementy:

  • pompa obiegowa solanki (dolnego źródła),
  • pompa obiegowa służąca do ładowania zbiornika buforowego c.o. oraz zasobnika c.w.u.,
  • dwa naczynia wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde,
  • trzydrogowy zawór przełączający,
  • grupa bezpieczeństwa składająca się z: zaworu bezpieczeństwa 3 bary, manometru 4 bary i automatycznego odpowietrznika blok izolowanych przyłączy elastycznych.

Całość zintegrowano w jednej, kompaktowej obudowie.
Nowością jest również modernistyczne i eleganckie wzornictwo pomp. Górna, ergonomiczna pokrywa zapewnia bezpośredni dostęp do regulatora pracy systemu, a po jej zdjęciu – do czytelnie uporządkowanych elementów elektrycznych.

Przykłady instalacji
Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła, fot. Stiebel Eltron Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła, fot. Stiebel Eltron
Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła, fot. Stiebel Eltron Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła, fot. Stiebel Eltron

Z tyłu obudowy znajdują się uchwyty transportowe. Elementy obudowy zewnętrznej wykonane są z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym. Kompaktową obudowę wyposażono w izolację dźwiękową wysokiej jakości.

Tak skonstruowana pompa ciepła zapewnia przede wszystkim oszczędność czasu instalatorowi podczas montażu. Ponieważ elementy składowe są wbudowane i zsynchronizowane oraz przygotowane do pracy, nie ma konieczności oddzielnej ich instalacji i dopasowania do pracy pompy. Ta istotna cecha zwiększa niezawodność urządzenia i wyklucza ewentualne błędy instalacyjne.

Wersja WPF… Cool ma dodatkową funkcją chłodzenia pasywnego. Pompa została wyposażona w wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór przełączający grzanie/chłodzenie. Dopuszczalne są dwa systemy chłodzenia: podłogowe oraz nadmuchowe, poprzez klimakonwektory STIEBEL ELTRON.
Obydwa typoszeregi pompy WPF występują w szerokim zakresie mocy: 5, 7, 10, 13 i 16 kW. średni współczynnik efektywności COP przy S0/W35 wynosi 4,4. Pompy pracują na bazie ekologicznego czynnika chłodniczego R 410A.

Ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła, fot. Stiebel EltronInnowacyjna technika, wysoka jakość zastosowanych komponentów i unikalne wzornictwo to cechy, które wyróżniają nową serię pomp ciepła WPF-E i WPF…Cool na polskim rynku. Pompy STIEBEL ELTRON zostały dwukrotnie nagrodzone Złotym Godłem LAUR KONSUMENTA: w 2008 i 2009 roku.

Stiebel Eltron

STIEBEL Eltron-Polska Sp. z o.o.
02-234 Warszawa, ul. Działkowa 2
tel.: (+48 22) 609 20 30,
faks: (+48 22) 609 20 29
e-mail: stiebel@stiebel-eltron.pl
www.stiebel-eltron.pl
www.PompaCiepla.com.pl

   19.08.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl