Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Nowa seria kamer termowizyjnych FLIR E

Kamery IR, Flir Systems
Kamery IR, Flir Systems

Do premierowej, najtańszej na rynku kamery termowizyjnej FLIR i3, która kosztuje zaledwie 995 euro netto, dołączyła zupełnie nowa seria kamer termowizyjnych FLIR E (modele E30, E40, E50, E60). Obecnie użytkownik może wybrać pomiędzy 60 Hz detektorem 160×120 i czułością 100 mK (0,1°C) w kamerze FLIR E30 a 60 Hz detektorem 320×240 i czułością 50 mK (0,05°C), a wszystko w cenie od 2500 do 7500 euro netto.

Ciekłokrystaliczny, dotykowy wyświetlacz pozwala na dowolne przesuwanie funkcji analitycznych oraz zmianę ich wymiarów, a także dostrojenie izotermy bez wchodzenia do menu. Dodatkowa, wymienna optyka (tele 15° i szeroki kąt 45°) została zaprojektowana tak, aby ogólnie znana fuzja obrazów (przenikanie zdjęcia termowizyjnego i widzialnego), czy PiP (obraz w obrazie) działały niezależnie od tego, jaki obiektyw jest użyty.

termowizja-flir-1
termowizja-flir-2

Przy czym na uwagę zasługuje wbudowany aparat fotograficzny o superrozdzielczości 3 megapikseli, wspomagany lampą LED, pozwalającą na rejestrację przy słabym oświetleniu.

Użytkownik może skorzystać z wielu wbudowanych technologii, których zastosowanie usprawnia pomiary, jak np. Meterlink, Wi-Fi, czy Instant Report.

Meterlink to bezprzewodowa komunikacja z cęgowym miernikiem pomiarów elektrycznych, w utrzymaniu ruchu czy energetyce lub miernikiem wartości fizycznych (RH, wilgotność powierzchniowa, temperatura powietrza) przy zastosowaniach budowlanych.

termowizja-flir-3
termowizja-flir-4
termowizja-flir-5

Wartości z mierników prezentowane są na obrazie termowizyjnym i wraz z nim zapisywane. Do tej opcji dodano komunikację Wi-Fi, pozwalającą na przesył obrazów do technologii Apple (iPhone, iPad itp.) oraz obróbkę tych termogramów za pomocą programu FLIR Viewer, który można pobrać ze sklepu Apple Store. Pierwszy raz mamy rozwiązania nie tylko dla Microsofta, ale również dla Apple. W przypadku najbardziej rozbudowanego modelu FLIR E60 oferujemy możliwość wykonywania prostych raportów (Instant report) już w kamerze.

Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić komentarz głosowy, komentarz tekstowy, powiększenie elektroniczne, nowoczesny system wymiennych baterii wielokrotnego ładowania, wskaźnik laserowy czy wyjście wideo. Wszystkie elementy: menu kamery, oprogramowanie i instrukcje obsługi są w języku polskim – dzięki temu FLIR E to najnowocześniejsza na rynku kamera termowizyjna, dostępna w atrakcyjnej cenie.

Oprócz serii urządzeń dla sektora energetyki i utrzymania ruchu FLIR oferuje również kamery dla budownictwa (modele E30bx, E40bx, E50bx, E60bx), które są wyposażone w standardowy alarm punktu rosy oraz alarm izolacji, bardzo przydatne w diagnostyce.

Warto również zwrócić uwagę na najtańszą serię kamer termowizyjnych firmy FLIR Systems, modele FLIR i3, i5 oraz i7. Oprócz atrakcyjnej ceny od 995 do 1995 euro netto (w zależności od modelu) na uwagę zasługuje fakt, że są to idealne zamienniki powszechnie stosowanych pirometrów. Warto pamiętać, że pirometr to uśredniony pomiar z powierzchni, tym większej, im dalej stoimy od obiektu (jedna uśredniona wartość cyfrowa, np. 25°C), podczas gdy kamery oferują odpowiednio 3600, 6400 czy 14 400 punktów pomiarowych, umożliwiają także obraz rozkładu temperatury na powierzchni badanego obiektu.

* * *

Od 1 marca 2011 r. FLIR Systems wprowadził 2 lata gwarancji na wszystkie kamery przenośne oraz 10 lat na detektor w tych kamerach. Przedłużona gwarancja dotyczy modeli serii: i (i3, i5, i7), E (E30, E40, E50, E60), T/B (335, 365, 425) oraz P/B 620, 640, 660).

termowizja-flir-logo
Przedstawicielstwo Handlowe

Paweł Rutkowski
tel. 22 849 71 90, tel. kom. 0 601 251 025
rutkowski@kameryir.com.pl
www.kameryir.com.pl

   19.08.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl